Szkło coraz bardziej akcentowanym elementem aranżacji przestrzeni

Szkło coraz bardziej akcentowanym elementem aranżacji przestrzeni

Szkło staje się coraz bardziej akcentowanym elementem aranżacji różnorodnych przestrzeni. Nie jest już tylko przyjemną dla oka ozdobą, lecz stanowi realną alternatywę dla poważnych rozwiązań architektonicznych w domach i nie tylko. Czytaj dalej

 

Między nami szkło

 Każde pomieszczenie powinno mieć swój własny charakter i określone przeznaczenie. Dotyczy to zarówno przestrzeni domowych, jak i szeroko pojętych miejsc publicznych. Klarowny podział na pokoje jest przy tym oczywistym wyznacznikiem poszczególnych stref. Aby ten podział łączył w sobie funkcjonalność z estetyką można zastąpić zwykłą ścianę powierzchniami właśnie ze szkła.  

 

Jak wykończyć fasadę budynku i dbać o elewację?

 

– "Przeszklenia w postaci tradycyjnych luksferów lub znacznie bardziej efektownych, jednolitych tafli znajdują doskonałe zastosowanie w miejscach, których nie chcemy izolować od siebie w sposób całkowity." – podkreśla Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szkła architektonicznego i dekoracyjnego – "Specyfika materiału sprawia przy tym, że wprowadzenie ściany ze szkła zamiast np. standardowej ścianki działowej, skutecznie rozjaśnia i powiększa wizualnie aranżowane wnętrze." Promienie światła odbijające się od takiej gładkiej powierzchni ożywiają dodatkowo pomieszczenie, nadając mu atrakcyjny i niepowtarzalny klimat.

 

 

Szklana jakość wnętrza

Decydując się na montaż ścianek ze szkła należy mieć przede wszystkim sprecyzowaną wizję ich funkcji. Osoby chcące zachować pewną intymność w oddzielanych od siebie przestrzeniach wybiorą więc odpowiednio przyciemniony materiał,  który zachowując pożądane walory estetyczne, ograniczy jednocześnie możliwość widzenia tego, co dzieje się po drugiej stronie. Dodatkowym urozmaiceniem aranżowanego pokoju będzie wstawienie szklanych drzwi. Nie muszą się one już sprowadzać do mało eleganckiej szyby wkomponowanej w równie nieciekawą ramę.

 

Czy ściany pokryte panelami ze szkła to dobre rozwiązanie?

 

Popularnym dziś rozwiązaniem jest montowanie całych tafli, których wygląd pasuje do specyfiki i przeznaczenia danego pomieszczenia. Szklane instalacje mogą bowiem przybierać różnorodne formy i kształty, przyozdobione dodatkowo wielobarwnymi wzorami i obrazami. Niezależnie od uzyskanego w ten sposób efektu artystycznego niezwykle istotny jest fakt, że dowolnie zabarwione powierzchnie będą w każdym układzie przepuszczać pewną ilość światła, pozytywnie wpływając na wygląd pokoju. Stopień naświetlenia oraz jego rozproszenie zależy oczywiście od indywidualnie dobranych produktów. Nowoczesna technologia wytapiania i formowania szkła daje na szczęście bardzo dużą dowolność przy wyborze jego kształtu i koloru.

 

 

Różne oblicza szkła

 Alternatywą dla tradycyjnych kafelków w łazienkach są płytki ze szkła. Ciekawym sposobem na oddzielenie kuchni od salonu lub kącika jadalnego może być natomiast zamontowanie szklanej ściany w postaci jednolitej tafli lub wielu płytek czy luksferów. W rzeczywistości jednak nie ma jednoznacznego wyznacznika, który by decydował o przeznaczeniu materiałów ze szkła. Z powodzeniem stosuje się jako balustrady balkonowe, schody, a nawet elementy podłogi. Odpowiednio dobrane wzory mogą bowiem idealnie pasować do pomieszczenia każdego rodzaju.

 

Są jednocześnie gustownym, a przede wszystkim bezpiecznym i wygodnym sposobem na urządzenie praktycznie każdej, także bardzo obszernej przestrzeni. Dlatego nawet przy tak poważnej inwestycji jak Stadion Narodowy w Warszawie istotnym elementem konstrukcji jest właśnie szkło, które montuje się tam zarówno przy balustradach na trybunach, jak i w konstrukcji zadaszenia.  – "Wyroby ze szkła mogą dziś przybierać najróżniejsze formy i kształty. Są trwałe, atrakcyjne wizualnie i pewnie dlatego korzysta się z nich z powodzeniem w tak różnorodnych przedsięwzięciach i aranżacjach." – dodaje Marek Malik.

 

 

 

Źródło: pointb / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19465 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >