Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe: wzory szyb ornamentowych

Szkło ornamentowe jest najbardziej dekoracyjnym i użytkowo wszechstronnym typem szkła stosowanego we wnętrzach. Wzór zaklęty w płaszczyźnie szklanej tafli jest niczym zapis emocji jego projektanta, które niewątpliwie udzielają się też przestrzeni, gdzie będzie obecne szkło.

Potrzeby konsumentów oraz obowiązująca w tym segmencie moda – to najistotniejsze czynniki determinujące powstanie nowego wzoru szkła ornamentowego. Nie mniej ważnym elementem jest także wiedza, doświadczenie i kreatywność projektantów zajmujących się jego tworzeniem.
Designem nowych ornamentów Saint-Gobain Glass w większości przypadków zajmuje się studio projektowe firmy, producent współpracuje także  z zewnętrznymi projektantami, których wspólną cechą jest szerokie doświadczenie z zakresu designu przemysłowego. Wzór szkła SGG MASTER-SHINE powstał w biurze projektowym Savinel&Rozé, mającym ponaddziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad szkłem i kryształem, zaś autorem nowego ornamentu z grupy SGG DECORGLASS jest prof. Włodzimierz Dolatowski z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP we Wrocławiu.
Cechą wspólną wszystkich szkieł ornamentowych Saint-Gobain Glass z obu rodzin – SGG MASTERGLASS i SGG DECORGLASS –  jest sposób produkcji. Wytwarzane są one metodą walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami, z których jeden pokryty jest wzorem. W efekcie tego precyzyjnego procesu jedna strona szkła jest dekorowana, a druga gładka.
Tym, co różni obie rodziny jest liczba i specyfika wzorów:  w gamie SGG MASTERGLASS znajduje się 6 ekskluzywnych ornamentów o wysokim stopniu zgeometryzowania, grupa SGG DECORGLASS zawiera kilkadziesiąt wzorów o zróżnicowanej stylistyce.

 

Wyrafinowaną estetykę produktów z rodziny SGG MASTERGLASS  najlepiej definiuje SGG MASTER-SHINE – nowe szkło ze świetlistymi kuleczkami na matowym tle. Niezwykłym efektem optycznym uzyskanym przez projektantów jest to, że z bliska kulki ożywają pod wpływem światła, natomiast z daleka sprawiają wrażenie gry półprzeziernych elementów, które rozświetlają przestrzeń, jednocześnie zapewniając ochronę przed niepożądanymi spojrzeniami.

 

 

SGG DECORGLASS to szkła półprzezierne – bezbarwne, barwione lub zbrojone. Wśród szerokiej gamy ornamentów  można znaleźć wzory delikatne takie jak SGG MARIS – szkło o fakturze tkaniny, równomiernie pokryte rozsianymi na powierzchni błyszczącymi kreseczkami w kształcie ziarenek ryżu, czy szkło SGG KRALIKA, którego faktura odtwarza powierzchnię naturalnej skóry.

 

 

Są tu też bardziej zdecydowane wzory, np. SGG SILVIT – ornament inspirowany fakturą kory drewna,

 

 

czy SGG LISTRAL H – szkło w pionowe pasy, o efekcie trójwymiarowości.

 

Szkło ornamentowe harmonijnie współgra praktycznie z każdym stylem wystroju wnętrz. Idealnie komponuje się zwłaszcza z takimi materiałami jak stal czy drewno. Jest materiałem eleganckim i ponadczasowym estetycznie. W zależności od rodzaju wzoru szkło ornamentowe może być poddawane obróbce krawędziowej, gięte, srebrzone, hartowane itp.

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Fototapeta w kuchni Liczba postów: 249 Grupa: Porady i op... Kuchnia jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużo czasu. W dzisiejszym świecie, kiedy gotowanie stało się tak bardzo modne, gdy kulinarne programy telewizy...
  • Podłoga Liczba postów: 125 Grupa: Najnowsze t... Jaką podłogę wybrać przy dwóch dużych psach?
  • Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 253 Grupa: Wnętrza Pytanie co chce się osiągną, jak dla mnie taki dodatek może zmienić charakter całego wnętrza. Hitem są dla mnie akcesoria, które oferuje sklep lazienkaplus.pl i...
  • Meble kuchenne Szczecin Liczba postów: 7 Grupa: Najnowsze t... Co sądzicie o meblach kuchennych pod wymiar?
  • Temat zawodowy Liczba postów: 2 Grupa: Najnowsze t... Zmiana nie polega tylko na modyfikacjach strukturalnych czy procesowych. To również transformacja kultury organizacyjnej. Change Manager kształtuje wartości, no...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19469 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 641

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >