Szyby zespolone w klasie energetycznej „A”
Szyby zespolone CLIMATOP LUX firmy Glassolutions w klasie energetycznej „A” już dziś spełniają najsurowsze europejskie standardy energooszczędności w budynkach.
Czytaj dalej
Technologia oparta na bezbarwnym szkle float z powłokami niskoemisyjnymi Planitherm Lux pozwala nie tylko uniknąć strat ciepła w budynku, lecz również pozyskiwać nawet do 25 tys. kWh darmowej energii w ciągu roku!
Czytaj również: Jak rozpoznać energooszczędne okno?
Liczy się Bilans Energetyczny!
W naszym klimacie energia słoneczna to towar deficytowy. Dla porównania roczna wartość nasłonecznienia w Rzymie wynosi 1380 kWh/m2, zaś w Warszawie zaledwie 966 kWh/m2. W kontekście kurczących się źródeł energii konwencjonalnej niezmiernie ważne staje się jak najefektywniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów energii pochodzącej z natury. Więcej naturalnego światła i mniejsze zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie oznacza niższe rachunki za energię elektryczną. Nie bez znaczenia jest również nasze samopoczucie, na które pozytywnie wpływa naturalne światło.
Dzięki najnowszym rozwiązaniom w dziedzinie projektowania stolarki okiennej przeszklone powierzchnie, które do tej pory były źródłem strat nawet do 25% energii pochodzącej ze spalania gazu czy oleju opałowego, już dziś mogą charakteryzować się dodatnim bilansem energetycznym i wspomagać system centralnego ogrzewania drogą pasywnych zysków z promieni słonecznych. W myśl Dyrektywy 2010/30/UE już niebawem okna, a także szyby zostaną poddane etykietowaniu energetycznemu w klasach od A do G, które będą informować o wpływie rozwiązania na bilans energetyczny budynku. Szyby dwukomorowe CLIMATOP LUX pozwalają na dogrzewanie pomieszczeń drogą pasywnych zysków słonecznych, dzięki czemu jako jedyne na rynku już dziś otrzymały najwyższą klasę energetyczną „A” według metodologii zatwierdzonej przez Związek Polskie Okna i Drzwi, a także najlepszą klasę według surowego niemieckiego rozporządzenia o oszczędzaniu energii EnEV 2009.
Czytaj również: Warstwowy montaż okien
Potrójny zysk tylko z klasą „A”
Nowej generacji pakiety szybowe CLIMATOP LUX z dwoma powłokami niskoemisyjnymi PLANITHERM LUX o dodatnim bilansie energetycznym rewolucjonizują myślenie o przeszkleniach w strukturze budynku i wyznaczają nowe horyzonty zrównoważonej architektury. Innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie trzy funkcje: magazynowania energii, pozyskiwania energii cieplnej z promieni słonecznych i optymalnego doświetlenia wnętrz. Taki efekt osiągnięto dzięki jednoczesnemu podniesieniu właściwości termoizolacyjnych do standardu pasywnego na poziomie Ug = 0,6 i zwiększeniu przepuszczalności ciepła solar factor g do 62%. W efekcie zyski ciepła przewyższają straty.
Szyby zespolone CLIMATOP LUX bazują na technologii dwóch komór z przestrzenią międzyszybową o grubości min. 14 mm wypełnioną argonem, osadzonych na ciepłej ramce SWISSPACER, która redukuje efekt termicznego mostka liniowego występującego na styku szyby i ramy. Szyby wewnętrzna i zewnętrzna zostały dodatkowo pokryte dwoma powłokami niskoemisyjnymi PLANITHERM LUX, które efektywnie redukują przewodzenie ciepła na zewnątrz i jednocześnie przepuszczają do pomieszczeń 70% więcej krótkofalowego promieniowanie słonecznego niż tradycyjne zestawy trzyszybowe ze szkłem o emisyjności 1%. Zastosowanie przezroczystego dla promieni słonecznych szkła float gwarantuje maksymalne doświetlenie pomieszczeń. Przepuszczalność światła na najwyższym poziomie TL = 73 % przekłada się na oszczędność energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia.
Czytaj również: Okno z nakładką aluminiową Internorm
- Technologia zastosowana w szybach CLIMATOP LUX została zaprojektowana z myślą o budownictwie spełniającym surowe wymagania energooszczędności, stawiane przez Unię Europejską na przyszłe lata. Pakiety szybowe w niej produkowane posiadają lepsze parametry cieplne niż najcieplejsze ściany w domach pasywnych, gdyż pozwalają na dodatkowe uzyski energetyczne. Paradoksalnie im większe zaprojektujemy przeszklenia, tym lepszy będzie standard energetyczny budynku. Oznacza to możliwość kreowania jasnych, przestronnych przestrzeni mieszkalnych, które będą dawać użytkownikom maksimum komfortu i energooszczędności - mówi Maciej Mańko, market manager w firmie Glassolutions Saint-Gobain.
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Szkolenia BHP Liczba postów: 29 Grupa: Firmy budow... W przypadku kiedy zależy Ci na najwyższym bezpieczeństwie swoich pracowników w firmie. To zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą firmy Inżynieria BHP https://...
- Własna firma Liczba postów: 295 Grupa: Firmy budow... Istnieje wiele narzędzi i technologii, takich jak oprogramowanie do zarządzania projektami, systemy komunikacji wewnętrznej czy analizy danych, które mogą wspom...
- „Żółta” pianka pistoletowa „Okna i Drzwi” - nowość... Liczba postów: 9 Grupa: Budowa i re...
- budowa drogi dojazdowej Liczba postów: 101 Grupa: Firmy budow... Szukasz solidnych rozwiązań dla wymagających terenów? Sprawdź panele Alu Deck HD od https://drogitymczasowe.com/alu-deck-hd/ . To świetna opcja na drogi dojazdow...
- Aluminium podstawowe wiadomości - proces produkcyj... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Strona wiadomości z kraju i ze świata to kompleksowe źródło informacji o wydarzeniach, które mają znaczenie zarówno lokalne, jak i globalne. Oferujemy szeroką g...