TRIAS S.A. laureatem TopBuilder 2011

TRIAS S.A. laureatem TopBuilder 2011

TRIAS S.A. – lider w branży Audio Video Integration oraz Event Engineering w Polsce – zdobył prestiżową nagrodę TopBuilder 2011. Wyróżnienie przyznano firmie za koncepcję i realizację ekspozycyjnej części wystawy „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” w podziemiach Rynku Głównego.

Statuetka TopBuilder to nagroda przyznawana przez redakcję miesięcznika „Builder” oraz Kapitułę Wyróżnień pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza z Instytutu Techniki Budowlanej. Wyróżnieniem tym nagradzane są innowacyjne produkty i rozwiązania budowlane, realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne i technologiczne oraz sprawdzone i rekomendowane produkty IT przeznaczone dla budownictwa.

 

Wystawa zatytułowana „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” to nowoczesna multimedialna ekspozycja znajdująca się 4 metry pod ziemią, na powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych. Ukazuje ona rolę Krakowa w średniowiecznej Europie i ponad 800-letnią tradycję handlu i rzemiosła na tym terenie. TRIAS S.A. był liderem konsorcjum odpowiedzialnego za opracowanie koncepcji i realizację ekspozycyjnej części wystawy. W skład konsorcjum, oprócz TRIAS S.A., wchodziły: ART FM, Fabryka Dekoracji i NoLabel.

 

Zbigniew Klonowski – Prezes zarządu TRIAS S.A. ze statuetką TopBuilder 2011

 

„Jesteśmy dumni, że zrealizowana przez nas podziemna wystawa została doceniona. Dzięki wykorzystaniu technik multimedialnych i wystawienniczych ekspozycja pod krakowskim Rynkiem Głównym jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce i Europie” – mówi Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu TRIAS S.A.

 

Aranżacja podziemnej wystawy zaprojektowana i przygotowana przez konsorcjum TRIAS S.A. stanowi tło do wyeksponowania odkrytych podczas prac archeologicznych reliktów architektury murowanej i drewnianej oraz przedmiotów codziennego użytku. Cała przestrzeń podzielona jest na kilka części akcentujących najważniejsze odkrycia, m.in. pozostałości osady przedkolacyjnej, fragmenty zabudowań z czasów Bolesława Wstydliwego i Kazimierza Wielkiego oraz pozostałości średniowiecznego cmentarzyska. Dzięki temu zwiedzający mogą się zorientować, jak na przestrzeni wieków zmieniała się topografia Rynku Głównego w Krakowie. Zachowane nienaruszone fragmenty warstw gruntu pokazują stopniowe podnoszenie się poziomu rynku. Drobne eksponaty umieszczono w specjalnych cylindrycznych gablotach. W ich otoczeniu znalazła się ikonografia przedstawiająca analogie pochodzące z innych rejonów średniowiecznej Europy. Obok autentycznych zabytków na wystawie znalazły się m.in. rekonstrukcja średniowiecznej chaty i nowoczesne makiety.

 

Dyplom dla TRIAS S.A.

 

Na podziemnej wystawie zastosowano nowoczesne technologie, które pozwalają wprowadzić widzów w atmosferę średniowiecznego miasta. Jedną z atrakcji jest ekran z pary wodnej, czyli taki, który pozwala zwiedzającym przejść przez wyświetlany film. Dla ponad 500 zabytków, znalezionych na terenie podziemi rynku, stworzono animacje 3D. Dzięki ekranom dotykowym zwiedzający mogą przybliżyć sobie dany eksponat i obejrzeć go w trójwymiarze z różnych stron.  Dodatkowo zrealizowano filmy fabularyzowane opowiadające o średniowiecznym mieście, jego kulturze, najważniejszych dziełach sztuki i przełomowych wydarzeniach. Na wystawie zastosowano także prezentery holograficzne, które służą do prezentacji m.in. trójwymiarowych rekonstrukcji budynków z minionych wieków.  Ponadto na ekspozycji znalazły się monitory LCD, ekran 190 stopni,  oświetlenie filmowe i ledowe oraz nagłośnienie.

 

Zbigniew Klonowski – Prezes zarządu TRIAS S.A. oraz Agata Sitko Z-ca Dyrektora Handlowego AV Installations ze statuetką TopBuilder 201

 

"Zastosowanie nowoczesnych technologii na wystawie to znakomite narzędzie do przekazania wiedzy historycznej. Oddziaływanie na zmysły i interakcja ze zwiedzającym pozwala lepiej zapamiętać poszczególne części ekspozycji” – dodaje Zbigniew Klonowski.

 

Zdjęcia podziemnej ekspozycji, za którą konsorcjum TRIAS otrzymało nagrodę TopBuilder 2011









 

2010-12-15
Źródło: Perception PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 373

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >