Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej

Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej

Wraz z rozwojem technologii budowlanych fasady wentylowane stały się bardzo popularnym rozwiązaniem, które można stosować do różnych konstrukcji budynków zarówno nowych, jak i modernizowanych. Rosnące wymagania odnośnie izolacji termicznej ścian zewnętrznych sprawiają, że rośnie również zapotrzebowanie na produkty, które minimalizują powstawanie mostków termicznych. Wymagania współczesnego budownictwa nie mogą być już spełnione tylko poprzez zastosowanie grubszej izolacji. Z uwagi na to, że w systemie elewacji wentylowanych wymagana jest duża liczba mocowań, na szczególną uwagę zasługują punktowe mostki termiczne. Czytaj dalej

 

Firma Schöck, wiodący producent nośnych elementów izolacyjnych, wspólnie z architektami i wykonawcami fasad opracowała nowe, termicznie oddzielające elementy kotwiące do elewacji wentylowanych (VHF). Kotwa fasadowa Schöck Isolink typu TA-S otrzymała najwyższą klasyfikację phA+ przyznawaną przez Instytut Domów Pasywnych.


Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej


Duże możliwości planowania i elastyczna konstrukcja dzięki włóknom szklanym

Schöck Isolink typu TA-S składa się z pręta z włókna szklanego (Combar) i śruby ze stali nierdzewnej. Schöck Combar to pręt wykonany z kompozytu z włókna szklanego o bardzo niskiej przewodności cieplnej. Mocowanie przy pomocy Isolink typ TA-S jest tym rozwiązaniem na rynku materiałów budowlanych, które pewnie spełnia wymagania w zakresie izolacji cieplnej. Jako rozwiązanie posiadające Certyfikat Domów Pasywnych, nowy system zapewnia niezawodną separację termiczną i umożliwia budowę bez punktowych mostków termicznych, umożliwiając stworzenie projektu domu energooszczędnego lub pasywnego. Schöck Isolink to rozwiązanie dedykowane do ścian zarówno z betonu, jak i z cegły.


Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej

 

Smuklejsza ściana i wymierne zyski w przestrzeni

Właściwości izolacji termicznej Schöck Isolink TA-S są około 200 razy lepsze niż w przypadku aluminiowych wsporników ściennych i około 15 razy lepsze niż w przypadku wsporników ze stali nierdzewnej. Niewątpliwą korzyścią dla projektantów, jak i właścicieli budynków jest możliwość zmniejszenia grubości izolacji cieplnej bez wpływu na wartość współczynnika U ściany, tym samym wpływając na zwiększenie powierzchni użytkowej budynku. W bezpośrednim porównaniu do aluminiowych wsporników ściennych daje to oszczędność około 50% na materiałach izolacyjnych.  

 

Czytaj również: Uzupełniające, połówkowe bloczki silikatowe zmniejszają konieczność docinania podczas murowania


Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej

Prostota montażu

Kotwy fasadowe Schöck Isolink typu TA-S można łatwo zakotwić w ścianie żelbetowej lub murowanej przy użyciu dopuszczonej przez Aprobatę zaprawy iniekcyjne. Gwint metryczny umożliwia montaż płytek kotwiących lub łat drewnianych podkonstrukcji fasady wentylowanej.


Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej

Rodzina produktów Schöck

Oprócz nowego rozwiązania Isolink typu TA-S, do nowej rodziny produktów włączono również stosowane od wielu lat kotwy Schöck Thermoanker do ścian warstwowych - sandwichowych i zespolonych, które obecnie dostępne będą pod nazwą Schöck Isolink typu TA-H i TA-D. Stanowią one efektywną energetycznie alternatywę w stosunku do elementów kratownicowych stosowanych zwyczajowo do łączenia betonowych płyt ścian warstwowych z izolacją umieszczoną pomiędzy płytami. Kotwy Schöck Isolink typu TA-H i TA-D skracają także czas wykonania ścian warstwowych w porównaniu do ścian wykonywanych z zastosowaniem elementów kratownicowych.

 

Wieloletnie doświadczenie z Combar 

Combar, pręt z włókna szklanego, od wielu lat jest z powodzeniem stosowany w budownictwie lądowym, projektach infrastrukturalnych oraz ścianach warstwowych. Ten wysokiej jakości materiał został również zastosowanych w nowej linii łączników Schöck Isokorb XT-Combar. Dzięki zastosowaniu prętów Combar łącznik balkonowy Schöck Isokorb XT-Combar charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termicznymi.


Czytaj również: Jak się buduje fasady wentylowane bez mostków termicznych

 

Technologia fasad wentylowanych - zastosowanie kotwy fasadowej



Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 358

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >