Transakcje w szarej strefie: podnajem mieszkań komunalnych

Transakcje w szarej strefie: podnajem mieszkań komunalnych

5, 10, 20 tysięcy złotych za mieszkanie? Takich kwot za „odstąpienie” lokali komunalnych na wolnym rynku żądają ich najemcy. Choć proceder jest nielegalny, a nowy lokator nie ma do mieszkania żadnych praw, są chętni do takich transakcji. Na obrót czynszówkami zgadzają się nawet niektóre biura nieruchomości

Sprawdziliśmy, odpowiadając na internetowe ogłoszenia, w jaki sposób można za pieniądze odstąpić komuś komunalne M. Jako najemca czynszówki na warszawskiej Woli próbowaliśmy też wstawić lokal do stołecznych biur nieruchomości. W agencjach szukaliśmy także lokalu za odstępne dla siebie.

Kto przyjmie kwaterunkowe

Jako najemca czynszówki w Warszawie próbujemy podnająć lokal za pośrednictwem agencji nieruchomości. Tłumaczymy, że musimy wyjechać do innego miasta, pewnie już na stałe, ale żal nam oddawać mieszkanie miastu. Jesteśmy skłonni odstąpić dwupokojowy 50-metrowy lokal przy ul. Niskiej na Woli. Mieszkanie jest po remoncie. Chcielibyśmy dostać 10, może 15 tys. zł odstępnego.

– Nie przyjmiemy pani lokalu. To w ogóle mało prawdopodobne, by którekolwiek biuro podjęło się takiej misji – usłyszeliśmy w agencji nieruchomości Ogrodowa.

Pośrednictwa w transakcji odmówiły też inne biura. – Musi dać pani prywatne ogłoszenie, bo takiej transakcji nigdzie pani nie udokumentuje – poradziła nam pośredniczka jednej z większych agencji w Warszawie.

czytaj więcej...
Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >