Zalety kotłów kondensacyjnych z inteligentnym sterowaniem

Zalety kotłów kondensacyjnych z inteligentnym sterowaniem

Inteligentne domy cieszą się coraz większą popularnością. Ich wiodącą zaletą jest wykorzystanie systemu, który kontroluje pracę niemal dowolnych urządzeń w domu czy mieszkaniu. Oferuje on maksymalnie uproszczoną obsługę urządzeń – sam wybiera rozwiązanie optymalne zarówno pod względem komfortu, jak i kosztów eksploatacyjnych. System ten wykorzystano także w kotle kondensacyjnym. Kotły kondensacyjne charakteryzują się przekraczającą 100% sprawnością i pozwalają na znaczną oszczędność paliwa. Jak działa instalacja grzewcza z inteligentnym sterowaniem? Czytaj dalej

 

Kotły kondensacyjne reprezentują nowoczesną technikę grzewczą – ich efektywna praca pozwala na znaczne oszczędności paliwa, a co za tym idzie zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. To rozwiązanie cechuje się także niską emisją zanieczyszczeń. Innowacyjne kotły kondensacyjne znajdą zastosowanie zarówno w mieszkaniu, jak i domu o nieco większej powierzchni. Co zyskują ich użytkownicy? 


Zalety kotłów kondensacyjnych z inteligentnym sterowaniem

 

• Optymalną sprawność energetyczną sięgającą 98% (109% w stosunku do wartości opałowej).

• Mniejsze zużycie paliwa nawet o 30% w porównaniu ze starymi kotłami.

• Niskie koszty inwestycji.

• Niski poziom hałasu.

• Wysoki poziom bezpieczeństwa (zamknięta komora spalania).

• Możliwości elastycznej rozbudowy np. o kolektory słoneczne, pompy ciepła, zasobniki i regulatory.

 

Aplikacja mobilna do sterowania kotłem kondensacyjnym

Według raportu UKE z telefonu komórkowego korzysta 93,1 proc. Polaków, a przeszło 72,7 proc. respondentów deklaruje korzystanie z internetu. Stworzenie aplikacji SensoAPP do zdalnego nadzoru pracy systemu grzewczego przez internet stało się więc naturalnym krokiem w stronę podwyższenia komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa właścicieli instalacji grzewczych. Użytkownicy aplikacji mają pełną kontrolę nad pracą systemu grzewczego praktycznie bez przerwy – niemal z każdego miejsca na świecie.


Zalety kotłów kondensacyjnych z inteligentnym sterowaniem

 

Czytaj również: Jaka jest różnica pomiędzy kotłem kondensacyjnym jednofunkcyjnym a dwufukcyjnym - na który się zdecydować

 

Aplikacja na smartfony umożliwia dogodne, bo zdalne nastawienie komfortowej temperatury. Za jej pomocą można również sprawdzić aktualny stan instalacji, a także prowadzić jej diagnostykę. Aplikacja SensoAPP będąca częścią gazowego kotła kondensacyjnego ecoTEC exclusive posiada wiele dogodnych i praktycznych funkcji, m.in. informowanie o stanie instalacji grzewczej czy aktualnym zużyciu energii. Aplikacja mobilna jest czytelna, przejrzysta i prosta w obsłudze, tak by każdy użytkownik mógł korzystać z niej w sposób intuicyjny. Aplikację można pobrać na smartfony lub tablety z systemem IOS oraz Android – wskazuje Artur Gmochowski, doradca techniczny Vaillant. 

 

Samodzielne sterowanie urządzeniem grzewczym zwiększa jego wydajność – umożliwia proste wyregulowanie ciepła w instalacji grzewczej. Pozwala uniknąć efektu niedogrzania bądź przegrzania któregoś z pomieszczeń w domu. Energia jest dzięki temu wykorzystywana najbardziej wydajnie, co finalnie niesie za sobą oszczędności finansowe. 

 

Inteligentny kocioł kondensacyjny 

Nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne ograniczają emisję gazów, a także koszty produkcji energii bez zmniejszania komfortu domowników. Rozwiązania stosowane we współczesnych kotłach, takie

jak automatyczny system analizy procesu spalania, pozwalają na stałą kontrolę jakości pracy urządzenia grzewczego. 

 

Na inteligentny system grzewczy składa się wiele innowacyjnych rozwiązań. Nowa automatyka, która została zastosowana w gazowym kotle kondensacyjnym ecoTEC exclusive, wykorzystuje pomiar prądu jonizacji za pomocą elektrody kontrolnej. Dzięki tej technologii użytkownicy urządzeń grzewczych nie muszą obawiać się różnic w jakości dostarczanego gazu – wskazuje Artur Gmochowski, doradca techniczny Vaillant.

 

Inteligentny system grzewczy pozwala na kontrolowanie pracy urządzenia za pomocą nowoczesnego panelu, którego obsługa nie wymaga wiedzy eksperckiej. Panel ten jest wyposażony w innowacyjny interfejs i charakteryzuje się atrakcyjnym wizualnie designem. Może więc być zainstalowany w niemal każdej części domu. Nowoczesne wyświetlacze tekstowe, na których pojawiają się czytelne komunikaty, to szybki i prosty sposób na zarządzanie pracą urządzenia grzewczego. Dokonanie nastaw w panelu staje się łatwiejsze dzięki odpowiedziom na szereg pytań kontrolnych, które są generowane przez system. 


Zalety kotłów kondensacyjnych z inteligentnym sterowaniem

 

Czytaj również: Kotły nowoczesnej generacji z techniką kondensacyjną - dlaczego warto wymienić stary kocioł na taki właśnie?

 

Elementem inteligentnych systemów ogrzewania są również regulatory pozwalające na automatyczną kontrolę pracy urządzenia, w zależności od temperatury na zewnątrz i wewnątrz domu. Poza oszczędnościami energii klienci oczekują przede wszystkim łatwej obsługi i dopasowania do nich. Z myślą o tym opracowaliśmy nową generację regulatorów systemowych – regulator pogodowy SensoCOMFORT oraz pokojowy SensoHOME. Regulatory te umożliwiają indywidualną adaptację systemu grzewczego do stylu życia i rytmu dnia mieszkańców. Oba rodzaje regulatorów współpracują z dedykowaną systemowi aplikacją mobilną – wskazuje Artur Gmochowski, doradca techniczny Vaillant.

 

Dotychczasowe urządzenie grzewcze w parze z systemowymi regulatorami można także w łatwy sposób modernizować – po przyłączeniu pompy ciepła powstaje instalacja hybrydowa. 

 

Gazowy kocioł kondensacyjny z inteligentnym systemem sterowania dedykowany jest wszystkim, którzy cenią nowoczesne rozwiązania technologiczne idące w parze z ochroną środowiska oraz zapewniające codzienny komfort i wygodę.


Źródło: They PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19446 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 327

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >