Włoski architekt Rolando Rossi i projekt klatki schodowej

Włoski architekt Rolando Rossi i projekt klatki schodowej

Design, bezpieczeństwo i wizytówka firmy w jednym. To, co włoski architekt Rolando Rossi miał zrobić z klatką schodową, graniczyło z kwadraturą koła.

 

W jaki sposób przy użyciu blachy perforowanej MEVACO genialnie wykonał zlecenie dla fabryki lakierów Pintarelli Verniciature, można przeczytać tutaj. Rolando Rossi Wyposażenie wnętrz  – klatka schodowa  O tworzeniu kolorów pracownicy włoskiej fabryki farb i lakierów Pintarelli Verniciature w Lavis mówią: "Nie ma rzeczy niemożliwych." Z tego powodu najważniejsze dla architekta Rolando Rossiego było, aby klatka schodowa budynku zakładowego z lat 80-ch nie była pospolicie szara. Architekt musiał nie tylko pokazać, na co stać firmę Pintarelli Verniciature, lecz również sprostać innym wymaganiom.

 

Czytaj również: Harmony Office Center biurowiec wśród zieleni

 

Ściana z elementów i Rolando Rossi, Bild 1

 

Ściana z elementów, Bild 2

 

"Bardzo ważne jest, aby klatka schodowa była pod każdym względem  bezpieczna. Taką stabilność daje blacha perforowana z aluminium o grubości 3 mm." Pod względem kolorystycznym Roland Rossi miał pole do popisu. "Wykonane na specjalne zlecenie elementy z blachy perforowanej RV 5-8 firmy MEVACO pomalowane na 20 różnych kolorów RAL utworzyły istną mozaikę. Poszczególne elementy zamontowałem na przemian pod kątem prostym oraz lekko ukośnie. Dzięki temu powstała ściana składająca się jak  harmonijka."


Czytaj również: Kompletne rozwiązania dla elewacji i dachów


Elementy z bliska, Bild 3

 

Powierzchnia w różnych kolorach, Bild 4

 

Ponieważ powierzchnie sięgają nawet do 7,50 metrów wysokości, Rolando Rossi zbudował najpierw model, aby zwizualizować swój pomysł. "Następnie skonstruowałem ramę, do której mogłem przymocować blachę perforowaną." Z boku znajduje się wąska, wysoka szklana część, która w nocy jest od wewnątrz podświetlana. "Dzięki temu lekka jak powietrze mozaika za dnia nabiera w nocy tajemniczego wyglądu", mówi Rolando Rossi. Włoski architekt jest zafascynowany łatwością obróbki materiału. "Gdyby wszystko było tak proste w montażu jak blacha perforowana", uśmiecha się, "mielibyśmy o wiele łatwiej. Również polakierowanie pomalowanych proszkowo blach nie stwarzało problemu." Dzięki możliwości wszechstronnego zastosowania blachy perforowanej udało się ostatecznie stworzyć kwadraturę koła.

 

Czytaj również: Liechtenstein najmniejszym terytorium w Europie

 

Powierzchnia sięga do 7,50 metrów wysokości, Bild 5

 

20 różnych kolorów, Bild 6

Źródło: GATZANIS GmbH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19407 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >