Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję w Warszawie
Dzień po podpisaniu umowy w sprawie wybudowania i sprzedaży prestiżowego budynku biurowego przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod tą pierwszą inwestycję komercyjną w ofercie deweloperskiej Unidevelopment Sp. z o.o.
Czytaj dalej
Budynek w przyszłości będzie siedzibą Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek biurowy nastąpiło 13 lipca o godzinie 13.00. W ceremonii uczestniczyli m.in. przedstawiciele Zarządu Unibep S.A., Prezes Unidevelopment Sp. z o.o. oraz przedstawiciele Zarządu, Rady Nadzorczej oraz Rady Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Podczas spotkania podpisano akt erekcyjny, który wraz z kilkoma symbolicznymi elementami został zamurowany w fundamentach nowoczesnego budynku biurowego.
Czytaj również: Dzień Otwarty na osiedlu Adria
„Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81 jest wyjątkowym wydarzeniem dla całego sektora nieruchomości komercyjnych.” – mówi Piotr Maciąg, dyrektor rynku komercyjnego w Unidevelopment Sp. z o.o. - „Dzisiejsza ceremonia jest efektem umowy podpisanej przez dwie polskie firmy z dużymi tradycjami. W ciągu kilkunastu lat w Polsce powstało kilka milionów mkw. powierzchni biurowych, które w większości były zrealizowane przez inwestorów zagranicznych i stanowiły przedmiot najmu. Umowa sprzedaży budynku biurowego pomiędzy spółkami reprezentującymi krajowy kapitał jest wydarzeniem niecodziennym, które z pewnością zapisze się na kartach historii polskiego rynku nieruchomości.”
Dzień przed uroczystością, 12 lipca podpisana została warunkowa umowa przedwstępna, dotycząca sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu i związanego z nim prawa własności budynku biurowego przy ul. Grzybowskiej 81. Akt notarialny został zawarty przez przedstawicieli UNIBEP S.A. i Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
Czytaj również: Odbyło się uroczyste otwarcie Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój
„Podpisanie umowy w sprawie biurowca przy ulicy Grzybowskiej jest bardzo ważnym momentem dla Unidevelopment Sp. z o.o.” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment Sp. z o.o. – „W tym roku rozpoczęliśmy działalność deweloperską na rynku nieruchomości komercyjnych. Umowa z tak poważnym partnerem jak Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. jest bez wątpienia dużym sukcesem i świadczy o zaufaniu do naszej firmy.”
W ramach umowy UNIBEP S.A jako inwestor i generalny wykonawca biurowca, przy udziale Unidevelopment Sp. z o.o. jako dewelopera, zobowiązał się do wybudowania przy ul. Grzybowskiej 81 budynku zgodnie z opracowanym projektem, uzyskania stosownych pozwoleń na jego użytkowanie i przeniesienie jego własności na Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10 tys. mkw. ma zostać ukończony w IV kwartale 2012 roku. Wartość kontraktu wynosi 97 250 000 zł. Podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego przy ul. Grzybowskiej 81 przedstawiciele Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. zgodnie podkreślali, że podpisanie umowy w sprawie wybudowania i kupna budynku pod siedzibę instytucji jest ważnym momentem w historii ich firmy.
Czytaj również: Osiedle Saskie Zacisze zaprasza na dzień otwarty
„Ta chwila jest dowodem na to, że warto marzyć i dążyć do realizacji swoich planów.” – stwierdził Mirosław Potulski, Prezes Zarządu Banku BPS S.A.. - „Odkąd sprowadziłem się do Warszawy, aby sprawować funkcję Prezesa Zarządu Banku BPS S.A. jednym z celów, które sobie stawiałem, było przeniesienie naszego biura do własnej siedziby. Oficjalne otwarcie budowy budynku przy ul. Grzybowskiej 81 rozpoczyna moją kolejną kadencję na stanowisku Prezesa. Trudno wymarzyć sobie lepszy początek i bardziej pomyślną wróżbę na start. Jestem przekonany, że nowa siedziba Banku Polskiej Spółdzielczości, stanowiąca znakomite połączenie tradycji z nowoczesnością, zapewni wszystkim pracownikom znakomite warunki pracy, ale także będzie godną reprezentacją prężnie działającej polskiej instytucji finansowej.”
Biurowiec przy ulicy Grzybowskiej 81 składający się z 7 kondygnacji oraz trzypoziomowego garażu podziemnego będzie wyróżniał się wysokim standardem oraz elegancką architekturą. Jego elewacja zostanie wykonana ze szkła, kamienia i aluminium. Inspiracją do połączenia tych materiałów był budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało w dawnej Elektrowni Tramwajowej. Dzięki zastosowaniu pionowych tafli rozwiernych, każdy pokój w biurowcu będzie mógł być naturalnie wietrzony. W budynku powstanie też 130 miejsc parkingowych, a dogodna lokalizacja obiektu zapewni również łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.
2011-07-15
Źródło: Made In PR / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- fotografia biznesowa Liczba postów: 288 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
- płytki ceramiczne Liczba postów: 50 Grupa: Trudne tema... Dla osób, które planują remont lub chcą odświeżyć wygląd swojego mieszkania, strona https://ceramicapromat.pl/12-plytki-cera miczne może okazać się bardzo pomocn...
- IVM – procedura nadzoru nad pozaustrojowym dojrzew... Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Anyway, I’ll be subscribing to your feed....
- Jak bezpiecznie korzystać z internetu? Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Pracujesz z sieciami światłowodowymi? Warto postawić na najwyższej jakości sprzęt, jak spawarka światłowodowa Fujikura 90R dedykowana do łączenia włókien wstęgo...
- Jak zabezpieczyć telefon komórkowy - iPhone 12 Liczba postów: 12 Grupa: Trudne tema... Cześć! Także miałem problem z natrętnymi numerami, które nieustannie do mnie wydzwaniały – często były to jakieś podejrzane firmy, ankieterzy lub naciągacze. Na...