Wzrosty światowych indeksów akcyjnych

Wzrosty światowych indeksów akcyjnych

Środowa i zarazem ostatnia w tym miesiącu sesja przynosi kolejne wzrosty światowych indeksów akcyjnych. Czytaj dalej

 

Inwestorzy coraz bardziej zdają się wierzyć w to, że Komitet Otwartego Rynku amerykańskiego banku centralnego na swoim wrześniowym posiedzeniu podejmie decyzję o wprowadzeniu dodatkowych działań stymulacyjnych mających na celu wsparcie wzrostu gospodarczego Stanów Zjednoczonych. O tym, że Fed ma cały czas odpowiednie ku temu narzędzia, już w ostatni piątek mówił Ben Bernanke. Z kolei z opublikowanych wczoraj zapisków z ostatniego posiedzenia FOMC wynika, że część z członków tego ciała optowała wtedy za podjęciem bardziej zdecydowanych działań, niż te które to zostały podjęte – dla przypomnienia w komunikacie znalazła się wtedy obietnica tego, że stopy procentowe w USA pozostaną na wyjątkowo niskim poziomie przez kolejne dwa lata.

 

Czytaj również: Ruszyło przekazywanie lokali najemcom w Galerii Tęcza w Kaliszu

 

Ogólnie bank centralny Stanów Zjednoczonych w sierpniu dyskutował na temat możliwego użycia różnych nadzwyczajnych narzędzi, w tym także nt. tego z którym rynki akcyjne wiążą najwięcej nadziei, a jakim mogłaby się stać kolejna ruda luzowania ilościowego. Dziś w regionie Azji i Pacyfiku ceny akcji wzrosły średnio o 1,2% - o tyle zwyżkował bowiem indeks MSCI AC Asia Pacific. Z kolei o godz. 15:02 na Starym Kontynencie indeks STOXX Europe 600, obejmujący swoim zasięgiem walory spółek w 18 europejskich krajach rósł o 2,12%. W tym samym czasie na warszawskim parkiecie - nie obejmowanym przez powyższy paneuropejski indeks - najszerszy jego wskaźnik, czyli WIG zyskiwał na wartości 1,25% Dzisiejszym zakupom akcji w Europie pomaga jednak nie tylko sama wiara rynku w już niedługą pomoc Fed, ale też fakt zatwierdzenia przez niemiecki rząd projektu zmian w europejskim funduszu pomocowym, które to zostały ustalone przez unijnych przywódców w lipcu.

 

Czytaj również: Kolejne fabryki materiałów budowlanych na Ukrainie

 

Teraz projekt ten trafi do niemieckiego parlamentu, a głosowanie nad nim zaplanowane jest na 29 września. Podobnie rzecz się ma z opublikowanymi o godz. 14:15 danymi dotyczącymi liczby nowych miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym za sierpień, które to nie zaskoczyły bardzo negatywnie, okazując się być tylko ciut gorszymi od tych spodziewanych. Według raportu ADP Employer Services liczba etatów zwiększyła się o 91 tys., podczas gdy na rynku prognozowano, że będzie to 100 tys. Pełna ocena stanu rynku pracy USA będzie możliwa oczywiście dopiero po głównych comiesięcznych danych, które to zostaną opublikowane w najbliższy piątek. W ich przypadku prognozy rynkowe zakładają, że w sierpniu liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wzrosła o 70 tys. po tym jak w lipcu zwiększyła się o 117 tys.

 

 

Marek Nienałtowski


Dom Kredytowy Notus


Powyższe opracowanie jest wyrazem osobistych opinii i poglądów autora i nie powinno być traktowane jako rekomendacja do podejmowania jakichkolwiek decyzji związanych z opisywaną tematyką. W szczególności nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej, ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U.2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U.2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.).


Dom Kredytowy NOTUS S.A. ani jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego opracowania.

2011-09-01
Źródło: DK Notus / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 367

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >