Zastosowanie Schöck Isokorb® w biurowcu Skalski w Krakowie

Zastosowanie Schöck Isokorb® w biurowcu Skalski w Krakowie

Dogodna lokalizacja, wysokie standardy wykończenia, a także funkcjonalność i efektywność energetyczna budynku są niezwykle ważne nie tylko w przypadku wyboru mieszkania czy domu.


Właściwości tych oczekuje się także od biurowców, które stanowią często wizytówkę firmy świadczącą o jej statusie i prestifżu, i gdzie spędzamy coraz więcej czasu.

Obok lokalizacji, wyglądu czy komfortu korzystania z pomieszczeń firmy wynajmujące biura oczekują od nich także, aby były ekonomiczne pod względem ich utrzymania. Rosnące ceny energii sprawiają bowiem, że znacznie zwiększają się koszty użytkowania powierzchni biurowej. Dlatego już na etapie projektowania budynków brany jest pod uwagę również ten czynnik.

Potrzebę posiadania nowoczesnego biurowca o wysokim standardzie wykończenia, a jednocześnie efektywnego pod względem ekonomicznym odczuła także Grupa Skalski. W Krakowie powstaje właśnie czterokondygnacyjny budynek administracyjny firmy będący jej nową siedzibą.
                                                                                                              
Do budowy biurowca Skalski, o powierzchni użytkowej 810,78 m2, użyto najwyższej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania estetyczne i funkcjonalne. Innowacyjna, dwupowłokowa elewacja budynku, składająca się z profili aluminiowych i szkła, wykonana została w systemie fasadowym (powłoka zewnętrzna) oraz w systemie okiennym (powłoka wewnętrzna).

Na czterech kondygnacjach biurowca znalazło się 18 pomieszczeń administracyjnych. Zarówno w tych pomieszczeniach, jak i całym budynku, zastosowano zaawansowany system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania wykorzystujący ciepło ziemi (wymiennik gruntowy) oraz inteligentną automatykę synchronizującą wszystkie funkcje. W biurowcu zamontowano ponadto automatycznie otwierane okna umożliwiające nocne wietrzenie.                                                                                                                  

Już na etapie projektu biurowca pomyślano jednak nie tylko o jego wyglądzie i funkcjonalności, ale także o wysokich standardach ekonomicznych korzystania z pomieszczeń. Pod tym względem konieczne stało się, aby podczas budowy nie dopuścić do powstania mostków termicznych. To właśnie one powodują niekontrolowaną, znaczną utratę ciepła, a co za tym idzie –  zwiększają koszty ogrzewania biur. Ponadto przyczyniają się również do powstania takich szkód budowlanych, jak zawilgocone, zagrzybione ściany czy nawet do naruszenia konstrukcji budynku. Mostki termiczne, jeżeli powstaną, najczęściej są niemożliwe do usunięcia. Dlatego tak ważne jest, aby były one eliminowane już na etapie projektu.

Przy budowie biurowca Skalski w konstrukcji budynku wykorzystano stal. Obecnie cieszy się ona najwyższą koniunkturą zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak   i przemysłowym. Jej wadą jest jednak przenoszenie ciepła z wewnątrz na zewnątrz budynków, co powoduje tworzenie się mostków termicznych. W celu niedopuszczefnia do ich powstania w biurowcu Skalski zastosowano element nośny izolacji termicznej Schöck Isokorb®, który oddziela termicznie poszczególne części konstrukcji budowlanej, stanowiąc jednoczenie element nośny.

W biurowcu Skalski zastosowano łączniki   termoizolacyjne Schöck Isokorb® typ KST i QST. Oba zapewniają całkowitą termoizolację w konstrukcjach stalowych. Umożlifwiają także termoizolacyjne przyłączanie elementów stalowych do konstrukcji stalofwych.

Łącznik Schöck Isokorb® typ KST stosowany jest dla połączeń przenoszących momenty zginające i siły poprzeczne, typ QST – dla połączeń przenoszących siły poprzeczne i ściskające. Wszytkie typy łączników Schöck Isokorb® posiadają aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej - ITB: AT-15-6079/2007, która jest gwarancją ich najwyższej jakości i bezpieczeństwa użytkowania.             

Zastosowanie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® w biurowcu Skalski  zapewniło między innymi takie korzyści, jak:
• redukcję do minimum strat ciepła,
• obniżenie kosztów ogrzewania,
• uniknięcie strat budowlanych, takich jak: zawilgocone i zagrzybione ściany.

Do prawidłowego użycia rozwiązania Schöck Isokorb® w biurowcu Skalski znacznie przyczynił się serwis techniczny firmy, który służył doradztwem w trakcie projektowania, a także bezpośrednio na budowie.

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 555

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >