Aktualności – lista artykułów

Woda wiodącym tematem nowej, trzeciej edycji Programu Grantowego ING

Polska jest jednym z krajów UE o najmniejszych zasobach wody pitnej, które dodatkowo sukcesywnie się kurczą za przyczyną postępujących zmian klimatu i działalności człowieka. – Chcemy zaangażować nowe technologie do rozwiązania tego problemu – mówi Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego, który w nowej, trzeciej edycji swojego Programu Grantowego przeznaczy 1 mln zł na najlepsze rozwiązania związane z ochroną zasobów wodnych i ich efektywnym wykorzystaniem. Start-upy i naukowcy, którzy chcą wziąć w nim udział, mogą zgłaszać się do 10 maja br.
27-04-2023

5 dobrych praktyk Ørsted w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Realizacja wizji świata zasilanego wyłącznie przez odnawialne źródła energii wymaga zdecydowanych działań i ambitnych zobowiązań. Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i jedna z najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie jest mocno zaangażowany w działania na rzecz społeczeństwa i klimatu również w Polsce. Dobrze pokazuje to opublikowany właśnie 21. Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w którym znalazło się aż pięć praktyk Ørsted z zakresu ESG i sustainability.
25-04-2023

Ghelamco dołączyło do programu Partnerstwo dla Klimatu

Ghelamco zostało członkiem programu Partnerstwo dla Klimatu zainicjowanego przez m.st. Warszawa. To kolejne z działań wpisujących się w strategię ESG dewelopera.
25-04-2023

Mafie VAT-owskie spacyfikowane przez fiskusa? Resort finansów pokazuje zaskakujące dane

Według danych Ministerstwa Finansów, w ubiegłym roku liczba ujawnionych fikcyjnych faktur była o ponad 11% mniejsza niż w 2021 roku. Zdaniem ekspertów, na ten spadek wpłynęło kilka czynników, a jednym z nich były działania uszczelniające system podatkowy. Jednocześnie widać, że problem wciąż pozostaje znaczący. Z kolei wartość brutto wykrytych fikcyjnych faktur, która w 2022 r. wyniosła ponad 9 mld zł, spadła rdr. o ponad 55%. Do tego na rynku nie brakuje opinii, że nieuczciwe podmioty operują na mniejszych kwotach, aby ograniczyć ryzyko wykrycia nieprawidłowości. Eksperci prognozują, że wkrótce może pojawić się więcej ofert „sprzedaży kosztów”.
25-04-2023

Pierwotny rynek mieszkaniowy w pierwszym kwartale 2023 r.

Kwietniowa informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w marcu oraz pierwszym tegorocznym kwartale, prezentuje solidarne odbicie od dna wszystkich trzech kategorii danych. Jak wskazują eksperci portalu RynekPierwotny.pl jest to efekt poprawy statystyk sprzedażowych deweloperów, ale także wiosennego ożywienia w budownictwie indywidualnym.
24-04-2023

Raport Baker McKenzie i Polityki Insight: „Jak zaszczepić atom w Polsce”.

Pełne bezpieczeństwo energetyczne może zapewnić dopiero większa liczba inwestycji w reaktory jądrowe - zarówno konwencjonalne, jak i SMR. Realizacja zaplanowanych i zadeklarowanych projektów jądrowych będzie wymagać m.in. systemowej zmiany podejścia w zakresie pomocy publicznej i strukturalnego wsparcia agencji rządowych - wynika z raportu „Jak zaszczepić atom w Polsce”, opublikowanego przez Baker McKenzie we współpracy z Polityką Insight.
24-04-2023

Fotowoltaika na blokach i w firmach, waloryzacja „Mojego Prądu” – co czeka rynek w najbliższych miesiącach?

2022 rok Polska zakończyła z zainstalowaną fotowoltaiką umożliwiającą wygenerowanie prawie 12 GW mocy – to aż o 67% więcej niż na koniec 2021 roku. W tym czasie wprowadzono jednak nowy system rozliczeń prosumentów, co podało w wątpliwość dalszy rozwój OZE i zmniejszyło popularność programu „Mój Prąd”. Jak wskazuje ekspert Eaton, jest to sytuacja przejściowa. W nadchodzących miesiącach fotowoltaice może pomóc kryzys ekonomiczny, waloryzacja programu „Mój Prąd” oraz nowy program dopłat dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
24-04-2023

E-konferencja: Drewno w architekturze

Współczesny powrót do technologii drewnianych w architekturze stawia przed projektantami wiele wyzwań związanych z nadążaniem za tempem zmian w tej dziedzinie. Przystosowanie formy do nowych konstrukcji, łączenie z innymi materiałami, sprostanie przepisom w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, zabezpieczenie przed starzeniem, certyfikacja drewna - to tylko z niektórych wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć implementując budownictwo ekologiczne oparte na drewnie. W trakcie naszej konferencji poszukamy odpowiedzi na przynajmniej część tych pytań i wyzwań, które stawia przed projektantami nowa-stara technologia budowania z drewna. Widzimy się 27 kwietnia 2023 o godz. 10:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.
24-04-2023

Które spółki zyskały na Polskim Ładzie 3.0?

W 2023 r. kolejny etap reformy podatkowej, nazywanej Polskim Ładem, wprowadził zmiany, które pogłębiły zamieszanie, utrudniające znalezienie optymalnej formy opodatkowania. Wiele form prowadzenia działalności gospodarczej postawionych zostało na głowie.
20-04-2023

Na jakie zarobki może liczyć handlowiec w branży energetycznej?

Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyki Odnawialnej w branży odnawialnych źródeł energii zatrudnionych na całym świecie jest około 9,8 mln osób. Do 2030 roku ta liczba ma wzrosnąć do 24 mln. Z raportu wspomnianej agencji wynika ponadto, że branża OZE generuje więcej miejsc pracy niż paliwa kopalne co stanowi ponad 50 % zatrudnienia w całej energetyce.
20-04-2023


Stron: 1833 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  106 107 108 109 110  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 329

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >