Aluminiowe rusztowania - nowa tendencja w branży rusztowań.

Aluminiowe rusztowania - nowa tendencja w branży rusztowań.

Na polskim rynku budowlanym pojawiły się nowe rozwiązania podnoszące komfort pracy monterów – rusztowania aluminiowe. W porównaniu do konstrukcji stalowych, cechuje je przede wszystkim mniejsza masa. Zarówno w przypadku rusztowań ramowych, jak i modułowych, elementy aluminiowe mają niższą wagę, nawet do 60 procent. Czytaj dalej

 

Aluminium cieszy się popularnością pośród materiałów wykorzystywanych do produkcji niewielkich konstrukcji, a zwłaszcza rusztowań przejezdnych. Skąd tak duże zainteresowanie? Rusztowania aluminiowe montuje się równie łatwo jak konstrukcje stalowe. Jednakże spośród dostępnych elementów wyróżnia je znacznie mniejsza masa, co stanowi kluczową kwestię podczas wznoszenia rusztowań.

Aluminium wykorzystuje się również przy montażu konstrukcji fasadowych i modułowych. Niższa waga elementów to także zmniejszenie kosztów transportu.

W przypadku dużych inwestycji, większość materiałów – ze względu na ilość i gabaryty, przewożona jest przy użyciu transportu ciężarowego. Dzięki niewielkiej wadze elementów rusztowań aluminiowych, limitem ładowności samochodu staje się jedynie jego objętość, a nie dopuszczalna masa całkowita. W konsekwencji mniejsza liczba dostaw przekłada się na realne zyski dla wykonawcy rusztowań.

 

jakie rusztowanie najlepsze

 

Czytaj również: Syneon Chip w elektronarzędziach czyli inteligentne zarządzanie energią.

 

Aluminium jest jednym z bardziej kosztownych materiałów, stąd też wyższa cena. Elementy aluminiowe są o ok. 50% droższe od elementów stalowych. Jednakże w niektórych regionach Europy, np. w Skandynawii, to jedno z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych w technologii budowlanej. Zalety, takie jak łatwość transportu czy spadek kosztów montażu rusztowań aluminiowych docenił także rynek polski.

Coraz więcej firm budowlanych decyduje się na ich zastosowanie – podsumowuje Grzegorz Dziewulski, Prezes Layher Sp. z o. o., firmy produkującej rusztowania aluminiowe.

 

Zastosowanie elementów aluminiowych oznacza zmniejszenie wagi rusztowań średnio o połowę. Jest to niezwykłe ułatwienie dla monterów. Większość z nich ma masę poniżej dziesięciu kilogramów, co znacznie wpływa na komfort przeprowadzanych prac. W tym przypadku, dzięki niższej wadze, montażysta może bezpiecznie wykonywać dwie czynności jednocześnie, np. trzymanie elementu oraz jego montaż za pomocą młotka. Ma to przełożenie na szybkość wykonywanych prac montażowych, a ekipa jest w stanie rozstawić więcej rusztowań aluminiowych w krótszym czasie.

W przypadku konstrukcji rusztowaniowych przekraczających wysokość 10 metrów, istotną kwestią okazuje się również transportowanie materiału na wyższe poziomy.

Dzięki zastosowaniu najpopularniejszej w naszym kraju metody „na pompę” oraz użyciu lekkich elementów aluminiowych monterzy mogą zaoszczędzić siły oraz uniknąć prawdopodobieństwa upuszczenia jakiejkolwiek części rozstawianego rusztowania. W  czasie jednego  montażu możliwe jest podawanie większej ilości elementów. Co więcej, zwykle nie ma potrzeby wykorzystywania urządzeń dodatkowych, m.in. takich jak wciągarki.

 

jakie rusztowanie wybrać

 

Użytkownicy doceniają liczne zalety zastosowania konstrukcji aluminiowych, przede wszystkim łatwość ich montażu i demontażu. Sprzyja temu zarówno niska masa poszczególnych elementów, jak i swoboda ich przenoszenia oraz brak konieczności stosowania dodatkowych urządzeń do transportu.

Właściwości te sprawiają, że rusztowania aluminiowe stają sią godną alternatywą.  W niektórych przypadkach mogą okazać się one znacznie bardziej użyteczne dla monterów niż konstrukcje stalowe. 

 

Czytaj również: Drabina wolnostojąca do prac domowych na wysokościach


Źródło: Procontent Communication / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >