Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Jak najczęściej ogrzewamy gospodarstwa domowe? - najnowszy raport

W dniach 6.12.2016 – 15.01.2017 roku firma TECH Sterowniki przeprowadziła internetową ankietę dotyczącą kluczowych zagadnień związanych z ogrzewaniem w polskich gospodarstwach domowych. Udział w ankiecie wzięły 502 osoby z całego kraju. Szczegółowe wyniki zostały zebrane w specjalnie przygotowanym raporcie udostępnionym na stronie firmy TECH Sterowniki.
25-02-2017

Raport o budowie domów w Polsce 2016: jedno piętro, bez piwnicy, w tradycyjnej technologii

Tegoroczna, piąta już, edycja „Raportu o budowie domów w Polsce” podsumowuje rok 2016. Wyniki badania przeprowadzonego przez Oferteo.pl, serwis łączący w czasie rzeczywistym poszukujących towarów i usług z ich dostawcami, wyraźnie wskazują na niesłabnącą popularność trendów dotyczących m.in. metrażu budowanego domu bądź wyboru materiałów, z których został on zbudowany. Natomiast w porównaniu z poprzednią edycją widać różnicę w podejściu ankietowanych użytkowników portalu do nowoczesnych rozwiązań z zakresu ogrzewania domów: coraz większą popularnością cieszą się bowiem pompy ciepła i kolektory słoneczne.
24-02-2017

Projekty budżetu partycypacyjnego Warszawy

Do budżetu partycypacyjnego Warszawy na 2018 r. mieszkańcy zgłosili ponad 1300 projektów więcej niż 3 lata temu, podczas I edycji głosowania. Warszawiacy wiedzą już jak wiele mogą zmienić. Coraz częściej zgłaszane są pomysły związane z ochroną środowiska. Liczby nie kłamią: prawie 500 tegorocznych projektów to inwestycje proekologiczne. W związku z panującym w całej Polsce problemem smogu, rozwiązania przyjazne środowisku mogą zdziałać naprawdę dużo.
16-02-2017

Sprzedaż i oferta nieruchomości w 2016 roku

Za ubiegłorocznym, rekordowym wynikiem sprzedaży mieszkań stoi szeroka oferta rynku deweloperskiego, skierowana do wszystkich grup nabywców. Bogata oferta nowych mieszkań przyciągnęła w 2016 roku niespotykaną jak dotąd w całej historii rynku liczbę nabywców. Deweloperzy kolejny raz ustanowili rekord sprzedaży. Jak obliczają specjaliści, w sześciu największych miastach w kraju właścicieli znalazło 62 tys. lokali. To wynik o jedną piątą lepszy niż w 2015 roku.
13-02-2017

Leasing w branży budowlanej - prognozy na rok 2017.

Rok 2016 nie był łaskawy dla polskiej branży budowlanej. Trudności, z którymi musiała się zmagać, odbiły się także na wynikach instytucji finansowych. Leasingodawcy po trzech kwartałach 2016 roku odnotowali istotne spadki w zakresie leasingu maszyn i urządzeń budowlanych. Dzięki grudniowemu ożywieniu udało się nieco odrobić straty, jednak sytuacja wciąż nie jest optymistyczna. Co przyniesie początek 2017 roku? Czy należy spodziewać się znacznej poprawy czy raczej czeka nas kolejny trudny okres?
06-02-2017

Prognozy dla branży budowlanej.

Już od dłuższego czasu docierają do nas niepokojące informacje na temat kondycji polskiego sektora budowlanego. To właśnie słabe wyniki rodzimej „budowlanki” są jednym z czynników, które najmocniej wpłynęły na zmniejszenie tempa wzrostu PKB (2015 r. - 3,9%, 2016 r. - wstępnie 2,8%). W minionym roku znaczny spadek produkcji dotyczył zarówno budynków, jak i obiektów infrastruktury publicznej. Trzeba zwrócić uwagę, że Polska nie jest jedynym krajem UE, zmagającym się z budowlaną recesją. Bardzo podobne zjawisko możemy dostrzec nad Balatonem, a także u naszych południowych sąsiadów.
03-02-2017

Jakie grunty inwestycyjne będą w Polsce na topie w 2017 r.

W 2016 r. hossa utrzymywała się na rynku mieszkaniowym. Dużą popularnością cieszyły się również tereny pod realizację parków handlowych, biurowców oraz inwestycji hotelowych. Ze względu na zmianę prawodawstwa spadła aktywność w sektorze gruntów rolnych. Firma doradcza JLL podsumowała 2016 r. oraz wskazała trendy na 2017 r. w segmencie gruntów pod inwestycje mieszkaniowe, biurowe, handlowe, hotelowe oraz gruntów rolnych w Polsce.
31-01-2017

Zielone budownictwo w Polsce.

Pierwszy certyfikat środowiskowy przyznano polskiemu budynkowi 7 lat temu. Dziś zielone budownictwo to trend, który na rodzimym rynku trzyma się mocno. Obecnie w naszym kraju mamy 357 budynków, certyfikowanych w systemach LEED, BREEAM oraz 4 z francuskim odznaczeniem HQE. W ciągu roku odsetek zielonych budynków w Polsce zwiększył się o 32%. Miano lidera należy do sektora biurowego, który obejmuje 70% takich budynków w kraju. Najlepiej widać to w stolicy, gdzie mamy 168 certyfikowanych obiektów. Na miasta regionalne przypada ich łącznie aż 189, co jest pozytywnym zjawiskiem. Wiele wskazuje na to, że Polska w przyszłości może stać się liderem zrównoważonego budownictwa w tej części Europy.
30-01-2017

Obiecujące prognozy E-commerce w budownictwie

Społeczeństwo poddało się rozwojowi technologicznemu i chętnie korzysta z udogodnień, wprowadzanych na rynek przez firmy handlowe. Platformy e-commerce cieszą się coraz większym powodzeniem - z roku na rok rośnie zainteresowanie taką formą zakupów. Dla branży sprzedawców materiałów budowlanych jest to również szansa na wzrost poziomu sprzedaży.
24-01-2017

Dobre wyniki budownictwa mieszkaniowego.

Według danych GUS w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku oddano do użytku o prawie 11 proc. więcej mieszkań niż w roku ubiegłym. Dość łagodna zima powinna pomóc utrzymać dobre wyniki z sektora budowlanego.
17-01-2017


Stron: 281 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  98 99 100 101 102  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19461 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >