Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Mieszkania o podwyższonym standardzie chętnie kupowane - raport polskiego rynku mieszkaniowego

Na polskim rynku mieszkaniowym dobra passa trwa. Deweloperzy budują dużo i stosunkowo szybko znajdują nabywców na swoje projekty. Zmieniają się jedynie preferencje mieszkaniowe Polaków. Liczy się już nie tylko cena i lokalizacja – na znaczeniu zyskują także jakość i komfort mieszkania i to one są często kluczowe przy wyborze mieszkania. Duże lokale znikają z oferty deweloperów coraz szybciej, a czynnikami decydującymi o kupnie stają się: duży taras lub ogród, inteligentne rozwiązania i inne dodatkowe usługi i udogodnienia. Takie mieszkania interesują także obcokrajowców zamieszkujących w Polsce.
16-12-2016

Grudniowy raport polskiego rynku nieruchomości

Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, część banków umożliwiła już rozpoczęcie procedury uzyskania kredytu z dopłatą w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Ci, którzy będą zwlekać z podjęciem decyzji o zakupie lokum mogą nie zdążyć skorzystać z dofinansowania. Z kolei średnie ceny transakcyjne na rynku wtórnym, we wszystkich analizowanych miastach są wyższe niż przed rokiem.
12-12-2016

Z ostatnich raportów NBP wynika, że coraz częściej kupujemy mieszkania za gotówkę.

Z raportu sporządzonego przez NBP, wynika, że popyt na kredyty mieszkaniowe coraz bardziej spada. Co więcej, w najbliższym czasie nie przewiduje się zmiany tej tendencji. Rynek mieszkaniowy nie jest jednak zagrożony, ponieważ rośnie liczba zakupów za gotówkę.
05-12-2016

Trzy wyzwania dla innowacyjnego budownictwa w Polsce

Sektor budowlany w Polsce przechodzi okres intensywnych napięć i zmian. To szansa. Trudności zmuszają do nowych rozwiązań i innowacji. Część z nich wprowadzają firmy, którym zależy na utrzymaniu konkurencyjności. Inne są efektem wyzwań w sektorze publicznym. Budowlanka w Polsce musi się zmienić. Dlaczego?
24-11-2016

Projekty tradycyjnych domów - najczęściej wybierane przez Polaków

Dom musi być funkcjonalny, wygodny, ale też niedrogi w utrzymaniu. Polacy nie decydują się na ekstrawaganckie rozwiązania architektoniczne, a wybór pada najczęściej na średniej wielkości inwestycje, o powierzchni do 150 mkw. Najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych są tradycyjne i ponadczasowe.
19-11-2016

Jak zmieniły się preferencje budowlane Polaków w ciągu ostatnich lat?

Jeszcze kilka lat temu przy wszelkiego rodzaju inwestycjach liczył się głównie jak najkrótszy czas ich realizacji. Istotnym elementem była również niska cena, przy której jednak na drugi plan schodziła czasem jakość. Na szczęście, kierując się przykładem sąsiadów z Zachodu, coraz bardziej zależy nam na trwałości powstających inwestycji. Zaczynamy zwracać uwagę na pochodzenie materiałów oraz ich wpływ na środowisko.
12-11-2016

Program Mieszkanie + jakie będą jego skutki dla branży budowlanej?

Choć znany jest jedynie zarys programu Mieszkanie +, deweloperzy nie obawiają się jego wprowadzenia. Jak mówią, lokalizacja rządowych inwestycji i same założenia programu sprawiają, że branża może spać spokojnie.
09-11-2016

Rząd planuje uruchomienie kas oszczędnościowo - budowlanych. Czy stać nas na dotacje dla oszczędzających?

Dotowanie oszczędności mieszkaniowych to trzeci element rządowego programu Mieszkanie Plus. Wspieranie oszczędzających na zakup lub remont lokum, ma się rozpocząć po wygaszeniu obecnego programu MdM. W swojej prezentacji z 3 czerwca 2016 roku, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało, że premie dla posiadaczy oszczędności mieszkaniowych mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Takie plany budzą wątpliwości ze względu na potrzebne wydatki budżetowe. Po wykonaniu odpowiednich obliczeń okazuje się bowiem, że już przy średnim poziomie dotacji wynoszącym 800 zł rocznie, nowy program byłby znacznie bardziej kosztowny dla budżetu niż MdM.
09-11-2016

Ekologiczne trendy coraz bardziej widoczne

W najbliższych trzech latach liczba zielonych budynków podwoi się na całym świecie a branżę budowlaną praktycznie zdominują energooszczędne technologie. Tymczasem Polska powoli dojrzewa do ekologicznych standardów.
03-10-2016

Dynamizm rynku stawia przed deweloperami nowe wyzwania - komentarz ekspercki

Dane przedstawione w ostatnim raporcie REAS pt. „Rynek mieszkaniowy w Polsce” jednoznacznie wskazują, że obserwowana od początku roku hossa nadal trwa. Pierwotny rynek nieruchomości zanotował 5-procentowy wzrost sprzedaży mieszkań w porównaniu do pierwszego kwartału 2016 r. Dobre informacje dla deweloperów przekazał również Główny Urząd Statystyczny. W II kwartale br. wydano o 1/3 więcej pozwoleń na budowę w relacji kwartał do kwartału. Ponadto, odnotowano o połowę większą liczbę rozpoczętych budów.
08-09-2016


Stron: 282 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  100 101 102 103 104  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19467 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >