Analizy, badania, raporty – lista artykułów
Czy kupujemy większe mieszkania?
Czy klienci deweloperów chętniej wybierają teraz większe mieszkania? Czy zwiększyła się liczba nabywców decydujących się na zakup dużych lokali ze względu na możliwość otrzymania wyższych dopłat do kredytu w programie Mieszkanie dla młodych?
02-09-2015
Rynek „hipotek” wreszcie się przebudził?
Kolejna edycja raportu AMRON SARFiN przyniosła dość nieoczekiwane informacje.
02-09-2015
Polski rynek nieruchomości wtórnych
Ceny w większości dużych miast uległy jedynie nieznacznym zmianom.
12-08-2015
Jak i gdzie kupujemy materiały budowlane?
Weź udział w sondażu i odbierz bezpłatną wejściówkę na Warsaw Build 2015
29-07-2015
Możemy kupić większe „M” niż w 2002 roku?
Wielu nabywców mieszkań nadal wspomina ceny, które były notowane na początku minionej dekady. Wówczas 1 mkw. typowego mieszkania w stolicy kosztował około 3000 zł - 3500 zł. Trzeba jednak pamiętać, że trzynaście lat temu wynagrodzenia też różniły się od obecnych stawek. Wzrost płac lepiej zarabiających pracowników w połączeniu ze stabilizacją cen lokali, wciąż kompensuje skutki boomu kredytowego. Na powrót dostępności mieszkaniowej do poziomu z 2002 roku, musimy jednak poczekać.
29-07-2015
Gdzie deweloperzy oferują największy udział mieszkań gotowych do odbioru?
Liczba mieszkań gotowych do odbioru zmienia się wraz z trendami na rynku nieruchomości. Wysokość udziału mieszkań gotowych w całej ofercie może świadczyć o tym, jaka koniunktura panuje na rynku nieruchomości.
27-07-2015
Kiedy skończy się deweloperskie prosperity?
Inwestorom mieszkaniowym wciąż sprzyja kilka czynników (m.in. stabilna sprzedaż lokali z dopłatą). Korzystne warunki dla deweloperów mogą zmienić się już wkrótce …
24-07-2015
Budujemy wymarzony dom? Nowe prawo a rzeczywistość
Nowelizacja prawa budowlanego raczej nie wpłynie istotnie na rynek nieruchomości – wynika z najnowszego raportu „Puls Rynku PFRN”(*). Zdaniem pośredników zrzeszonych w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, klienci i urzędnicy wciąż nie znają obowiązujących od 28 czerwca nowych przepisów, umożliwiających skrócenie procesu rozpoczęcia budowy domu do 30 dni. Na rynku pozostają wciąż pozostałe bariery: zbyt wysokie ceny nieruchomości, wymagający i czasochłonny proces budowlany czy konieczność posiadania większego wkładu własnego przy kredycie hipotecznym.
23-07-2015
Kładką w bariery dla niepełnosprawnych
Wedle opracowania Głównego Urzędu Statystycznego Stan zdrowia ludności Polski, wydanego w 2011 r., odsetek osób niepełnosprawnych wynosi ponad 13,9%. Wiele z nich codziennie zmaga się z utrudnieniami w postaci barier architektonicznych.
22-07-2015