Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Koszty mieszkania w Warszawie

Najtańsze kawalerki w Warszawie można kupić w kwocie poniżej 200 tys. zł. Dwa pokoje zmieszczone na niewielkiej powierzchni znajdziemy za ok. 250 tys. zł.
26-02-2014

Trudna sytuacja na lubelskim rynku mieszkaniowym

Na jednego mieszkańca Lublina przypada trzy razy mniej mieszkań z pierwszej ręki niż w Poznaniu. Nieruchomości z rynku pierwotnego w naszym mieście jest mało, a w porównaniu z 2013 rokiem odnotujemy kolejny spadek liczby oddanych mieszkań przeznaczonych do sprzedaży.
25-02-2014

Poznaniacy emigrują na obrzeża miasta

Choć mieszkanie w centrum Poznania wiąże się z wieloma dogodnościami, to często także z wygórowaną ceną. Dla sporej liczby osób poszukujących własnego M jest to wydatek niemal niemożliwy do zaakceptowania. Tendencję wzrostową notuje przenoszenie się mieszkańców na spokojne obrzeża Poznania.
24-02-2014

Większa podaż nowych ofert mieszkaniowych

Czy mieszkania oferowane na rynku pierwotnym to wciąż te same lokale, które mogliśmy znaleźć rok temu, czy na rynku dominują już najnowsze projekty? Sprawdzamy jak wygląda struktura oferta deweloperskich mieszkań w poszczególnych miastach.
24-02-2014

Mieszkanie z hossy?

W trakcie „boomu” na rynku nieruchomości inwestycje deweloperskie wyrastały w wielu miastach jak „grzyby po deszczu”. Za dynamiczną podażą podążał równie dynamiczny popyt napędzany przez szeroką dostępność tanich kredytów hipotecznych nierzadko zaciąganych we frankach szwajcarskich. Był to czas szybkiego i łatwego zarobku dla branży budowlanej, a wiele rodzin wprowadziło się wtedy do swego upragnionego mieszkania.
21-02-2014

Sytuacja mieszkaniowa w Łodzi

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, w Łodzi w ostatnich miesiącach utrzymują się niskie ceny ofertowe, co wpływa na wysoką liczbę zawieranych transakcji. Klientom sprzyjają duża dostępność tanich mieszkań, które można nabyć w każdej dzielnicy miasta, oraz niższe niż przed rokiem raty kredytów. Nie brakuje także lokali odpowiadających wymogom programu MdM.
21-02-2014

Jak wygląda rynek deweloperski w Krakowie?

Kraków utrzymuje swoją pozycję jednego z najdroższych miast w Polsce. W stolicy Małopolski stosunkowo niewiele jest bowiem ofert poniżej 5 000 złotych za metr kwadratowy. Relatywnie duża rozbieżność pomiędzy kwotami ofertowymi a transakcyjnymi potwierdza, że klienci nie rezygnują z negocjacji.
21-02-2014

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, z wrocławskiego rynku nieruchomości powoli znikają mieszkania w najniższym przedziale cenowym. Obecnie wybór jest jeszcze duży, bo ponad 22 proc. wszystkich ofert mieści się w cenie poniżej 5 000 PLN za mkw. To dobry moment na zakup nieruchomości, bo zainteresowanie ze strony kupujących sprawia, że ceny transakcyjne powoli rosną.
21-02-2014

Ceny na poznańskim rynku mieszkaniowym

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, to dobry moment na zakup mieszkania w Poznaniu. Obecnie ich ceny utrzymują się bowiem na niskim poziomie. Lokale poniżej 4 000 PLN za mkw. można znaleźć w każdym rejonie miasta. Nadal korzystne są również warunki udzielanych kredytów hipotecznych.
21-02-2014

Rynek pierwotny w Gdańsku

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, Gdańsk wyróżnia się spośród innych monitorowanych miast dużą dostępnością mieszkań z rynku pierwotnego, kwalifikujących się do dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Choć na rynku nie brakuje tanich mieszkań, kupujący preferują te droższe, o większym metrażu.
21-02-2014


Stron: 278 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  161 162 163 164 165  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19425 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >