Analizy, badania, raporty – lista artykułów
Jakie mieszkania są kupowane w Gdańsku?
Dla kupujących mieszkania w Gdańsku kluczowymi czynnikami wyboru nadal jest niska cena i dobra lokalizacja. Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, koszty nabycia nieruchomości od kilku miesięcy utrzymują się na zbliżonym poziomie i nie powinny wzrosnąć do końca roku. To dobra wiadomość dla osób spieszących się z zakupem, chcących nabyć nowe lokum jeszcze na starych warunkach kredytowych.
28-11-2013
Atrakcyjne ceny mieszkań w Poznaniu
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, w Poznaniu łatwo jest kupić mieszkanie w atrakcyjnej cenie, choć w porównaniu do ubiegłego roku ceny nieznacznie wzrosły. Najchętniej wybierane są kawalerki oraz dwu- i trzypokojowe mieszkania o niewielkim metrażu, charakteryzujące się wysokim standardem wykończenia.
28-11-2013
Duże ożywienie we Wrocławiu
Według najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera na wrocławskim rynku nieruchomości widoczne jest duże ożywienie. Zainteresowaniem cieszą się mieszkania we wszystkich przedziałach cenowych, włączając te najtańsze i najdroższe. Kupującym sprzyjają miedzy innymi niskie ceny lokali i mniejsze raty kredytów hipotecznych.
28-11-2013
Droższe mieszkania w Łodzi
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, miniony miesiąc przyniósł dość nietypową sytuację na łódzkim rynku nieruchomości wtórnych. W październiku ceny transakcyjne okazały się wyższe od ofertowych średnio o 156 PLN. Największą popularnością wśród kupujących cieszą się lokale o metrażu od 40 do 50 metrów kwadratowych, najczęściej zlokalizowane w budynkach z wielkiej płyty.
28-11-2013
Zakup mieszkania z nadzieją na rabat?
Wydaje się, że w mieszkaniówce kryzys już minął. Ceny mieszkań zaczynają wzrastać. Biura sprzedaży deweloperów wypełnione są klientami, którzy chcą kupić taniej i zdążyć zaciągnąć kredyt przed wprowadzeniem nowych przepisów. Jakie mieszkania są najczęściej wybierane? Czy można jeszcze liczyć na rabat?
27-11-2013
Analiza zwyczajów mieszkaniowych
Polacy w większości mieszkają w budynkach wielorodzinnych – blokach lub kamienicach, a marzą o własnym domku jednorodzinnym. Co trzeci badany nie posiada własnego mieszkania – żyje w wynajmowanym lub lokatorskim od gminy czy miasta. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców czynsze są najwyższe – najczęściej powyżej 450 zł za miesiąc.
27-11-2013
Analiza rynku wtórnego w Opolu i Wrocławiu
Kolejnym z sześciu regionów przedstawianych w cyklu analiz lokalnych rynków nieruchomości jest region południowo-zachodni. Zaliczamy do niego województwo opolskie oraz dolnośląskie. Przedstawiona w tym opracowaniu analiza dotyczy mieszkań z wtórnego rynku w Opolu oraz we Wrocławiu.
27-11-2013
Zużycie energii przez domy i mieszkania podczas zimy
Sezon grzewczy oraz zmieniające się od stycznia 2014 roku warunki techniczne dla nowopowstających budynków to dobra okazja, aby zastanowić się, jak dużo energii zużywają polskie domy i mieszkania.
26-11-2013
Sytuacja mieszkaniowa w Łodzi
Łódź jest jednym z nielicznych miast, gdzie pierwszy limit cenowy nowego programu Mieszkanie dla Młodych przewyższa średnią cenę nowych lokali. Takiej sytuacji mogą pozazdrościć łodzianom mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.
26-11-2013
Jak wygląda poznański rynek biurowy na koniec roku?
Szereg elastycznych dostępnych opcji najmu oraz zwiększający się udział firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w strukturze popytu składają się na obraz poznańskiego rynku biurowego na koniec III kw. 2013 r.
26-11-2013