Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Jak wygląda mieszkaniowy rynek pierwotny?

Choć tendencja spadkowa cen ofertowych mieszkań deweloperskich w głównych polskich miastach licząc r/r wciąż jest zjawiskiem powszechnym i aktualnym, to jednak zarówno obecny jej wymiar, jak i ogólna sytuacja rodzimej mieszkaniówki coraz bardziej przypomina schyłkową fazę korekty cen.
18-11-2013

Czy za przeciętną pensję można kupić mieszkanie?

Systematycznie rośnie powierzchnia mieszkania jaką można kupić za przeciętną pensję. Z wyliczeń firmy Expander wynika, że na początku 2008 r. było to średnio 0,48 mkw. Obecnie jest to 0,74 mkw., czyli o ponad 54% więcej. Dzięki wzrostowi wynagrodzeń i spadkowi cen teoretyczny czas po jakim można kupić pięćdziesięciometrowe mieszkanie spadł z 8 lat i 8 miesięcy do 5 lat i 7 miesięcy.
18-11-2013

Jak wygląda poznański rynek nieruchomości?

Deweloperzy operujący na poznańskim rynku nieruchomości swoimi działaniami doprowadzili w III kw. br. do całkiem dużych przetasowań. Zmianie uległ zarówno ranking cenowy, jak i podażowy poszczególnych dzielnic.
18-11-2013

Program MdM? Czy aby na pewno?

Chęć skorzystania z programu MDM nie powinna sprowadzać się wyłącznie do sprawdzenia wysokości dopłat. Tym bardziej, że okazuje się, iż nowy program rządowych dopłat ma także mniej zachęcające oblicze – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.
14-11-2013

Popyt na mieszkanie w ostatnim kwartale

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, czwarty kwartał 2013 roku przywitał nas zwiększonym popytem na mieszkania. Największą popularnością wśród kupujących cieszą się te tanie, o niskich cenach za metr kwadratowy.
14-11-2013

Kryteria, jakimi kierują się inwestorzy

W roku 2012 trend spadkowy na rynku budowlanym wyniósł 2%, jednak na ten rok przewidywany jest jeszcze większy. Opóźniające się inwestycje, wyhamowanie na rynku budownictwa drogowego, wstrzymane budowy – wszystko to przekłada się nie tylko na pogarszającą się kondycję finansową firm budowlanych.
13-11-2013

Czy tania nieruchomość musi zawierać haczyk?

Nie ma nic odkrywczego w tym, że na wsi znajdziemy tańsze domy niż w mieście. Jednak przeglądając niektóre ogłoszenia sprzedaży można złapać się za głowę widząc ceny ofertowe w wysokości jedynie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Od razu przychodzi nam do głowy jedna myśl, czy jest w tym jakiś haczyk? Prawidłowa odpowiedź brzmi: i tak i nie.
13-11-2013

Ile potrafią promocje i przeceny?

W ostatnich miesiącach w największych miastach, poza Krakowem i Wrocławiem, ceny mieszkań deweloperskich wzrosły. Najbardziej średnia stawka w minionym kwartale skoczyła w Poznaniu, gdzie wzrost cen ofertowych wyniósł ponad 3 proc., podaje Emmerson.
12-11-2013

Jak wygląda warszawski rynek nieruchomości?

Utrzymujące się zainteresowanie najemców i deweloperów, niski wskaźnik powierzchni niewynajętej oraz jeden z najniższych wśród polskich aglomeracji poziom nasycenia powierzchnią handlową, potwierdzają potencjał warszawskiego rynku.
08-11-2013

Hossa warszawskiego rynku biurowego

Trwa ożywienie na europejskim rynku biurowym, ale jego skala i tempo są zróżnicowane, Warszawa notuje dobre wyniki zarówno w obszarze popytu, jak i aktywności budowlanej.
06-11-2013


Stron: 281 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  181 182 183 184 185  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19461 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >