Analizy, badania, raporty – lista artykułów
Czy Polacy zaczną na masową skalę opuszczać miasta?
Luka mieszkaniowa sprawia, że popyt na lokale mieszkalne w naszym kraju będzie się utrzymywał na wysokim poziomie jeszcze przez wiele lat.
06-03-2012
Jak wygląda polski rynek nieruchomości?
Popularna maksyma rynkowych spekulantów mówi, że nie istnieją lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy, niż giełda i nieruchomości. Czy opublikowana właśnie przez magazyn Forbes lista 100-tu najbogatszych Polaków 2012 potwierdza tę regułę? – Pyta Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.
05-03-2012
Czy centrum miasta to dobra lokalizacja na biuro?
Dzisiaj siedziba firmy oprócz umożliwienia prowadzenia podstawowej działalności oraz kontaktu z klientem, stanowi również jedną z podstaw budowania wizerunku przedsiębiorstwa. Jest to związane z zasadą „jak cię widzą, tak cię piszą”.
05-03-2012
Jakie domy będą budować Polacy w 2012 roku?
Najpopularniejszy nowo wybudowany polski dom jest murowany, pokryty tradycyjną dachówką i nie ma piwnicy - wynika z analizy ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Oferteo.pl.
29-02-2012
Segment popularny nadal najpopularniejszy
Trwające od 2008 r. zawirowania w światowej gospodarce przełożyły się na sytuację na polskim rynku nieruchomości. Obecnie osoby poszukujące mieszkań starają się wybierać mniejsze lokale mieszkalne, niż miało to miejsce cztery lata temu.
29-02-2012
Zmniejszyła się różnica między ofertowymi i transakcyjnymi cenami mieszkań
Przeciętna różnica pomiędzy cenami ofertowymi i transakcyjnymi mieszkań z rynku wtórnego po wyraźnej obniżce wyniosła w styczniu 13 371 zł.
28-02-2012
Jaki wpływ mają banki na nieruchomości?
Sytuacja banków europejskich, dodatkowa wielkość potrzebnego kapitału, konsekwencje dla wschodnioeuropejskiego rynku nieruchomości, płynność oraz dostępność finansowania to najważniejsze kwestie poruszone w raporcie Colliers International p.t. „Banks, Regulation & Property Markets” wydanym w lutym 2012.
27-02-2012
Jak zmieniają się polskie mieszkania?
Przyglądając się polskim osiedlom można zauważyć, jak na przestrzeni lat zmieniały się warunki mieszkaniowe Polaków. Przykładem mogą być choćby lokale na osiedlach z tzw. wielkiej płyty.
23-02-2012
Więcej gotowych mieszkań deweloperskich
Na koniec 2011 roku kupujący mieszkania w Warszawie mieli do dyspozycji ponad 4 tys. lokali deweloperskich, których budowa dobiegła już końca. W sześciu największych aglomeracjach w kraju (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań i Łódź) w ofercie rynku pierwotnego było łącz¬nie prawie 10,5 tysiąca takich mieszkań.
23-02-2012
W kredycie na dom liczy się nie tylko cena
Choć zima za oknem, to jeśli w wiosennych planach jest budowa domu, albo zakup działki na kredyt, warto już zająć się sprawą. Mimo, że kredyty te co do zasady nie różnią się od mieszkaniowych, to ich załatwienie jest bardziej pracochłonne.
22-02-2012