Analizy, badania, raporty – lista artykułów
Zwiększyła się liczba apartamentów w Warszawie
W IV kwartale 2011 r. oferta apartamentów w Warszawie uległa zwiększeniu. Ten fakt razem z niewielkim spadkiem całkowitej oferty na rynku pierwotnym sprawił, że udział mieszkań z wyższej półki na rynku pierwotnym dość wyraźnie się zwiększył.
08-03-2012
Czy Polacy zaczną na masową skalę opuszczać miasta?
Luka mieszkaniowa sprawia, że popyt na lokale mieszkalne w naszym kraju będzie się utrzymywał na wysokim poziomie jeszcze przez wiele lat.
06-03-2012
Jak wygląda polski rynek nieruchomości?
Popularna maksyma rynkowych spekulantów mówi, że nie istnieją lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy, niż giełda i nieruchomości. Czy opublikowana właśnie przez magazyn Forbes lista 100-tu najbogatszych Polaków 2012 potwierdza tę regułę? – Pyta Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.
05-03-2012
Czy centrum miasta to dobra lokalizacja na biuro?
Dzisiaj siedziba firmy oprócz umożliwienia prowadzenia podstawowej działalności oraz kontaktu z klientem, stanowi również jedną z podstaw budowania wizerunku przedsiębiorstwa. Jest to związane z zasadą „jak cię widzą, tak cię piszą”.
05-03-2012
Jakie domy będą budować Polacy w 2012 roku?
Najpopularniejszy nowo wybudowany polski dom jest murowany, pokryty tradycyjną dachówką i nie ma piwnicy - wynika z analizy ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Oferteo.pl.
29-02-2012
Segment popularny nadal najpopularniejszy
Trwające od 2008 r. zawirowania w światowej gospodarce przełożyły się na sytuację na polskim rynku nieruchomości. Obecnie osoby poszukujące mieszkań starają się wybierać mniejsze lokale mieszkalne, niż miało to miejsce cztery lata temu.
29-02-2012
Zmniejszyła się różnica między ofertowymi i transakcyjnymi cenami mieszkań
Przeciętna różnica pomiędzy cenami ofertowymi i transakcyjnymi mieszkań z rynku wtórnego po wyraźnej obniżce wyniosła w styczniu 13 371 zł.
28-02-2012
Jaki wpływ mają banki na nieruchomości?
Sytuacja banków europejskich, dodatkowa wielkość potrzebnego kapitału, konsekwencje dla wschodnioeuropejskiego rynku nieruchomości, płynność oraz dostępność finansowania to najważniejsze kwestie poruszone w raporcie Colliers International p.t. „Banks, Regulation & Property Markets” wydanym w lutym 2012.
27-02-2012
Jak zmieniają się polskie mieszkania?
Przyglądając się polskim osiedlom można zauważyć, jak na przestrzeni lat zmieniały się warunki mieszkaniowe Polaków. Przykładem mogą być choćby lokale na osiedlach z tzw. wielkiej płyty.
23-02-2012
Więcej gotowych mieszkań deweloperskich
Na koniec 2011 roku kupujący mieszkania w Warszawie mieli do dyspozycji ponad 4 tys. lokali deweloperskich, których budowa dobiegła już końca. W sześciu największych aglomeracjach w kraju (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań i Łódź) w ofercie rynku pierwotnego było łącz¬nie prawie 10,5 tysiąca takich mieszkań.
23-02-2012