Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Czy maski antysmogowe stanowią remedium na stan powietrza w polskich miastach?

Smog, potworne zjawisko, którego fatum powraca niczym bumerang. Co roku Polacy słuchają licznych komunikatów o przekroczeniu dopuszczalnych norm zanieczyszczeń zawieszonych w powietrzu. Jak co roku media robią wszystko, aby uświadomić społeczeństwo o skali problemu, wyjaśniając skąd bierze się ta szara mgła unosząca się nad miastem i jak jej zapobiegać. Polska wciąż pozostaje w czołówce krajów europejskich, w których stale słychać bijące alarmy antysmogowe.
10-10-2019

Dynamiczny rozwój rynku biurowego na bezprecedensową skalę przyciąga kapitał zagraniczny w Europie Środkowo-Wschodniej

Według najnowszego raportu „CEE Investment Report: Thriving Metropolitan Cities”, opublikowanego przez Skanska, Colliers International oraz Dentons, tempo rozwoju rynku w regionie powinno się w przyszłości utrzymywać. Dobra koniunktura oraz świetne wyniki gospodarcze miast Europy Środkowo-Wschodniej napędzają popyt na nowe inwestycje, także na rynku nieruchomości biurowych. Dostępne zasoby w tym segmencie rynku rosną od kilku lat, a obecnie osiągnęły w całym regionie CEE poziom 21,8 mln metrów kwadratowych. Projekty, które mają zostać oddane do użytku do 2021 roku zwiększą pulę dostępnych powierzchni biurowej o kolejne 20% – do 26,5 mln metrów kwadratowych. W zeszłym roku wartość inwestycji na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej wyniosła ok. 13,2 mld euro, z czego ponad 5 mld euro ulokowano w nieruchomościach biurowych.
08-10-2019

Najważniejsze pytania i odpowiedzi na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych

Dane GUS dla I kwartału 2019 r. pokazują, że w Polsce na 8,9 mln emerytów i rencistów przypada 16,2 mln pracujących. W przyszłości te proporcje zmienią się jeszcze bardziej na niekorzyść systemu emerytalnego. Kołem ratunkowym ma być dla niego wprowadzenie rządowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Największe firmy (zatrudniające co najmniej 250 osób) zostały nim objęte od lipca 2019 r. Najpóźniej do 25 października br. są zobowiązane podpisać umowę o zarządzanie PPK, a do 12 listopada – zawrzeć umowę o prowadzenie PPK w imieniu pracowników. Czasu pozostało zatem niewiele, natomiast wątpliwości co do zasad działania programu wciąż jest dużo.
07-10-2019

Czy przeciętnego Polaka stać na zakup mieszkania teraz, gdy wzrastają pensje

Według badania GfK Purchasing Power Europe 2018 średnia siła nabywcza w Polsce w 2018 r. wyniosła 7228 euro na mieszkańca, czyli mniej więcej połowę średniej europejskiej. Wskaźnik ten, obrazujący realną wartość pieniądza pokazuje, że pod względem finansów możemy pozwolić sobie na mniej niż statystyczny Europejczyk. Mimo że nasza siła nabywcza jest niższa niż przeciętna w Europie, to wciąż rośnie. Od 2017 r. odnotowano wzrost w tym obszarze aż o 518 euro. Jest on spowodowany m.in. wzrostem zarobków w naszym kraju. W styczniu 2020 r. płaca minimalna ma wynosić 2450 zł brutto, czyli na przestrzeni 5 ostatnich lat wzrośnie o 45 proc. Bogacenie się społeczeństwa powinno przekładać się na większy popyt na rynku mieszkaniowym. Czy rzeczywiście tak się dzieje? Jak siła nabywcza Polaków wpływa na możliwość zakupu wymarzonego M.? Na te pytania odpowiadają Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).
30-09-2019

Rynek smart home cieszy się ciągłym wzrostem

Automatyka domowa przeżywa prawdziwy rozkwit. Analitycy z IDC w wrześniowym raporcie przewidują, że światowy sektor inteligentnych urządzeń typu smart home wzrośnie tym roku o ¼, a na rynek trafi niemal 815 mln urządzeń. To nie koniec dobrych wieści, popularyzacja rozwiązań Internetu Rzeczy i zamiłowanie młodych pokoleń do technologii, również domowych, będą rosnąć mimo, że blisko połowa z nas nie rozumie jak to wszystko działa, donosi Entrata.
27-09-2019

Krakowski rynek pomieszczeń biurowych rozwija się intensywnie

Niemal połowa biur wynajmowanych w największych miastach regionalnych w Polsce trafia do najemców w Krakowie
12-09-2019

Popularność płytek dekoracyjnych imitujących cegłę i kamień wśród inwestorów nie słabnie

Płytki dekoracyjne już od kilku sezonów pozostają jednym z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Jakie są źródła tego sukcesu? Które wzory cieszą się największą popularnością i co inspiruje twórców? Na te oraz inne pytania odpowiada Robert Szybiak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w polskiej firmie Stegu, której renomowane płytki trafiają do odbiorców w już 25 krajach Europy.
06-09-2019

Z badań wynika, że coraz więcej inwestujemy w ocieplenie budynku i solary, by oszczędzać i zmniejszać smog

Ponad 41% Polaków, decydując się na budowę domu, zainwestowałaby w instalację paneli solarnych, a 38% w dodatkowe docieplenie ścian i poddaszy. 58% izoluje po to, by zmniejszyć koszty ogrzewania, a 24% po to, by zwalczyć smog – tak wskazują wyniki badania przeprowadzonego przez Centrum Badań i Analiz Rynku dla ROCKWOOL Polska.
30-08-2019

Elektromobilność wciąż zbyt droga dla małych firm

4 proc. badanych firm planuje zakup auta elektrycznego, a 6 proc. – hybrydy. Leasing Index potwierdza, że na rynku brakuje narzędzi, które wspierałyby rozwój elektromobilności. 41 proc. małych przedsiębiorstw zainteresowanych zakupem ekologicznego sprzętu lub pojazdu stwierdza, że prawdopodobnie skorzystałaby z leasingu. Zdecydowanie takie prawdopodobieństwo określa 22 proc. firm zamierzających dokonać zakupu ekologicznego sprzętu lub pojazdu.
29-08-2019

Dobra koniunktura tylko w budownictwie - w innych branżach przedsiębiorcy mają duże problemy z niewypłacalnością

Wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności. Kluczowe wnioski: W lipcu 2019 roku w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informację o 74 niewypłacalnych polskich firmach wobec 69 w lipcu 2018 roku – wzrost o 7% w porównaniu r/r Od początku roku do końca lipca opublikowano informacje o 577 niewypłacalnych firm wobec 580 w analogicznym okresie przed rokiem Kluczem do niewypłacalności jest skala działalności determinująca z reguły model biznesowy i rentowność omawianych firm Najwięcej niewypłacalności było w sektorze przemysłowym (22) i usługowym (21) oraz w handlu hurtowym (12). Największy wzrost r/r liczby niewypłacalności w województwach mazowieckim (+9) oraz warmińsko-mazurskim (+7): to tam działały firmy spożywcze (i producenci żywności), mali hurtownicy, małe firmy obsługujące inne przedsiębiorstwa (Mazowsze)
28-08-2019


Stron: 274 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  76 77 78 79 80  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19390 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >