Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Ceny mieszkań nadal idą w górę - kiedy przyjdą lepsze czasy na zakup mieszkania?

Raporty dotyczące rynku mieszkaniowego w Polsce i za granicą nie pozostawiają złudzeń, mieszkania są coraz droższe. I to nie tylko te nowiutkie wprost od developera, ale i te z rynku wtórnego również. Drugi kwartał tego roku zakończył się kolejnym wzrostem cen mieszkań, duży wzrost odnotowano w Katowicach, Szczecinie oraz w Bydgoszczy. Kiedy można się spodziewać spadku cen i czy w ogóle opłaca się czekać?
27-07-2018

Rynek mieszkań w Warszawie. Jak kształtują się ceny?

Warszawa od zawsze przoduje w rankingach najdroższych mieszkań. Przywilej lub przekleństwo stolicy. Zaraz za nią jest Kraków. To w tych dwóch miastach nieruchomości są często 2 razy droższe niż w mniejszych miejscowościach czy na obrzeżach miast.
22-07-2018

Najnowszy raport - Rynek mieszkaniowy w Polsce – II kwartał 2018 r

W drugim kwartale 2018 r. działający na 6 największych rynkach w Polsce deweloperzy sprzedali 15,6 tys. nowych mieszkań. Był to wynik o 15,2% gorszy niż przed kwartałem i pierwszy tak wyraźny spadek sprzedaży od ponad 5 lat. Był to też trzeci z rzędu kwartał, w którym na rynek trafiało wyraźniej mniej nowych mieszkań, w wyniku czego znacząco wzrosły ceny – czytamy w najnowszym raporcie firmy doradczej REAS „Rynek mieszkaniowy w Polsce – II kwartał 2018r.”
19-07-2018

Mieszkania komunalne - gdzie w Polsce buduje się ich najwięcej?

Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali. W tym kontekście trzeba wspomnieć, że od stycznia do grudnia 2017 r. polskie samorządy ukończyły 1715 mieszkań. Analogiczny wynik dotyczący wszystkich deweloperów (zarówno przedsiębiorców jak i spółek), przekroczył 105 000 mieszkań w 2017 r. Mimo tej dysproporcji, warto dokładniej przyjrzeć się aktywności inwestycyjnej poszczególnych miast. Analiza przeprowadzona przez ekspertów pokazuje bowiem, że w poszczególnych miastach na prawach powiatu liczba nowych mieszkań komunalnych jest bardzo zróżnicowana.
14-07-2018

Budujesz dom? Sprawdź, którym typem inwestora jesteś!

Polaków, którzy mają, albo planują mieć dom cechuje zróżnicowane podejście do jego budowy, jednak pomimo licznych różnic, dziewięciu na dziesięciu z nich zdecydowałoby się na zastosowanie rozwiązań energooszczędnych.
03-07-2018

Działania SIPUR w II kwartale 2018 r.

Związek „SIPUR” był jednym ze sponsorów konkursu inżynierskiego EBEC Challenge, którego finał lokalny był rozgrywany m.in. na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. European Best Engineer Competition jest przedsięwzięciem organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów BEST na sześciu wiodących uczelniach technicznych w całej Polsce. Głównym celem konkursu jest umożliwienie studentom kierunków inżynierskich sprawdzenie wiedzy zdobytej podczas studiów poprzez rozwiązywanie praktycznych problemów z różnych dziedzin nauki oraz zastosowanie nowych technologii.
02-07-2018

Dopłaty do czynszu dla najuboższych w Polsce i Europie

Rząd niedawno przyjął projekt ustawy wprowadzającej dopłaty do czynszów dla uboższych beneficjentów programu Mieszkanie Plus. To oznacza spory krok w kierunku dotowania najemców z nowych „czynszówek”. Eksperci niedawno przypomnieli, że już teraz wydajemy miliony złotych na dotowanie najmu w ramach tak zwanych dodatków mieszkaniowych. Warto sprawdzić, czy różnorakie dopłaty do czynszów są przyznawane również w innych krajach Unii Europejskiej. To ważna kwestia, bo rząd przy okazji wprowadzania nowych dopłat do najmu (w ramach Mieszkania Plus), powołuje się na rozwiązania stosowane za granicą.
29-06-2018

Kraków i Warszawa to miasta, w których najczęściej kupowane są nieruchomości przez obcokrajowców

Deweloperzy przeżywają sprzedażowy boom, a nowych klientów wciąż przybywa. Są wśród nich nie tylko krajowi inwestorzy, ale też obywatele innych państw m.in. Niemcy, Brytyjczycy, a nawet obywatele państw egzotycznych. Przeważają jednak Ukraińcy, którzy stanowią siłę napędową polskich nieruchomości.
28-06-2018

Opóźnienia w płatnościach największą bolączką sektora MŚP

Nieterminowe regulowanie opłat za sprzedane wyroby czy wykonane usługi dotyka 6/10 przedstawicieli sektora MŚP – wynika z 15. fali badania Bibby MSP Index. Z problemem niezapłaconej na czas faktury przynajmniej raz w miesiącu styka się ponad połowa (52,6%) ankietowanych firm. Optymistyczne jest to, że w poprzedniej fali odsetek tych odpowiedzi był większy (56,4%). Co więcej, prawie 37% przebadanych na uregulowanie należności czeka średnio od 7 do 14 dni po terminie, w porównaniu do 14. fali nastąpił wzrost o 4 pkt. proc. Nieterminowe płatności odczuwają najbardziej właściciele mikro, małych i średnich firm, którzy są zmuszeni szukać nie zawsze korzystnych dla siebie form finansowania, aby nie stracić płynności finansowej.
11-06-2018

Jakie ekologiczne rozwiązania stosują deweloperzy w nowopowstających osiedlach?

Jakie ekologiczne rozwiązania wykorzystują deweloperzy przy realizacji najnowszych inwestycji mieszkaniowych?
01-06-2018


Stron: 274 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  86 87 88 89 90  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19394 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >