Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Co się zmieni w budownictwie w 2018 r.

Najnowszy raport Instytutu Gartnera opisujący 10 strategicznych trendów technologicznych na 2018 rok pokazuje, że będzie to rok inteligentnych urządzeń. Tendencje te przenoszą się też na rynek budowlany – nowe technologie coraz odważniej wkraczają do naszych domów i mieszkań.
10-01-2018

Jaki będzie rynek nieruchomości w 2018 roku i podsumowanie 2017

Wprawdzie w tym momencie nie są znane jeszcze ostateczne statystki opisujące sytuację na rynku nieruchomości w całym 2017 r., jednak możemy pokusić się już o próbę podsumowania minionego roku. Trzeba przyznać, że był on niezwykle pracowity, ale i owocny dla większości jego uczestników. Czy rozpoczynający się 2018 r. będzie równie udany?
04-01-2018

Aktywności SIPUR w IV kwartale 2017

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w najważniejszym w tym roku wydarzeniu europejskiej branży ociepleń jakim było niewątpliwie IV Forum ETICS. Organizatorem spotkania ponad 270 profesjonalistów związanych z ociepleniami budynków z 25 krajów było European Association for ETICS EAE, a gospodarzem Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń SSO. Prezenterami byli nie tylko eksperci europejscy, ale także profesjonaliści z Chin i Japonii. Warszawskie spotkanie było okazją do zaprezentowania silnej pozycji polskich producentów związanych z branżą dociepleniową.
03-01-2018

Drożeją materiały budowlane, buduje się coraz więcej - czy wzrosną ceny mieszkań?

Nigdy wcześniej nie budowano tylu mieszkań co teraz. Drożeją surowce, brakuje pracowników, rosną ceny materiałów, a tym samym generalne wykonawstwo. W jaki sposób wpłynie to na rynek nieruchomości? Czy deweloperzy będą zmuszeni podnieść ceny?
19-12-2017

Kredyty na nieruchomości najchętniej udzielane przez banki

Według raportu KPMG CEE "Property Lending Barometer 2017" aż 60% badanych banków w Polsce liczy na wzrost liczby udzielanych kredytów na inwestycje w nieruchomości. Jak plasuje się rynek mieszkań w zestawieniu i jakie inne sektory są najbardziej atrakcyjne?
20-11-2017

Transport miejski w Warszawie wśród najbardziej zrównoważonych na świecie

Badanie zostało opracowane przez Arcadis we współpracy z londyńskim Centre for Economic and Business Research (Cebr) i porównuje 100 miast z całego świata pod względem zrównoważonego transportu miejskiego. W rankingu wykorzystano 23 wskaźniki zgrupowane w trzech głównych kategoriach: jakość życia, gospodarka oraz środowisko. Wśród badanych wskaźników znalazły się m.in.: dostępność do usług transportowych, utrzymanie i rozbudowa systemu metra, emisja gazów cieplarnianych w transporcie, infrastruktura rowerowa czy czas przejazdu do pracy i opłacalność publicznych środków transportu.
09-11-2017

Rynek mieszkaniowy w Polsce - połowa wartości skupia się w dużych miastach

Nieczęsto pojawiają się informacje dotyczące wartości mieszkań sprzedanych w Polsce. Takie ciekawe dane niedawno opublikował Główny Urząd Statystyczny. Informacje zebrane przez GUS, pozwalają nam na sprawdzenie, jak bardzo rynek lokali mieszkalnych jest skoncentrowany w dużych miastach. Dzięki danym przeanalizowanym można również przekonać się, w którym mieście nowe mieszkania mają największą przewagę rynkową nad lokalami „z drugiej ręki”.
08-11-2017

Dlaczego w lokalach gastronomicznych tak ważna jest akustyka?

Z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza restauracje. Jesteśmy bardziej świadomymi i wymagającymi konsumentami. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na jakość jedzenia i atmosferę w restauracji ma wpływ m.in. poziom hałasu.
02-11-2017

Pośrednicy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości o programie „Mieszkanie Plus”

Rządowy program „Mieszkanie Plus” nie będzie miał większego wpływu na rynek nieruchomości wtórnych – uważa blisko 70 proc. pośredników. Ceny sprzedaży i wynajmu pozostaną bez zmian. Co drugi ekspert jest też zdania, że nowy pomysł nie jest w stanie odpowiedzieć na problem deficytu mieszkań w Polsce. Tak wynika z najnowszego badania Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości „Puls Rynku”.
01-11-2017

Raport Lafarge w Polsce z działalności w obszarze zrównoważonego rozwoju i biznesu odpowiedzialnego społecznie

Lafarge w Polsce opublikował swój pierwszy raport społecznej odpowiedzialności biznesu. Zrównoważony rozwój w pełni wpisuje się w strategię biznesową grupy LafargeHolcim. W 2016 roku Lafarge w Polsce zrealizował postawione przed sobą cele, m.in.: 2 000 m2 przestrzeni publicznej zaaranżowanej przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim, 1,5 mln ton odpadów wykorzystanych jako paliwo alternatywne oraz plan bioróżnorodności wdrożony w 45% kopalń kruszyw.
03-10-2017


Stron: 274 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  88 89 90 91 92  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19394 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >