Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Jakie mieszkania najchętniej kupują Polacy?

Sytuacja ekonomiczna w Polsce utrzymuje się na wyrównanym poziomie. Obserwujemy poprawiające się warunki pracy i wzrost płac. Co za tym idzie? Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na własność. Jakie lokale cieszą się największym powodzeniem?
12-09-2017

Jaki opał i kiedy najchętniej kupujemy?

Miesiące letnie to tradycyjnie czas, w którym Polacy chętnie zaopatrują się w opał na zimę. Jak pokazuje analiza serwisu Oferteo.pl, najczęściej kupujemy materiały opałowe w lipcu i sierpniu, najchętniej zamawiany jest ekogroszek, a na popularności systematycznie zyskuje ekologiczny pellet drzewny.
15-08-2017

Energetyka 3D - jakie przyniesie zmiany i innowacje w całym sektorze

Rosnący popyt na energię, redukcja emisji CO², konieczność integracji rozproszonych źródeł energii oraz jej efektywna dystrybucja – to wyzwania, którym energetyka musi sprostać w najbliższych latach przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Tych, jak się okazuje, nie brakuje - stwierdzili uczestnicy panelu „Innowacje oraz sektor badawczo-rozwojowy w energetyce”, który odbył się podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
24-07-2017

Polacy wciąż żyją stereotypami w kwestiach finansowych

Według Edelman Trust Barometer 2017 polskie społeczeństwo jest jednym z najbardziej nieufnych na świecie. W rankingu wyprzedzają nas jedynie Rosjanie. Spadek zaufania zanotowano w 28 badanych dziedzinach. Ponad połowa rodaków nie ufa bankom, przeszło 3/4 doradcom finansowym, a aż 90 proc. firmom pożyczkowym. Podobnie jest w przypadku nowinek sektora bankowego – podchodzimy do nich z rezerwą. Polacy potrzebują czasu, by przekonać się do tego co nowe. Z czego to wynika?
07-07-2017

Aktywność i działania SIPUR w II kwartale 2017 r

Konferencje „Rynek materiałów budowlanych pod kontrolą 2”, 6 kwietnia 2017 oraz „Rynek zamówień publicznych dla uczciwych firm 3”, 8 maja 2017, Warszawa
04-07-2017

Kawalerki nadal najchętniej kupowane

Spółka Fenix Group podsumowała dane sprzedażowe za 2016 r. Największym zainteresowaniem cieszyły się lokale z jednym pokojem i usytuowane na trzecim piętrze.
22-06-2017

Jak realizowane są najnowsze inwestycje kolejowe w Polsce

Realizacja Krajowego Programu Kolejowego nabiera rozpędu, a ożywienie w przetargach PKP PLK jest faktem. Obecne zaawansowanie KPK daje szansę na pełne zagospodarowanie 67 mld do końca bieżącej perspektywy finansowej, a roczne wydatki w ramach KPK na poziomie 8-10 mld zł są realne. W latach 2019-2021 założono jednak inwestycje na rocznym poziomie 12-13 mld zł. Czy potencjał firm wykonawczych w Polsce jest na tyle duży, aby udźwignąć takie nakłady? Skanska S.A. wprowadza na polski rynek nowe rozwiązania technologiczne oraz sposób budowania, który może usprawnić realizację planów inwestycyjnych.
15-06-2017

Jak polskie firmy współpracują z organizacjami pozarządowymi?

Z danych National Philantrophic Trust (NPT) wynika, że w 2015 roku amerykańskie firmy przekazały zarejestrowanym w USA organizacjom pozarządowym ponad 18 bilionów dolarów. Jak jest w Polsce? Czy firmy wspierają organizacje społeczne i jakie cele są im najbliższe? Co to jest filantropia korporacyjna i dlaczego powinna być częścią strategii firmy? Wreszcie, jak pozyskać środki finansowe od firm? Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich, w ramach Programu Edukacji Fundraisingowej, organizuje 6 czerwca 2017 już siódme, otwarte spotkanie edukacyjne dla przedstawicieli NGO (organizacji pozarządowych) oraz biznesu. O swoich doświadczeniach i dobrych praktykach opowiedzą m.in. przedstawiciele Fundacji ING Dzieciom, Sanofi-Aventis, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowego w Krakowie czy firmy Wawel.
03-06-2017

Dopłaty MdM w 2017 r. zostały wstrzymane

Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z końcem pierwszego tygodnia kwietnia ogłosił, że wstrzymuje przyjmowanie wniosków w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Co to oznacza? Deweloperzy komentują aktualną sytuację.
04-05-2017

Starzenie się społeczeństwa a rynek pracy - szanse dla pracodawców

Europejski rynek pracy od lat zmaga się z niżem demograficznym. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, zawartymi w raporcie „Population Projection 2014–2050”, odsetek ludności w wieku produkcyjnym mobilnym w Polsce regularnie maleje, stawiając pracodawców przed ciężkimi wyzwaniami rekrutacyjnymi. Według prognoz do 2020 roku liczba osób zdolnych do przekwalifikowania się, zmiany miejsca pracy oraz dodatkowej specjalizacji zmniejszy się o 1,1 miliona w stosunku do 2013 r. Sytuacja osiągnie swoje apogeum w latach 2020–2035, kiedy liczba osób w wieku produkcyjnym mobilnym zmniejszy się aż o 3,5 miliona. Jak pracodawcy przygotowują się na niedobór wykwalifikowanej kadry pracowniczej?
14-04-2017


Stron: 274 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  89 90 91 92 93  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19395 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >