Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Dopłaty do czynszu dla najuboższych w Polsce i Europie

Rząd niedawno przyjął projekt ustawy wprowadzającej dopłaty do czynszów dla uboższych beneficjentów programu Mieszkanie Plus. To oznacza spory krok w kierunku dotowania najemców z nowych „czynszówek”. Eksperci niedawno przypomnieli, że już teraz wydajemy miliony złotych na dotowanie najmu w ramach tak zwanych dodatków mieszkaniowych. Warto sprawdzić, czy różnorakie dopłaty do czynszów są przyznawane również w innych krajach Unii Europejskiej. To ważna kwestia, bo rząd przy okazji wprowadzania nowych dopłat do najmu (w ramach Mieszkania Plus), powołuje się na rozwiązania stosowane za granicą.
29-06-2018

Kraków i Warszawa to miasta, w których najczęściej kupowane są nieruchomości przez obcokrajowców

Deweloperzy przeżywają sprzedażowy boom, a nowych klientów wciąż przybywa. Są wśród nich nie tylko krajowi inwestorzy, ale też obywatele innych państw m.in. Niemcy, Brytyjczycy, a nawet obywatele państw egzotycznych. Przeważają jednak Ukraińcy, którzy stanowią siłę napędową polskich nieruchomości.
28-06-2018

Opóźnienia w płatnościach największą bolączką sektora MŚP

Nieterminowe regulowanie opłat za sprzedane wyroby czy wykonane usługi dotyka 6/10 przedstawicieli sektora MŚP – wynika z 15. fali badania Bibby MSP Index. Z problemem niezapłaconej na czas faktury przynajmniej raz w miesiącu styka się ponad połowa (52,6%) ankietowanych firm. Optymistyczne jest to, że w poprzedniej fali odsetek tych odpowiedzi był większy (56,4%). Co więcej, prawie 37% przebadanych na uregulowanie należności czeka średnio od 7 do 14 dni po terminie, w porównaniu do 14. fali nastąpił wzrost o 4 pkt. proc. Nieterminowe płatności odczuwają najbardziej właściciele mikro, małych i średnich firm, którzy są zmuszeni szukać nie zawsze korzystnych dla siebie form finansowania, aby nie stracić płynności finansowej.
11-06-2018

Jakie ekologiczne rozwiązania stosują deweloperzy w nowopowstających osiedlach?

Jakie ekologiczne rozwiązania wykorzystują deweloperzy przy realizacji najnowszych inwestycji mieszkaniowych?
01-06-2018

Wzrasta niewypłacalność wśród firm produkcyjnych i w budownictwie

Euler Hermes, wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności. W kwietniu 2018 r. w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informacje o 76 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw wobec 67 w kwietniu 2017 r. (wzrost o 13%). Od początku roku opublikowano informacje o niewypłacalności 336 polskich przedsiębiorstw wobec 291 w tym samym okresie ubiegłego roku (+15%).
21-05-2018

Krajowa deklaracja właściwości użytkowych a wyroby z wełny mineralnej

Klienci kupujący wyroby z wełny mineralnej nie muszą się martwić zmianami prawnymi z ubiegłego roku w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych i śmiało mogą korzystać z dotychczasowych Deklaracji Właściwości Użytkowych. Z czego to wynika?
08-04-2018

Działania SIPUR w I kwartale 2018 r.

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w kolejnym spotkaniu uczestników inicjatywy „Chcemy uczciwego budownictwa” zorganizowanym przez Murator Plus 11 stycznia 2018 r. w Warszawie. W trakcie dyskusji omówiono różne aspekty zagadnienia, które zdaniem wielu uczestników procesu budowlanego stanowi poważne zagrożenie dla dalszego rozwoju branży.
06-04-2018

Polska niezmiennie liderem eksportu wśród krajów UE

Najaktualniejsze dane opublikowane przez statystykę europejską wskazują, że Polska trzeci rok z rzędu jest numerem 1 pod względem wartości eksportu stolarki otworowej wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Co więcej, zarówno wartość eksportu naszego kraju, jak i jego udział z roku na rok zwiększa się. Polska w 2015 roku odpowiadała za 21,0% całego eksportu branży na Starym Kontynencie, w 2016 roku wskaźnik ten wzrósł do poziomu 21,8%, a w 2017 roku wyniósł już 22,3%.
15-03-2018

Zeroenergetyczność i ekologia to cele budownictwa do 2020 roku

Przez wieki najpopularniejszym materiałem stosowanym w budownictwie była cegła, jednak zmieniające się trendy designu w architekturze wprowadziły nowe materiały i technologie. Wzrost urbanizacji oraz postępująca degradacja środowiska naturalnego wyznaczyły nowy kierunek działań – zrównoważone budownictwo, ukierunkowane między innymi na poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Czym zatem będą charakteryzować się budynki w niedalekiej przyszłości?
14-03-2018

Potencjał kobiet 50+, jak wygląda ich sytuacja na polskim rynku pracy

Aż 4 na 10 Polek w wieku produkcyjnym nie pracuje i nie szuka zatrudnienia[1]. Sytuacja dotyczy przede wszystkim młodych kobiet, a także pań po 50. roku życia. Okazuje się, że jednym z kluczowych czynników wpływających na ich działalność zawodową jest posiadane wykształcenie oraz liczba dzieci. Kraje, które notują jedne z najwyższych wskaźników aktywności pań w Europie, Szwecja (83,5 proc.) oraz Norwegia (76,2 proc.) swój wynik zawdzięczają m.in. wprowadzeniu udogodnień, takich jak elastyczny czas pracy i możliwość ciągłego kształcenia zawodowego. Okazuje się, że niezwykle istotne są działania pracodawców, wspierające kobiety zarówno jako matki, jak i pracowników. Czego potrzebują Polki, aby powrócić na rynek pracy?
12-03-2018


Stron: 281 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  94 95 96 97 98  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19464 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >