Analizy, badania, raporty – lista artykułów
Branża stolarki budowlanej w Polsce - prognozy na kilkanaście lat
Przyszłość to wypadkowa działań i decyzji podejmowanych obecnie. O tym, co będzie się działo za kilkanaście, kilkadziesiąt lat warto więc rozmawiać już teraz, aby odpowiednio przygotować się do zmian. Różnorodne warianty rozwoju polskiej branży stolarki budowlanej do 2031 roku prezentują scenariusze przygotowane na podstawie badań foresightowych. Bezpieczny wzrost, a może spokojna stagnacja – jak może wyglądać sytuacja branży za kilkanaście lat?
22-06-2016
Służewiec Przemysłowy – biurowe centrum Polski i co dalej?
83 000 pracowników, 75 budynków biurowych i co najmniej 30 000 samochodów dziennie – Służewiec Przemysłowy to największy obszar biznesowy w Polsce. To także korki, problemy z parkowaniem i chaosem przestrzennym. Co zrobić, żeby Służewiec dobrze funkcjonował?
21-06-2016
Za 25% wypadków na drodze odpowiadają producenci i załadowcy
…tak wynika z badań Komisji Europejskiej zaprezentowanych przez Jecques-a Barotta, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, komisarza ds. transportu, który zwrócił uwagę, że pierwotnym źródłem wypadków jest brak odpowiedniego zapewnienia standardów mocowania ładunków podczas transportu drogowego.
21-06-2016
Energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie - program Komisji Europejskiej.
Ogrzewanie i klimatyzacja budynków pochłaniają 50% całej energii konsumowanej w Unii Europejskiej. Tylko 18% tego zużycia pochodzi ze źródeł odnawialnych. Nowa europejska strategia ws. ogrzewania i chłodzenia ma to zmienić.
20-06-2016
MŚP będą sprzedawać, ale nie inwestować
Najnowszy wynik „Barometru EFL[1]” potwierdza, że subiektywna ocena sytuacji firmy zależy od czynników zewnętrznych związanych z rokiem kalendarzowym. Po pogorszeniu nastrojów przedstawicieli sektora MŚP na początku tego roku, w II kwartale br. nastąpiła ich znacząca poprawa. Podobnie było rok temu. Wynik „Barometru EFL” za II kwartał 2016 roku wyniósł 57,8 pkt. i jest o 4,7 pkt. proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego kwartału. Za wzrost wartości indeksu odpowiadają przede wszystkim optymistyczne prognozy dotyczące poziomu sprzedaży produktów i usług.
20-06-2016
Ile mieszkań mogą kupić piłkarze Euro 2016 za swoje gaże?
Na szali trwających obecnie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 obok bezcennych rzeczy, takich jak sportowy triumf, sława i honor znajdują się także pokaźne sumy pieniędzy. W niniejszym artykule zajmiemy się właśnie wymierną stroną Euro 2016. Ponieważ wiadomo, iż w poszczególnych krajach ta sama kwota potrafi mieć zupełnie różną wartość, sprawdzimy jak wysokość premii wypłacanych przez UEFA ma się do poszczególnych rynków nieruchomości.
13-06-2016
W Polsce powstaje coraz więcej budynków z zielonym certyfikatem
Polska zajmuje wysoką 4 pozycję w Europie pod względem łącznej liczby budynków poddawanych zielonej certyfikacji. Obecnie już 328 obiektów spełnia wysokie standardy proekologiczne, a tylko w ubiegłym roku przybyło ich 79. Niemal 32-procentowy wzrost wskazuje, że polscy inwestorzy i najemcy dostrzegli duży potencjał w budynkach przyjaznych ludziom i środowisku.
08-06-2016
Polskie budownictwo w najbliższych latach, według prognoz, będzie się prężnie rozwijać
Sektor budowlany po okresie stagnacji zaczyna znów się rozwijać. W najbliższych latach eksperci przewidują stabilny wzrost obrotów dużych spółek budowlanych, takich jak Strabag, Budimex czy Skanska. Bez wątpienia na korzystnej koniunkturze skorzystają także mniejsi polscy producenci, często pełniący rolę podwykonawców.
02-06-2016
Jakie czynniki są istotne dla rodzin z dziećmi do zakupu mieszkania?
Młodzi rodzice to jedna z najważniejszych grup zakupowych na rynku mieszkaniowym. Jakich mieszkań poszukują klienci posiadający dzieci?
31-05-2016
Jakimi pracownicami są kobiety z pokolenia Y?
Dobrze zorganizowane. Pewne siebie. Bardziej empatyczne. W kobietach pokolenia Y tkwi duży potencjał. Czy pracodawcy o tym wiedzą? O igreku napisano już wiele. Utożsamiany jest z ambitnym, pracowitym, kreatywnym pracownikiem, zorientowanym we współczesnym świecie biznesu… mężczyzną. Czy słusznie?
31-05-2016