Analizy, badania, raporty – lista artykułów
Potencjał kobiet 50+, jak wygląda ich sytuacja na polskim rynku pracy
Aż 4 na 10 Polek w wieku produkcyjnym nie pracuje i nie szuka zatrudnienia[1]. Sytuacja dotyczy przede wszystkim młodych kobiet, a także pań po 50. roku życia. Okazuje się, że jednym z kluczowych czynników wpływających na ich działalność zawodową jest posiadane wykształcenie oraz liczba dzieci. Kraje, które notują jedne z najwyższych wskaźników aktywności pań w Europie, Szwecja (83,5 proc.) oraz Norwegia (76,2 proc.) swój wynik zawdzięczają m.in. wprowadzeniu udogodnień, takich jak elastyczny czas pracy i możliwość ciągłego kształcenia zawodowego. Okazuje się, że niezwykle istotne są działania pracodawców, wspierające kobiety zarówno jako matki, jak i pracowników. Czego potrzebują Polki, aby powrócić na rynek pracy?
12-03-2018
Jak będzie się rozwijał rynek deweloperski w 2018 roku według ekspertów
Miniony rok był bardzo dobry dla branży deweloperskiej, oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w roku 2016. Zarówno statystyki, jak i prognozy ekspertów na najbliższe miesiące nastrajają pozytywnie.
27-02-2018
Roboty jako nowi pracownicy fabryk
Współczesny klient stawia niesamowicie wysokie wymagania przed producentami. Dzisiejsza konkurencja stoi na takim poziomie, że zakłady produkcyjne niewykorzystujące na co dzień technologii robotyzacji nie są w stanie utrzymywać tak wysokiego poziomu jakości swoich produktów. Dlaczego tak ważne jest wykorzystanie stu procent ich możliwości? Czy roboty będą w przyszłości jedynymi pracownikami fabryk? Dziś poszukamy odpowiedzi na te pytania.
20-02-2018
Jaki był miniony rok w branży deweloperskiej i co nas czeka w 2018 roku?
Rok 2017 w branży mieszkaniowej z pewnością można zaliczyć do udanych. Zarówno dla poszukujących wymarzonego M jak i deweloperów. Widać to zarówno po dużej liczbie inwestycji wprowadzonych do sprzedaży jak i sporym zainteresowaniu wygasającym w 2018 roku rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Co jednak czeka nas w 2018 roku?
18-01-2018
Co się zmieni w budownictwie w 2018 r.
Najnowszy raport Instytutu Gartnera opisujący 10 strategicznych trendów technologicznych na 2018 rok pokazuje, że będzie to rok inteligentnych urządzeń. Tendencje te przenoszą się też na rynek budowlany – nowe technologie coraz odważniej wkraczają do naszych domów i mieszkań.
10-01-2018
Jaki będzie rynek nieruchomości w 2018 roku i podsumowanie 2017
Wprawdzie w tym momencie nie są znane jeszcze ostateczne statystki opisujące sytuację na rynku nieruchomości w całym 2017 r., jednak możemy pokusić się już o próbę podsumowania minionego roku. Trzeba przyznać, że był on niezwykle pracowity, ale i owocny dla większości jego uczestników. Czy rozpoczynający się 2018 r. będzie równie udany?
04-01-2018
Aktywności SIPUR w IV kwartale 2017
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w najważniejszym w tym roku wydarzeniu europejskiej branży ociepleń jakim było niewątpliwie IV Forum ETICS. Organizatorem spotkania ponad 270 profesjonalistów związanych z ociepleniami budynków z 25 krajów było European Association for ETICS EAE, a gospodarzem Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń SSO. Prezenterami byli nie tylko eksperci europejscy, ale także profesjonaliści z Chin i Japonii. Warszawskie spotkanie było okazją do zaprezentowania silnej pozycji polskich producentów związanych z branżą dociepleniową.
03-01-2018
Drożeją materiały budowlane, buduje się coraz więcej - czy wzrosną ceny mieszkań?
Nigdy wcześniej nie budowano tylu mieszkań co teraz. Drożeją surowce, brakuje pracowników, rosną ceny materiałów, a tym samym generalne wykonawstwo. W jaki sposób wpłynie to na rynek nieruchomości? Czy deweloperzy będą zmuszeni podnieść ceny?
19-12-2017
Kredyty na nieruchomości najchętniej udzielane przez banki
Według raportu KPMG CEE "Property Lending Barometer 2017" aż 60% badanych banków w Polsce liczy na wzrost liczby udzielanych kredytów na inwestycje w nieruchomości. Jak plasuje się rynek mieszkań w zestawieniu i jakie inne sektory są najbardziej atrakcyjne?
20-11-2017
Transport miejski w Warszawie wśród najbardziej zrównoważonych na świecie
Badanie zostało opracowane przez Arcadis we współpracy z londyńskim Centre for Economic and Business Research (Cebr) i porównuje 100 miast z całego świata pod względem zrównoważonego transportu miejskiego. W rankingu wykorzystano 23 wskaźniki zgrupowane w trzech głównych kategoriach: jakość życia, gospodarka oraz środowisko. Wśród badanych wskaźników znalazły się m.in.: dostępność do usług transportowych, utrzymanie i rozbudowa systemu metra, emisja gazów cieplarnianych w transporcie, infrastruktura rowerowa czy czas przejazdu do pracy i opłacalność publicznych środków transportu.
09-11-2017