Aranżacja mieszkania w stylu afrykańskim
Afryka to przede wszystkim żywe i głębokie kolory, dzikość i tajemniczość. Czarny Ląd z jednej strony budzi nasz lęk, z drugiej - przyciąga niespotykanym pięknem przyrody. Aranżacja w stylu afrykańskim to propozycja dla ludzi śmiałych, poszukujących wrażeń, z duszą podróżnika.
Różnorodność stylu
Styl afrykański jest różnorodny jak sama Afryka. To połączenie elementów pochodzących często z odległych sobie kultur - Maroka, Wschodniej czy Południowej Afryki. Dobierając poszczególne ozdoby, kolory czy tkaniny powinniśmy mieć to na uwadze, by ustrzec nasze mieszkanie przed efektem kulturowego chaosu.
I tak na przykład, najbezpieczniejszymi kolorami będą beże, brązy, zielenie, ciepłe kolory słońca, pomarańcz oraz ceglasta czerwień. Kierując się tą zasadą, starajmy się dobierać także pozostałe dodatki, tkaniny i ozdoby.
Czytaj również: Aranżacja funkcjonalnego przedpokoju
Jeżeli zaś dokładnie wiemy, w jakim konkretnym stylu afrykańskim, chcielibyśmy urządzić swoje mieszkanie, najlepiej będzie, gdy przed wizytą w sklepie, o nim poczytamy. Dzięki temu faktycznie osiągniemy zamierzony efekt, a nie jedynie jego prowizoryczny kształt.
Prawdziwa Afryka zaklęta w detalach
Wśród elementów, których nie powinno zabraknąć w aranżacji afrykańskiej są m.in. maski obrzędowe, dekoracyjne wzory czy drewniane figurki. Wszystkie te dodatki możemy kupić w polskich sklepach. Czasami warto jest poświęcić trochę więcej czasu i poszukać ich w Internecie.
Czytaj również: Nastrojowe wnętrze domowego zacisza
Często się bowiem zdarza, że oryginalne produkty z Afryki są sprzedawane za grosze. Ważna zasada: elementy afrykańskie mają to do siebie, że są niesamowicie ekspresyjne, więc nie powinniśmy przesadzać z ich ilością. Kilka ozdób zrobi znacznie większe wrażenie niż kilkanaście.
Odpowiednie tło – naturalne kolory i faktury
Meble i dodatkowe elementy jak drzwi czy okna powinny stanowić łagodne i harmonijne tło naszej aranżacji. Drzwi idealnie, jeśli będą możliwie surowe w formie bądź z bardzo delikatnymi elementami roślinnymi. Ważny jest również ich ciepły kolor.
Doskonałą propozycją może być tutaj model Porta Focus. Jeżeli jesteśmy tradycjonalistami, wybierzmy meble w stylu kolonialnym. Osobom, które lubią nowinki, polecamy meble bambusowe czy rattanowe. Obowiązkowe dodatki to wyplatane kosze, bambusowe maty i naczynia. Warto byłoby także zadbać o odpowiednie ciepłe oświetlenie, które możemy osiągnąć na przykład za pomocą pomarańczowego klosza.
Czytaj również: Uniwersalne połączenie drewna i bieli
Do tego kadzidełka i cicha muzyka – i jesteśmy niemal w Afryce.
Źródło: Media Forum / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Praca za granicą - jak ją znaleźć Liczba postów: 80 Grupa: Ciekawe pom... jak nie wiesz jak sie za to zabrac samodzielnie i wolisz uniknac zbednych problemow to jednak lepiej sie skontatowac od razu z agencja Mondi https://mondi.pl/.....
- Komfortowa jadalnia w małym mieszkaniu Liczba postów: 16 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Dobrą alternatywą dla tynków dekoracyjnych, betonu architektonicznego, tapet czy kamieni są płytki klinkierowe. King Klinker https://kingklink...
- Biuro księgowe w Warszawie Liczba postów: 11 Grupa: Porady i op... Samodzielne prowadzenie księgowości w e-commerce może być korzystne finansowo, ale wiąże się z ryzykiem popełnienia błędów. Wymaga to znajomości zasad podatkowy...
- Wieszaki na ręczniki Liczba postów: 14 Grupa: Najnowsze t... Ja tam specjalnie nie kombinuję. Wziąłem najzwyklejsze wieszaki z przyssawkami, bodaj 5 na jednym kiju. Jakiejś marki no-name, kompletnie nie pamiętam. To wszys...
- Meble laboratoryjne Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Przechowywanie próbek biologicznych w temperaturach ultra-niskich wymaga specjalistycznych zamrażarek, które gwarantują stabilność warunków nawet przy -86˚C. Te...