Aranżacje wnętrz – lista artykułów
Klimat loftu w kuchni ciągle jest w trendach
Lofty narodziły się w połowie XX wieku w nowojorskich dzielnicach przemysłowych. Dawne hale fabryczne i magazyny zaczęto wówczas przekształcać w pracownie i mieszkania artystów. Ogromne przestrzenie o wielkich oknach zachęcały do realizowania różnorodnych śmiałych koncepcji. Duża otwarta przestrzeń, wysokie sufity, wielkoformatowe okna, minimalizm, metal, szkło, cegła. Zainspirujcie się pomysłami na loftową kuchnię.
Jak funkcjonalnie połączyć kuchnię z jadalnią?
Minęły czasy, gdy jadalnia musiała być osobnym pomieszczeniem. Do stworzenia jadalnianej aranżacji wystarczą w zasadzie dwa elementy – stół i odpowiednia ilość miejsca, by wygodnie usiąść do posiłku. Niezależnie od metrażu, jakim dysponujemy, miejsce na jadalnię powinno się zawsze znaleźć w domu. Gdzie? Na przykład w kuchni.
Kilka pomysłów na aranżację kuchennej wyspy
Jest modna, funkcjonalna, umożliwia wspólne gotowanie, należy do dwóch wnętrz i zarazem je symbolicznie oddziela. Mowa o wyspie kuchennej, która cieszy się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego. Ma nie tylko wiele funkcji, lecz także pozwala ciekawie zagospodarować otwartą przestrzeń salonowo-kuchenną.
Projekt klimatycznej kuchni z głęboką czernią konglomeratu
Pokazywana dziś kuchnia jest częścią przestronnego parteru domu, znajdującego się w Zabrzu. Powstała z myślą o rodzinie lubiącej gotować i podejmować gości. Właścicielka kuchni wymarzyła sobie reprezentacyjną wyspę i duży zlew ceramiczny. Wszystko to w otoczeniu ciemnych barw frontów i odpornego na wysokie temperatury, szlachetnego odcienia konglomeratu Silestone od Cosentino. O zaprojektowanie przestrzeni poprosiła Dominikę Cymerman z pracowni Ambiente Dominika Cymerman.
Czy aranżując kuchnię warto sugerować się modnymi nowinkami?
Przy próbach omówienia dominujących tendencji w urządzaniu wnętrz kuchennych, należy pamiętać, by odróżniać sezonowe mody od trendów. Te pierwsze pojawiają się i znikają, zastępowane kolejnym chwilowym olśnieniem. Trendy utrzymują się znacznie dłużej; są kierunkiem, w którym zdają się podążać realizacje architektów i projektantów wnętrz. Rzadko zmieniają się gwałtownie, raczej ewoluują, dając dużo czasu na ewentualne zmiany w aranżacji.
Kuchnia urządzona w dwóch kolorach
Zabudowy w dwóch barwach to od pewnego czasu bardzo modny i wciąż umacniający się trend, który opanowuje nowoczesne kuchnie. Dlaczego tak się dzieje i jak zaprojektować takie wnętrze?
Styl New Nordic w aranżacji kuchni
Chyba nie ma miłośnika kuchennych aranżacyjnych, który nie słyszał o stylu skandynawskim, łączącym w sobie minimalizm, funkcjonalność oraz „czystą” estetykę. W ostatnim czasie jednak, obok wcześniej wspomnianego nurtu, coraz więcej osób decyduje się na kuchnie urządzone w tylu… New Nordic. Co faktycznie kryje się pod tą nazwą? Czym kierować się, by stworzyć kuchnię w stylu New Nordic?
Aranżacja kuchni w ciepłych odcieniach brązu i beżu
Brąz budzi pozytywne skojarzenia. Nawiązuje do przyrody, jest kolorem drzew i ziemi, uspokaja, wprowadza do wnętrza harmonię. Świetnie łączy się z innymi barwami przede wszystkim z białą, czarną oraz różnymi odcieniami beżu. Podobno ludzie ceniący ten kolor są osobami ciepłymi, pielęgnującymi życie rodzinne i domowe ognisko, które daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Brązowe akcenty sprawiają, że w tym ważnym dla mieszkańców pomieszczeniu panuje wspaniała, przytulna atmosfera. To właśnie dzięki niej szczególnie w kuchniach połączonych z jadalnią chętnie spędzamy długie godziny. Przyjazne otoczenie i miły domowy klimat sprzyjają przygotowaniu i spożywaniu posiłków oraz doskonale wpływają na nastrój.
Jak urządzić małą, ciemną kuchnię, bez okna?
Niewielka kuchnia i w dodatku bez okna może się wydawać, trudna w aranżacji. W praktyce jednak jest wiele sposobów również na taką przestrzeń. Nasuwa się zatem pytanie jak urządzić taką kuchnię, aby była funkcjonalna i przytulna.
Jak urządzić kuchnię? – Najważniejsze wskazówki
Kuchnia to często serce naszego domowego życia. Spotykają się w niej domownicy przy porannej kawie czy w czasie przygotowywania posiłków. Może być również połączona z częścią jadalną, co czyni ją również miejscem spożywania wspólnych posiłków.