Architektura – lista artykułów

Willa Criss Cross - wyjątkowa bryła składająca się z kilkudziesięciu sześcianów

Czy motyw gry w kółko i krzyżyk można wykorzystać w architekturze? Okazuje się, że tak. Dowodem na to jest willa Criss Cross zaprojektowana przez OFIS Arhitekti w stolicy Słowenii. Wszystko za sprawą metalowych paneli wykorzystanych w elewacji frontowej budynku. Wyróżnikiem tego projektu jest również wyjątkowe wnętrze, które łączy w sobie żelbetową konstrukcję i drewno włoskiego parkietu.

Współczesna architektura wykorzystuje coraz więcej szkła nie tylko ze względów estetycznych

Szkło jest materiałem, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność w budownictwie. Dzieje się tak za sprawą coraz bardziej zaawansowanych technologii produkcji, które pozwalają na jego szersze zastosowanie. Ten materiał jest chętnie wykorzystywany przez architektów oraz inżynierów, ponieważ nadaje budynkom dodatkowych walorów estetycznych bez utraty wysokich parametrów świetlno-energetycznych.

Kto mieszkał w warszawskich apartamentach przy ul. Foksal 13/15?

Wielka polityka, wielkie pieniądze, sztuka przez duże „s” – w ciągu ponad 120 lat istnienia kamienice przy Foksal 13 i 15 były scenerią wielu niezwykłych wydarzeń. Mieszkali tu i bywali znani artyści, zamożni przedsiębiorcy i znaczące osobistości z życia publicznego. A kto już wkrótce zamieszka w apartamentach z przeszłością? Nowi lokatorzy nie przeżyli tu jeszcze swoich historii, ale wysoko cenią wyjątkowy charakter kamienic.

Jak zagospodarowane są dachy w najwyższych budynkach w Polsce

Do niedawna wykorzystywane wyłącznie w celach technicznych, takich jak montaż urządzeń telekomunikacyjnych, centrali wentylacyjnej czy agregatu prądotwórczego, dziś mogą stanowić element odróżniający obiekty standardowe od tych z naprawdę… najwyższej półki. Dachy budynków, bo o nich mowa, przeszły w ostatnich latach sporą metamorfozę na polskim rynku nieruchomości. Jak wyglądają najnowsze pomysły na wykorzystanie ostatniej kondygnacji w biurowcach i innych obiektach komercyjnych?

Osiedle, które łączy historyczną architekturę z nowoczesną

W centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Ks. J. Poniatowskiego i B. Prusa, zakończyła się budowa wyjątkowego osiedla Lokum Vena. Jego architektura stanowi niezwykły mariaż trzech stuleci: XIX, XX i XXI. Historia i współczesność przenikają się tu ze sobą, tworząc nową jakość w śródmiejskim krajobrazie. Jest to inwestycja prestiżowa zarówno ze względu na doskonałą lokalizację, jak i charakter zabudowy, która w harmonijny sposób łączy w sobie historię i nowoczesność.

Jak będzie się zmieniała architektura w nowym dziesięcioleciu?

Jaki będzie nowy rok w architekturze? Na czym skoncentrują się projektanci? Jak będą wyglądały budynki mieszkalne i biurowe? Nagradzani architekci z Wrocławia przybliżają współczesne podejście do architektury oraz rozwiązania, które są i będą na czasie.

Luksusowa rezydencja w Tel Awiwie

Irma Orenstein, światowej sławy projektantka z Izraela, od lat zaskakuje wyjątkowymi realizacjami architektonicznymi. Jedną z nich jest projekt wnętrza luksusowej rezydencji w Tel Awiwie, w którym zagościł dębowy parkiet o czystych i wyrazistych liniach - idealnie pasujących do całej koncepcji.

The Bridge Wrocław MGallery***** - hotel, w którym zastosowano prototypowe rozwiązania aranżacyjne wnętrz

Industrialny, czerpiący z historycznego i kulturalnego dziedzictwa Wrocławia, projekt hotelu, zakładał wykorzystanie naturalnych materiałów, kamienia, blachy oraz drewna. Podczas realizacji wnętrz hotelu The Bridge Wrocław MGallery, aby uzyskać elegancki, minimalistyczny efekt, zastosowano kilkadziesiąt nietypowych, czasem prototypowych rozwiązań — w tym zabudowę kuchni, która za pomocą podnoszonych okien, może zostać otwarta na salę restauracyjną.

Klimat Bali w Zakopanem? To możliwe

Połączenie potęgi gór z mistycyzmem Bali. Tak w skrócie można opisać rezydencję w ofercie marki Rent like home, specjalizującej się w wynajmie krótkoterminowym. Bali Residence to wyjątkowo pokaźny, trzypoziomowy dom o powierzchni 250 m2 usytuowany na granicy Zakopanego i Kościeliska. Nowoczesny styl wykończenia wnętrza opiera się na motywach góralskich oraz dalekowschodnich.

„Ruchome / Nieruchome” - wystawa w krakowskiej Galerii Architektury GAGA, której bohaterem jest architektura Roberta Koniecznego

We wrześniu dołączył do prestiżowego grona reprezentantów Francuskiej Akademii Architektury, a w miniony czwartek, 5 grudnia, gościł z wystawą i wykładem w krakowskiej Galerii Architektury GAGA.


Stron: 69 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  14 15 16 17 18  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19672 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >