Architektura – lista artykułów

Hotel Westin otrzymał certyfikat LEED

Warszawski hotel Westin otrzymał certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) for Existing Buildings: Operations and Maintenance. To pierwszy hotel w Polsce, który spełnił wysokie wymogi certyfikacji środowiskowej dla istniejącego budynku. Westin otrzymał certyfikat na poziomie Silver.

Nagroda SARP dla biurowca Ericpol Software Pool.

Biurowiec Ericpol Software Pool otrzymał Nagrodę Roku SARP 2015 za najlepszy obiekt architektoniczny, zrealizowany w Polsce w ubiegłym roku, w kategorii – budynek użyteczności publicznej. Do jego konstrukcji wykorzystano systemy aluminiowe firmy Aluprof. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 13 maja 2016 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Pałacu Zamoyskich.

Dworek polski w nowoczesnym wydaniu - jaką wybrać dachówkę?

Są nostalgicznym spojrzeniem w przeszłość i uosobieniem tęsknoty za tym, co minęło. Z gankiem lub bez, dwoma kolumnami bądź rozbudowanym portykiem – styl dworkowy na dobre zadomowił się w architekturze mieszkaniowej.

Renowacja sali sesyjnej Rady Miasta w olsztyńskim ratuszu.

Pogłos i dźwięki dochodzące z zewnątrz znacząco obniżają rozumienie mowy w pomieszczeniu, a tym samym efektywność pracy. Z tym do niedawna zmagali się radni z Olsztyna. Dziś komfort akustyczny w odrestaurowanej sali sesyjnej zabytkowego ratusza zapewnia nowoczesne rozwiązanie ROCKFON Mono Acoustic.

Nowe centrum wina we francuskim Bordeaux zachwyca ciekawą formą i nowoczesną technologią.

La Cité du Vin to nowe centrum kulturalne powstałe w Bordeaux, we Francji. Podczas rozmaitych wycieczek, wystaw i spektakularnych prezentacji multimedialnych odwiedzający mogą zapoznać się z historią wina oraz jego wpływem na cywilizację. Taras widokowy na szczycie 55-metrowej wieży zapewnia panoramiczny widok na miasto oraz otaczające go winnice.

Budynki z czasów PRL w nowej odsłonie

W okresie PRL – u stawiano na szybkość realizacji oraz użyteczność danej przestrzeni. Powstające w tym okresie obiekty nie uwzględniały rozwiązań, które ograniczałyby koszty eksploatacji budynku. Obecnie zadaniem projektantów jest usprawnianie parametrów energetycznych budynków powstałych w tamtych latach. Efektem są często spektakularne przemiany.

Jak planować deptaki w przestrzeni miejskiej, aby ich aranżacja była harmonijna z otoczeniem?

Plac Nowy Targ we Wrocławiu, Stary Rynek we Włocławku, czy Plac Powstańców Warszawy w stolicy – nowoczesnych realizacji nazywanych „betonowymi pustyniami” jest w Polsce dużo więcej. Każda podobna koncepcja i remont budzi wiele kontrowersji. Jak zatem nie zmarnować przestrzeni i sprawić, aby miejskie deptaki były zarówno reprezentacyjne, jak i funkcjonalne?

Ekskluzywny hotel W Beijing Chang’an w Pekinie

W pobliżu największego na świecie placu Tian’anmen i słynnego Zakazanego Miasta powstał hotel W Beijing Chang’an. To przykład na to, jak nowoczesny obiekt odzwierciedla dynamikę miasta. Żywe kolory, spektakularne instalacje i wyraziste oświetlenie spotykają się tu z ekskluzywnym designem – dzięki współpracy projektantów z RTKL, AB Concept oraz Villeroy & Boch.

Dom kultury w Służewcu, jako przykład architektury wpisanej w środowisko naturalne.

Minimalistyczna architektura Służewskiego Domu Kultury wprowadza sielski klimat w przestrzeń warszawskiego blokowiska. Naturalne materiały, takie jak drewno i szkło marki Pilkington na elewacjach, podkreślają estetyczne i ekologiczne założenia placówki. Szklane ściany integrują użytkowników z otaczającą przyrodą, umożliwiając rozszerzanie działalności poza granice budynku.

Szklane elewacje biurowców zwiększają komfort pracy i efektywność pracowników.

Przeszklone kompleksy biurowe na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast. Szklane fasady i dachy podkreślają prestiż budynków i mieszczących się w nich korporacji. Ale nie tylko. Równie istotnym zadaniem biurowców jest zapewnienie maksymalnych korzyści najemcom, poprzez tworzenie komfortowego środowiska pracy, zwiększającego efektywność pracowników, a także obniżanie energochłonności obiektów.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  25 26 27 28 29  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 320

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >