Architektura – lista artykułów

Architektoniczny design w Europie

W momencie, gdy świat ściga się w budowaniu coraz to wyższych wieżowców, Europa skłania się w nieco innym, architektonicznym kierunku. Choć ciężko wyróżnić jeden dominujący styl, w cenie są obecnie futurystyczne budowle przypominające rzeźby czy pierwotniaki, coraz popularniejsza staje się też rewitalizacja obszarów historycznych i poprzemysłowych. Co ciekawe – zwłaszcza w Polsce!

NOSPR – architektoniczny i technologiczny majstersztyk

Centrum Katowic. Czterohektarowa działka. Sześć lat projektowania i budowania. Miejsce dla 1800 melomanów. Przedstawiamy siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR). Kolejny przykład nowoczesnej polskiej myśli architektonicznej i technologicznej perfekcji.

Podróż do wnętrza kokonu

Wystrój terminalu, zaprojektowany przez renomowaną pracownię Autoban ze Stambułu, został w tym roku wyróżniony nagrodą Red Dot Award. Głównym motywem wystroju są efektowne drewniane „kokony” pokryte fornirem z białego dębu amerykańskiego.

Pomnik przy Centrum Weterana w Warszawie

Nowa, prestiżowa realizacja położona jest przy Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, mieszczącym się w byłej siedzibie WKU Warszawa Mokotów przy skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka w Warszawie. Działalność Centrum Weterana, którego uroczyste otwarcie ma nastąpić w II połowa grudnia, poświęcona będzie żołnierzom i cywilnym uczestnikom misji i wojskowych operacji zagranicznych. Placówka pełnić będzie trojaką funkcję: informacyjno-konsultacyjną, edukacyjno-promocyjną oraz utrwalania tradycji i pamięci.

Nowoczesna architektura budynku - szkło, prestiż i elegancja

Duża ilość przeszkleń w salonach samochodowych to przemyślany zabieg architektoniczny, który oprócz efektów wizualnych ma wpływ na decyzje klientów. Odpowiednio dobrane szkło umożliwia właściwą ekspozycję i oświetlenie pojazdów, podkreślając walory eksponowanych modeli.

Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku

Odnowiona siedziba włocławskiego Muzeum Diecezjalnego to przykład idealnego połączenia architektury klasycznej z nowoczesnością.

Łódzkie zabytki dostają drugie życie

Łódź jest jednym z nielicznych miast w Polsce mogącym pochwalić się zabytkową architekturą przemysłową. Wiele budynków, objętych ochroną konserwatora zabytków poddawanych jest obecnie rewitalizacji. Materiałem pomocnym podczas remontu zabytków jest Multipor.

Co z zabytkowymi krajobrazami?

Gdy toczą się dyskusje nad powstaniem nowych inwestycji w zabytkowych częściach miasta, zdania są zawsze podzielone. Po jednej stronie znajdują się przeciwnicy pomysłu zmiany zabytkowego krajobrazu, a po drugiej zwolennicy, którzy uważają, że miasto jest przestrzenią dla wyobraźni i nowatorskich pomysłów architektów. Czy możliwy jest kompromis?

Odbyło się oficjalne otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

19 września odbyło się oficjalne otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Będzie to pierwszy teatr dramatyczny wybudowany w naszym kraju po II wojnie światowej. Dodatkowo rangi wydarzeniu dodaje fakt, iż autorem projektu jest znany i ceniony włoski architekt Renato Rizzi, który był gościem ubiegłorocznych targów BUDMA w Poznaniu.

Architektura z historią w tle

Historia Wrocławia nierozerwalnie splata się z historią Śląska. Jest to niesamowicie bogate i trudne dziedzictwo - zbudowane z różnych kultur, które tworzyły to miasto. Czy architektura może przypominać tę historię w sposób atrakcyjny dla mieszkańców?


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  36 37 38 39 40  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19455 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 424

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >