Architektura wnętrz – lista artykułów

O czym pamiętać podczas projektowania wnętrza domu?

Firmy deweloperskie bacznie obserwują rynek i wychodzą naprzeciw aktualnym jego potrzebom. Badania w tym sektorze wskazują na zdecydowany wzrost zainteresowania wolnostojącą zabudową rodzinną lub rozwiązaniami segmentowymi w stolicy i na obrzeżach miasta. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów stawia na nowoczesne budownictwo jednorodzinne zamiast kolejnych osiedli bloków mieszkalnych. Domy z rynku pierwotnego najczęściej przekazywane są nowym właścicielom bez wykończenia - to tzw. stan deweloperski, który obejmuje wyłącznie doprowadzenie mediów, otynkowanie ścian, wylewkę podłogową, grzejniki oraz stolarkę okienną. Przed nabywcami takiej posiadłości stoi zatem zaplanowanie przestrzeni, a w dalszej kolejności organizacja prac remontowych, w tym wybór materiałów wykończeniowych oraz umeblowanie. Czym się kierować, by projektowanie wnętrz domów Warszawa nie stało się drogą przez mękę? O czym należy pamiętać aranżując przestrzeń w nowo wybudowanej nieruchomości?

Wykorzystanie lastryko w nowoczesnych aranżacjach wnętrz

Do mody powraca materiał popularny w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, który jeszcze do niedawna kojarzył się ze szkolnymi parapetami czy klatkami schodowymi bloków z wielkiej płyty. Mowa o… lastryko, które ładnie wkomponowane w aranżację wnętrza, może stanowić jego wyjątkową, niebanalną dekorację. Gdzie warto je zastosować i z czym połączyć?

Zobacz, jak swój dom pięknie urządziła stylistka wnętrz

Ćwierkające ptaki i szum otulających drzew to raj Kamili i jej rodziny niedaleko od pędzącej stolicy. Wzięta stylistka wnętrz na co dzień pracuje z najlepszymi polskimi fotografami. Jej oko do wnętrz sprawia, że atuty i detale pomieszczeń zachwycają od wejścia. Usuwa zbędne, niepasujące przedmioty i meble, zastępując je atrakcyjnym designem i kolorystyką, nadającą zdjęciom odpowiednie proporcje i niepowtarzalny styl. Jak mieszka i co lubi we wnętrzach Kamila Jakubowska-Szmyd, stylistka i dekoratorka wnętrz?

Luksusowe wyposażenie łazienek w Nobu Hotel Warsaw Roberta De Niro

Luksus musi być wygodny, inaczej nie jest luksusem – mawiała Coco Chanel. Prosta definicja, a taka trafna. Ten „pierwiastek” znajduje się bez wątpienia w DNA prestiżowego obiektu, który został ostatnio otwarty w stolicy Polski. Nobu Hotel Warsaw, o którym mowa, na tle konkurencji wyróżnia oryginalny design. Każdy element aranżacji wnętrz został dopracowany w najmniejszym szczególe. Zachwyca również wystrój łazienek, które w całości wyposażono w rozwiązania na specjalne zamówienie z oferty marki LAUFEN BESPOKE, toalety Kartellbylaufen oraz myjące Riva. Oto krótka, wirtualna przechadzka po Nobu Hotel Warsaw…

Jak zmienia się projektowanie wnętrz hotelowych w czasach pandemii?

Mimo dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią, hotele pozostają wciąż otwarte. Wciąż trwają również prace nad nowymi inwestycjami. W jaki sposób zmieni je epidemia? Czy dostosowanie się do obecnego reżimu sanitarnego jest w ogóle możliwe? Oto, jak postrzegają sytuację architekci.

Stylowy projekt wnętrz wrocławskiego apartamentu z widokiem na Odrę

Kontrast, klasa i siła w symbiozie z wygodą, ciepłem i funkcjonalnością – dokładnie tak można opisać apartament zlokalizowany w centrum Wrocławia. Co sprawia, że zaprojektowane wnętrze, jest zarazem eleganckie i przytulne? Na pewno miał na to wpływ dobór kolorystyki oraz opraw oświetleniowych. Co więcej skrywa w sobie wrocławski apartament?

Nowe wzory konglomeratów kwarcowych inspirowane lawą wulkaniczną

Kiedy przyroda na nowo tworzy najpiękniejszą scenerię, pokazuje aktywne oraz ciche oblicze. Tak jak wulkan, który budzi się do życia i w swoim zapierającym dech w piersiach spektaklu dobitnie skupia na sobie całą uwagę. To on kształtuje oblicze krajobrazu, który staje się świadectwem potęgi natury. Jego siła zostaje ukryta w wąskich żyłach, rozgałęzionych deltach i polach zastygłej lawy, które są wspólnym motywem nowych wzorów konglomeratów kwarcowych.

Jeśli marzy nam się loft a nie mamy pomieszczeń pofabrycznych ...

Łatwo o styl industrialny, gdy mieszka się w lofcie, ale jak zaaranżować mieszkanie w blokach, by nawiązywało do takiej stylistyki? Ten specyficzny – dość surowy i jednocześnie minimalistyczny wystrój uzyskuje się odpowiednio dobranym meblami i dodatkami, charakterystycznym wykończeniem podłogi, sufitu i ścian oraz... właściwym designem okien.

Poznaj najciekawsze trendy wnętrzarskie na 2020 rok!

Modnie i przytulnie urządzony dom to przestrzeń, której nie chce się opuszczać. Daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa, odpręża i relaksuje po ciężkim dniu pracy. Zaprasza gości i domowników do wartościowego spędzenia czasu wśród ludzi, których się lubi i szanuje. Służy rozrywce i wyciszeniu. Poznaj najciekawsze trendy w urządzaniu wnętrz na 2020 rok.

Eklektyzm, mieszanka różnych stylów i kolorów - to najnowsze trendy we wnętrzach publicznych

Surowe, skandynawskie wnętrza powoli ustępują miejsca nasyconym, tętniącym wzorami i kolorami przestrzeniom, w których króluje maksymalizm. Eklektyczne połączenia, eksperymenty z kolorami i odważny dobór dodatków - to wizytówka stylu. Dlaczego tak dobrze sprawdza się w przestrzeniach publicznych?


Stron: 24 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  12 13 14 15 16  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >