Architektura wnętrz – lista artykułów
Alabaster - wyjątkowy kamień naturalny w aranżacjach wnętrz
Zwykle oglądany w wydaniu iście monumentalnym – na ścianach pałaców czy podłogach luksusowych hoteli. W domowym zaciszu widywany jest zdecydowanie rzadziej. Dlaczego? Bo kamień naturalny to prawdziwy król aranżacji, który nie lubi dzielić się uwagą. Potrafi zdominować wystrój pomieszczeń i sprawić, że stają się one mało przytulne. Na szczęście jest na to rada. Nasza rodzima marka stworzyła elementy wyposażenia wnętrz pozwalające na nowo odkryć subtelny wariant tego szlachetnego materiału. Wykonane z miłego w dotyku, mlecznobiałego alabastru, będą dyskretną i pełną elegancji wizytówką gospodarzy domu.
Wnętrze z charakterem w pudrowych odcieniach szarości
Biały Kamień to świetne miejsce dla wszystkich, którzy kochają rytm miasta, a jednocześnie cenią relaks na łonie natury. Bliskie sąsiedztwo Pól Mokotowskich i lokalizacja niemal w samym sercu stolicy - czego chcieć więcej? Właśnie w tej okolicy powstał apartament w pudrowych kolorach dla studentki, która powierzyła projekt wnętrz architekt Annie Koszeli.
Niezwykła aranżacja apartamentu inspirowana kulturą Japonii
Aranżacja warszawskiego mieszkania, które ma ponad 300 metrów kwadratowych wymaga od architektów nie lada wyobraźni. Apartament o tak dużej powierzchni sprzyja twórczemu myśleniu i życiu w duchu slow life. Charakter wnętrza tworzą nawiązania do japońskiej estetyki, które przenikają się z najlepszym europejskim designem.
Stylowa i praktyczna aranżacja wnętrz - czy da się to pogodzić?
Kiedy planujemy zmianę wystroju mieszkania, często zakładamy, że musimy zdecydować, czy bardziej zależy nam na wnętrzu, które jest piękne, czy takim, które jest funkcjonalne. Jednak wcale nie musi tak być - obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych rozwiązań, a my dzięki dostępowi do Internetu możemy znaleźć ogromną liczbę inspiracji, dzięki którym nadamy każdemu pomieszczeniu w naszym domu niepowtarzalny charakter, gwarantując sobie przy tym odpowiedni poziom komfortu w codziennym życiu.
Styl cocooning we wnętrzach - domowy sposób na dobry nastrój
Z dnia na dzień dom stał się całym naszym światem. To on łączy teraz funkcję rodzinnego mikrokosmosu, home office’u i najbezpieczniejszego miejsca na ziemi. A nam, bardziej niż kiedykolwiek, zaczynają doskwierać jego mankamenty i aranżacyjne niedociągnięcia. Wiosna – nawet jeśli widziana tylko zza szyby – to najlepszy moment, aby zmienić cztery kąty w przestrzeń, która niezmiennie wprawia nas w doskonały nastrój. Okazuje się, że czasem naprawdę niewiele potrzeba, by dobrze czuć się we własnym mieszkaniu.
Alabaster zwany też marmurem mosulskim lub szkłem maryjnym - unikatowy minerał w aranżacjach wnętrz
Mlecznobiały, delikatnie zaróżowiony, pokryty beżowymi cętkami lub żółtobrązowymi żyłkami. Niezwykły kamień, który ożywa wraz z pierwszą padającą na niego smugą światła. Nic dziwnego, że od wieków zachwyca artystów i rzemieślników, a teraz również architektów wnętrz. Poznajcie alabaster – jeden z najszlachetniejszych, ale i najrzadszych minerałów występujących na Ziemi. Choć czasem trudno uwierzyć, że został stworzony siłami matki natury.
Luksusowe wnętrza hotelu Hilton Resort & Spa w Świnoujściu
Udostępniony niedawno do dyspozycji gości pierwszy w kraju hotel „Hilton Resort”, należący do znanej na całym świecie sieci hoteli HILTON. Jest również pierwszym obiektem tej sieci w Polsce zbudowanym zgodnie z certyfikatem ekologicznym LEED. Zlokalizowany w Świnoujściu, oferuje swoim gościom pobyt w bezpośrednim sąsiedztwie naturalnej plaży, ze wspaniałym widokiem na Bałtyk. Do dyspozycji jest aż 173 pokoi i apartamentów, każdy z prywatnym balkonem.
Jak dobrze rozplanować małe mieszkanie, aby było komfortowe i przestronne?
Czy dwupokojowe mieszkanie o powierzchni nieco ponad 40 m kw. może zapewniać maksymalną wygodę domownikom, a jednocześnie wydawać się przestronne? Owszem. Pod warunkiem jednak, że układ pomieszczeń będzie mądrze zaplanowany, miejsce dobrze wykorzystane, a wnętrza sensownie zaaranżowane.
Jak wygospodarować w domu wygodne i kreatywne miejsce do pracy - swoją osobistą pracownię
W zasadzie coraz mniej ważne jest, czym konkretnie się zawodowo zajmujemy. Nowe technologie sprzyjają traktowaniu każdego zajęcia tak, jakbyśmy wykonywali wolny zawód. Malowanie obrazów, projektowanie ubrań, pisanie książek. Ważne abyśmy robili to co lubimy, tak jak lubimy i w otoczeniu, które nam sprzyja. Każdy proces kreacji wymaga odpowiedniej przestrzeni. Warto urządzić ją tak, żeby twórczy bałagan nie zakłócał nam codziennych czynności. Pracownia wydzielona
z sypialni, warsztat urządzony w garażu, czy ciemnia fotograficzna zaaranżowana w części łazienki - tu praca i życie przeplatają się tworząc równoprawne przestrzenie. Potrzeba dobrej organizacji i utrzymania porządku staje się naturalnym wyzwaniem. Pojawia się tylko pytanie: gdzie znaleźć miejsce na cały ten „twórczy nieład”, w którym każda rzecz jest tak samo istotna i domaga się należytej uwagi?
Projekt mieszkania, w którym dominuje elegancki minimalizm z botanicznym akcentem
Szarość, zieleń i złoto to wiodące kolory aranżacji niewielkiego mieszkania, położonego w jednej z odrestaurowanych kamienic na warszawskiej Pradze Północ. Architektom szczególnie zależało na zachowaniu specyfiki zabytkowego budynku. Stonowaną, nieco powściągliwą dekoracyjność wnętrza utrzymanego w stylu klasycznym, uzupełnia zmyślna gra kolorów i faktur, przywodząca na myśl skandynawską estetykę.