Architektura wnętrz – lista artykułów
Postindustrialna przestrzeń w dawnej fabryce FSO po metamorfozie
Warszawskie FSO było symbolem polskiej motoryzacji. To tutaj powstawały takie ikony jak Syrena, Polonez czy Fiat. W 2011 roku, produkcja została wstrzymana, a teren pozostawał częściowo niezagospodarowany, aż do tej pory. Niedawno, jedna z hal produkcyjnych przeszła metamorfozę, zmieniając się w nowoczesne centrum targowo-kongresowe, utrzymane w postindustrialnym klimacie.
Dom urządzony w stylu skandynawskim - duńska koncepcja Hygge i szwedzka filozofia Lagom
Jak zaprojektować przestrzeń mieszkania, w której będziemy czuć się naprawdę dobrze? Uczmy się od Skandynawów, jednych z najszczęśliwszych ludzi na Ziemi. Poznaj trzy zasady, inspirowane szwedzkim Lagom i duńskim Hygge
Podróże źródłem inspiracji dla architektów wnętrz
Nic tak nie inspiruje jak podróż do nowych miejsc, gdy możemy na moment “zagubić” się w labiryncie nieznanych nam ulic, obserwować otaczających ludzi, doświadczać nowych smaków i zapachów. Oczywiście, nieodłącznym elementem takich wędrówek jest architektura - to ona tworzy klimat danego miejsca, nadaje mu charakter i wpływa na to, jak jest odbierane. Doskonale wiedzą o tym architekci z pracowni Tremend, którzy pracują w różnych częściach Europy, przy okazji zapoznając się z najciekawszymi architektonicznie budynkami.
Jak wprowadzić do wnętrza minimalistyczny ład - w pięciu krokach
Urządzając mieszkanie lub dom często wpadamy w zasadzkę przesytu. Przejawia się on w wielu aspektach wystroju: od wielobarwnych ścian, poprzez nagromadzenie sprzętów i mebli, aż po przesadną ilość dekoracji i bibelotów. Tymczasem we wszystkim trzeba znać umiar. Wnętrza przeładowane i zagracone z czasem przysporzą nam więcej trosk, aniżeli radości.
Jak wkomponować sztukę w aranżacje wnętrz użyteczności publicznej?
Szare, zachowawcze i szablonowe projekty miejsc użyteczności publicznej powoli odchodzą w niepamięć. W nowoczesnych realizacjach prym wiodą rośliny, niekonwencjonalne zestawienia i design z najwyższej półki. Coraz częściej pojawia się tu również sztuka - nie tylko w postaci obrazów czy fotografii, ale także murali oraz rzeźb. Dlaczego jest tak ważna dla architektów?
Jakie style będą modne we wnętrzarstwie wiosną i latem 2019 r.
Delikatne pastele czy intensywne barwy? Skóra czy aksamit? Już teraz możesz dowiedzieć się, jakie wnętrzarskie trendy będą dominować w nadchodzącym, wiosenno-letnim sezonie. Prezentujemy trzy wybrane trendy, które z pewnością staną się hitami w nadchodzącym sezonie.
Wyjątkowo odporny na uszkodzenia - dekton pojawił się w wersji slim
Lista zastosowań kompaktowych powierzchni Dekton jest imponująca, a efekty zadziwiają swoim wzornictwem, jakością i łatwością w utrzymaniu czystości. Do tego wszechstronnego materiału, stosowanego na blaty kuchenne i łazienkowe, podłogi, okładziny drzwi, czy elewacje dołącza właśnie nowy format Slim o grubości zaledwie 4 mm!
Casa Caucasco - inspirujące wnętrza domu architekta José Juana Rivera Río
Druga dekada XXI wieku zredefiniuje pojęcie luksusu. Nowym bogactwem staną się rzeczy niematerialne, takie jak cisza, komfort bycia off-line, życie zgodne z cyklem pór roku oraz obcowanie z naturą. Obiektem pożądania będą siedliska zaprojektowane w symbiozie z otaczającym krajobrazem oraz szacunkiem do tradycyjnego rzemiosła i naturalnego piękna surowych materiałów.
Niestandardowa aranżacja wnętrz dawnej poczty
W Gliwicach, przy ulicy Dolnych Wałów 8, przez wiele lat funkcjonowała Poczta Główna. Budynek, który wyglądem przypominał średniowieczny zamek, przeszedł gruntowną rewitalizację, stając się nowoczesną i przyjazną pracownikom siedzibą The Software House - firmy z sektora IT.
Wnętrza krakowskiego Metropolo Hotel **** urządzone w stylu chińskiego art déco
Golden Tulip wprowadził do Europy nowy brand - Metropolo. Pierwszy hotel chińskiej marki został otwarty w Krakowie. Projekt wnętrz powierzono pracowni architektonicznej Tremend. Tym razem, architekci zdecydowali się na realizację inspirowaną chińskim stylem art deco.