Architektura wnętrz – lista artykułów
Japońska, minimalistyczna estetyka w polskim domu
Dom jest miejscem, w którym każdy powinien znaleźć odpoczynek i ukojenie. W czasach konsumpcjonizmu ludzie żyją w biegu, mają wrażenie, że ich potrzeby są coraz większe, co prowadzi do przesycenia, znużenia oraz bałaganu w zamieszkiwanych przez nich wnętrzach. Dla architektów ze Studio.O. ideałem i największą inspiracją do tworzenia projektów pełnych harmonii jest styl japoński. Celem takiej koncepcji jest wnętrze, dzięki któremu domownik może osiągnąć równowagę i wyciszyć się. Prostota, minimalizm, funkcjonalność oraz stylistyka jak najbliższa naturze to najważniejsze cechy wnętrz w stylu japońskim.
Eklektyczne połączenie salonu z kuchnią
Połączenie salonu z kuchnią to bardzo często duże wyzwanie aranżacyjne. Jak połączyć te dwie strefy, ale jednocześnie zachować indywidualność każdej? Wie o tym najlepiej architekt Olga Fiedorowicz-Karpińska, która zaprojektowała na warszawskim Ursynowie taką przestrzeń o powierzchni 41 m². Klasyczny wygląd, ale w nowoczesnym stylu.
Źródła inspiracji architektów z pracowni Studio.O.
Architekci ze Studio.O. mają na swoim koncie spektakularne projekty budynków, wnętrz oraz krajobrazu. Nowatorskie pomysły i innowacyjna myśl projektowa sprawiły, że Aga Kobus i Grzegorz Goworek minimalizm zaczęli stopniowo łączyć z innymi stylami. Każdy z ich pomysłów jest niepowtarzalny, a jednocześnie odzwierciedla oczekiwania i indywidualny charakter danego klienta. Tak zrodziła się idea MUF – Modern Urban Furniture, czyli autorskiego projektu Studio.O.
Kilka sposobów jak urządzać małe wnętrza, aby wydawały się większe
Niższe rachunki, atrakcyjna cena, styl życia – powodów dla których mniejsze mieszkania na stałe weszły do trendów jest kilka. Kiedy jednak już zamieszkamy w „ciasnym, ale własnym” M, przychodzi czas na konfrontację z rzeczywistością. Jakie rozwiązania poprawią nasz komfort i zaoszczędzą bezcenne miejsce?
Wyjątkowy, pokazowy apartament w estetyce art deco
Projekt apartamentu pokazowego osiedla Awangarda, był wymagającym przedsięwzięciem. Architekci z pracowni Tarnowski Division stworzyli niepowtarzalne wnętrza, których nie sposób zdefiniować jednym zdaniem. Są odważne, niepozbawione nonszalancji, a zarazem ciepłe i komfortowe. Pierwiastek męski przenika się tu z pierwiastkiem kobiecym, wnosząc wyjątkowy klimat, który dopełniają - stworzone indywidualnie dla tego miejsca - detale. Dominują tu stonowane, spokojne barwy, szlachetne formy i naturalne materiały - drewno oraz kamień. Na każdym kroku daje się zauważyć ogromną precyzję, z jaką powstawał ten nieszablonowy projekt. Nie ma tu miejsca na przypadek, a wszystkie elementy łączą się, tworząc spójną całość.
Kawiarnia, restauracja lub bar - wyzwanie dla architekta wnętrz
Aromatyczne espresso i maślany croissant w ulubionej kawiarni na dobry początek dnia, lunch w restauracji za rogiem, a wieczorem lampka wina w nowo otwartym barze w centrum miasta. Czy ten scenariusz brzmi Wam znajomo?
Jak wybrać dobrego architekta wnętrz w Trójmieście?
Architektura wnętrz to dziedzina, która coraz bardziej się rozrasta, interesując kolejne rzesze Polaków. Każdy z nas przecież chciałby mieszkać w starannie i stylowo zaprojektowanym mieszkaniu, prowadzić ciekawie wyglądającą kawiarnię czy restaurację. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej decydujemy się na współpracę z profesjonalnymi architektami wnętrz. Tylko jak znaleźć dobrego w Trójmieście?
Czy marmur we wnętrzach jest nadal na topie?
Marmur to synonim elegancji i kwintesencja dobrego smaku. Od setek lat wykorzystywany był do tworzenia rzeczy unikalnych. Zdobi nie tylko wnętrza najsłynniejszych zabytków, lecz także jest materiałem, który wykorzystywał sam Michał Anioł, tworząc swoje wiekopomne dzieła. Wyjątkowy wygląd tej skały sprawia, że od wielu lat bardzo chętnie aranżujemy wnętrza domów korzystając z dekoracji o takim wzorze. Czy w 2018 roku możemy spodziewać się utrzymania tego trendu?
Kolorem roku 2018 w aranżacjach wnętrz jest fioletowy
Jak co roku, specjaliści z firmy Pantone wybrali kolor, który przez najbliższe 12 miesięcy będzie wyznaczał trendy i stanowił inspirację zarówno w świecie mody i urody, jak również w designie. Tym razem nadszedł czas na wyrazisty, pełen symboliki odcień fioletu o nazwie Ultra Violet. Podpowiadamy, jak wykorzystać najmodniejszy odcień roku we wnętrzach, jednocześnie podkreślając go odpowiednio dobranym oświetleniem.
Nowoczesna architektura wnętrz
Dobrze zaprojektowane wnętrze, to wnętrze , które nie przytłacza, w którym czujemy się swobodnie a jednocześnie bezpiecznie. W zależności jakiego typu przestrzeń projektujemy, takich użyjemy zestawień kolorystycznych, mebli, dodatków.