Armatura w ogrodzie i na tarasie  - jak wybrać zawór zewnętrzny?

Armatura w ogrodzie i na tarasie - jak wybrać zawór zewnętrzny?

Dziś mieszkanie czy apartament to już nie tylko „cztery ściany”, ale cała infrastruktura do odpoczynku i rekreacji. Zgodnie z ekologicznymi trendami w projektach nowoczesnych osiedli uwzględniane są lokale z zielonym tarasem czy niewielkim ogródkiem. W odpowiednim dbaniu o własny kawałek zieleni pomoże zawór zewnętrzny z mrozoodpornym mechanizmem. Czytaj dalej

 

Jeszcze jakiś czas temu ogród czy taras był zarezerwowany wyłącznie dla domów wolnostojących lub w zabudowie szeregowej. Dziś deweloperzy już na etapie planowania starają się o przydzielenie mieszkaniom czy apartamentom choć małego ogródka czy tarasu. Mogą one być wydzielane nie tylko na powierzchni gruntu przy mieszkaniach zlokalizowanych na parterze, lecz także na stropach garaży podziemnych, a nawet na dachach budynków. Takie rozwiązania architektoniczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów, którzy coraz częściej poszukują możliwości kontaktu z naturą, nie rezygnując przy tym z korzyści mieszkania w dużym mieście. 

 

Mieszkanie z ogródkiem – jak wybrać zawór zewnętrzny?

 

Zielony zakątek z dostępem do wody

Decydując się na zakup mieszkania z ogródkiem czy apartamentu z tarasem inwestorzy zakładają, że będą spędzali dużo czasu na zewnątrz – począwszy od pierwszych wiosennych promieni słońca, a kończąc na ostatnich ciepłych dniach jesieni. Zielona przestrzeń jest traktowana jako swoistego rodzaju przedłużenie często niewielkiego salonu, w której można w zależności od upodobań i potrzeb hodować kwiaty, uprawiać warzywa lub tylko wygospodarować obsiane trawą miejsce zabaw dla dzieci. Bez względu na wielkość ogrodu czy rodzaj roślinności, niezbędnym warunkiem zachowania jego atrakcyjnego wyglądu, jest regularne podlewanie. Wygodny i bezpośredni dostęp do armatury czerpalnej może się okazać pomocny szczególnie w upalne letnie dni, gdy konieczne jest częstsze nawadnianie zieleni.

 

Armatura w ogrodzie i tarasie - jak wybrać zawór zewnętrzny?

 

Czytaj również: Wykorzystanie nożyc ogrodowych w uprawie zielnika

 

Dlatego w projekcie instalacji wodnej warto przewidzieć wielofunkcyjną armaturę czerpalną montowaną po zewnętrznej stronie ściany mieszkania. Powinna być ona umiejscowiona w dogodnym miejscu, tak aby móc do niej swobodnie podłączyć wąż ogrodowy lub zaczerpnąć wodę do konewki. Wybierając zewnętrzną armaturę, należy zwrócić uwagę na zastosowane w niej rozwiązania, które pozwolą uniknąć ewentualnych awarii i kłopotliwych napraw po sezonie zimowym.


Zimowy zawór bezpieczeństwa – POLAR II firmy SCHELL

W sezonie jezienno-zimowym zewnętrzna armatura nie jest już używana, jednak zazwyczaj trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć przed ujemnymi temperaturami. Znajdująca się w rurach woda może okresowo zamarzać, powodując nawet ich rozsadzenie. Aby tego uniknąć, należy odwodnić zawór i odciąć go od dopływu wody, co może być kłopotliwe w przypadku niewielkich instalacji znajdujących się w mieszkaniach. Problem ten rozwiązuje zewnętrzny mrozoodporny zawór czerpalny z automatycznym systemem odwodnienia SCHELL POLAR II. Składa się on z części zewnętrznej i długiego korpusu montowanego w murze. Od wewnątrz budynku mechanizm zaworu jest podłączany do instalacji wodnej. Na zewnątrz montowana jest natomiast armatura czerpalna wyposażona w pokrętło, które automatycznie opróżnia wszystkie jego części z wody. Dzięki możliwości docinania zaworu może być on montowany w dowolnego rodzaju murze o wymiarach od 200 do 500 mm. Uniwersalne rozwiązanie jest dostępne zarówno w postaci zestawu instalacyjnego dla nowych budynków w stanie surowym, jak i kompletnej armatury do zastosowań modernizacyjnych. Trwałość i bezawaryjność armatury zapewniają dodatkowo korpus z wysokiej jakości stopu mosiądzu innowacyjne uszczelnienia O-ring.

 

Czytaj również: Do nawadniania ogrodu warto wybrać wąż tekstylny - jest lekki i wygodny w użyciu

 

Armatura w ogrodzie i tarasie - jak wybrać zawór zewnętrzny?



Źródło: echo PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 438

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >