Automatyka, napędy, siłowniki, sterowniki, odkurzacze centralne – lista artykułów

Nowoczesne standardy w transporcie zakładowym, w magazynach wielkopowierzchniowych - wyznacza robotyzacja

Wdrożenie zautomatyzowanych systemów transportu w oparciu o autonomiczne roboty mobilne to jeden ze sposobów na wykorzystanie rozwiązań oferowanych przez Przemysł 4.0. Roboty przemieszczające się samodzielnie po magazynach wielkopowierzchniowych, pozwalają realizować procesy zgodnie z przewidywaniami, zapewnić ciągłość dostaw i wysoką precyzję załadunku oraz rozładunku, utrzymać stałe koszty procesów, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa procesów i personelu w zakładzie. Efekty te są osiągalne dzięki prawidłowemu przygotowaniu wdrożenia systemów transportu do możliwości, a przede wszystkim potrzeb konkretnego magazynu.

Inteligentne sterowanie systemem ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego

Systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego są znane ze swojej efektywności energetycznej. Warto jednak wiedzieć, że skutecznym sposobem na pełne wykorzystanie ich potencjału jest optymalne sterowanie. Dobrym punktem wyjścia są sterowniki, które zapewniają podstawową kontrolę nad systemem ogrzewania i chłodzenia. Jednak żeby uzyskać maksymalną wydajność, wygodę i komfort cieplny w pomieszczeniach, najlepiej zdecydować się na inteligentny system sterowania.

Jak działają sterowniki pokojowe Tech? Przegląd technologii

Sterowniki pokojowe TECH to zaawansowane urządzenia, które zapewniają efektywne zarządzanie systemami grzewczymi i klimatyzacyjnymi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, sterowniki TECH pozwalają na precyzyjną kontrolę temperatury i optymalizację zużycia energii, co przekłada się na komfort użytkowników i oszczędności.

Jakie rozwiązania smart home poprawiają funkcjonalność na osiedlach mieszkaniowych?

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. To wnioski z badania „Opinie o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w mieszkaniach i na osiedlach”[1] przeprowadzonego na zlecenie dewelopera mieszkaniowego Unidevelopment SA. Wysoko plasują się też udogodnienia kojarzone z ekologią, takie jak panele fotowoltaiczne, instalacje pozwalające na odzyskiwanie wody deszczowej oraz tereny zielone.

Jakie inteligentne rozwiązania smart home warto rozważyć podczas budowy domu?

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, rozpoczyna się sezon budowlany. Czym będzie się charakteryzował i z jakimi wyzwaniami będą mierzyć się konsumenci w 2024 roku? Na jakie rozwiązania smart home warto zwrócić uwagę? Somfy podpowiada, o czym pomyśleć, decydując się na budowę.

Inteligentny dom z gwarancją ochrony środowiska

Wszystkie urządzenia systemu FIBARO zostały wykonane zgodnie z zaleceniami unijnej dyrektywy RoHS (ang. Restriction of Hazardous Substances).

10 powodów, dla których inwestycja w inteligentny dom jest warta rozważenia

Inteligentne rozwiązania stają się integralną częścią naszego codziennego życia. A zdobywające coraz większą popularność systemy domów inteligentnych sprawiają, że funkcjonowanie w naszych czterech kątach jest nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej bezpieczne i komfortowe.

Sterowanie oświetleniem w inteligentnym domu

Innowacyjny system sterowania oświetleniem to podstawa w nowoczesnym domu. Pozwala tworzyć świetlne scenariusze, kreować nastrój, a także sprawiać, że w domu żyje się wygodniej. Inteligentne światło zwiększa komfort domowników o każdej porze dnia i w każdej sytuacji.

W dzisiejszych czasach dom energooszczędny jest równocześnie inteligentny

Inteligentne technologie zapewniają nie tylko podwyższony komfort i bezpieczeństwo, lecz także dbają o racjonalne wykorzystanie energii, co przekłada się na niższe rachunki i mniejszy wpływ budynku na środowisko naturalne. Ważną rolę w tym zakresie odgrywają nowoczesne rozwiązania automatyki okiennej i drzwiowej.

Jak można chronić dom przed skutkami ulew?

Klimat Polski ewoluuje w kierunku wersji z dwiema porami roku – ciepłą i suchą oraz chłodną i wilgotną. Wiąże się z tym również coraz częstsze występowanie gwałtownych zjawisk pogodowych – w tym upałów i deszczy nawalnych. Systemy wentylacji, klimatyzacja oraz rozwiązania pozwalające zacienić mieszkania stosowane są powszechnie. A jak możemy się zabezpieczyć w przypadku gwałtownych opadów? Ekspert systemowych rozwiązań do stolarki okiennej, wskazuje na dwa kluczowe: skuteczne systemy odwodnień drzwi tarasowych oraz systemy sterowników do okien uchylnych połączone z czujnikami pogodowymi.


Stron: 42 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 350

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >