BEZOKAPOWY system orynnowania - nowatorskie podejście do nieszablonowych projektów
Szczelne, niezawodne i solidne - to że systemy orynnowania powinny takie właśnie być jest oczywiste. Polska firma Galeco udowadnia jednak, że można oczekiwać znacznie więcej. Także tego, że będą niewidoczne.
Czytaj dalej
System Bezokapowy od Galeco charakteryzuje się tym, że jest montowany w ociepleniu budynków, a całość zasłania specjalna maskownica, która - dostępna we wszystkich kolorach systemu STAL - daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i bez trudu dopasowuje się do pokrycia dachowego czy koloru elewacji. Dla najbardziej wymagających istnieje możliwość lakierowania maskownicy na dowolny kolor z palety RAL.
Czytaj również: Na jakie szkodliwe czynniki narażone są rynny?
Innowacyjny produkt firmy Galeco przeznaczony jest dla domów i niewielkich obiektów przemysłowych bez okapu , a stworzony został po to, by ułatwić pracę architektom i projektantom, kreującym nieszablonowe formy budynków. Firma Galeco wierzy, że żadne technologiczne ograniczenia nie powinny krępować ich wizji.
Galeco stawiając na innowacje nie zapomina jednak o podstawach. System Bezokapowy jest więc całkowicie bezpieczny. Ryzyko przeciekania jest wyeliminowane dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań - mufy uszczelkowej, która na styku rur zapewnia maksymalną szczelność; a zabezpieczone dodatkowo poprzez zamontowanie pasa podrynnowego, który w razie ewentualnej nieszczelności - odprowadza wodę poza warstwę ocieplenia.
Na system Bezokapowy składa się kombinacja trzech materiałów, przekładająca się na optymalne wykorzystanie ich właściwości. Główny poziom rynnowy został wykonany ze stali, która jest najtrwalsza i odporna na działanie warunków zewnętrznych. Rury spustowe - jako że umieszczone są wewnątrz - z PVC-U, a najbardziej wyeksponowana część, czyli maskownica – została stworzona ze stali powlekanej dostępnej w pełnej gamie kolorystycznej. Wszystko po to, aby elewacja budynku została wykończona według indywidualnych gustów.
Autorskim rozwiązaniem Galeco jest ponadto łącznik doczołowy (dylatacyjny). Na czym polega jego innowacyjność? Łączy ze sobą dwie rynny bez potrzeby spawania ich czy klejenia! Dzięki listkom montażowym, rynnę można łatwo „wpiąć” w łącznik na zasadzie dźwigni, która gwarantuje jej szczelne przyleganie.
Co ważne, system - mimo że schowany wewnątrz elewacji - nie sprawia żadnych trudności konserwacyjnych. Maskownica zaprojektowana została bowiem w sposób umożliwiający jej błyskawiczny montaż i demontaż pozwalający na nieograniczony dostęp do rynny.
Czytaj również: Jak przygotować rynny na okres jesienno-zimowy
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Nowoczesne kotły gazowe Liczba postów: 12 Grupa: Budowa i re... Zmiany w przepisach unijnych stawiają przed nami pytanie o przyszłość dofinansowań wymiany kotłów gazowych. Choć ogrzewanie gazowe jest bardziej ekologiczne niż...
- Szkolenia BHP Liczba postów: 28 Grupa: Firmy budow... W przypadku kiedy zależy Ci na najwyższym bezpieczeństwie swoich pracowników w firmie. To zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą firmy Inżynieria BHP https://...
- Wózki widłowe idealnym pomocnikiem w magazynie Liczba postów: 28 Grupa: Budowa i re... Słyszałam wiele dobrego o urządzeniach Ecobalers https://ecobalers.com/, ale wolę się tutaj upewnić. Czy są wśród Was eksperci, którzy mogliby podzielić się swo...
- Wybór drewnianych schodów do wnętrza - dobór odpo... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Transport ponad gabarytowy Liczba postów: 383 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o transport - na przykład na lawecie - to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także pomoc drogowa, auto holowanie w Poznaniu: https://www.pomocdrogow...