Bezokapowy system rynnowy - prawdy i mity
Nowoczesne budownictwo wymaga nowoczesnych rozwiązań. A te potrafią niekiedy wzbudzać zakłopotanie i wątpliwości, bo przecież boimy się tego, co nieznane i trudno jest nam przekonać się do nowości. Do innowacji w budownictwie warto jednak podejść racjonalnie, by móc odróżnić prawdę od fałszu i cieszyć się modnym, nowoczesnym i jeszcze bardziej funkcjonalnym domem. Poznajcie mity dotyczące odwodnienia dachów w systemie bezokapowym, którego elementy ukryte są pod warstwą elewacyjną budynku.
Czytaj dalej
Mit #1: Do rynien ukrytych nie ma dostępu – nie można ich czyścić i wykonywać sezonowych prac konserwacyjnych
System Galeco BEZOKAPOWY przykryty jest maskownicą, dzięki której poziom rynnowy jest całkowicie niewidoczny. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest przeprowadzanie zabiegów konserwacyjnych. Dostęp do koryta rynny jest możliwy bez konieczności demontowania maskownicy. Zabieg ten niezbędny jest jedynie w przypadku, gdy zauważymy pewną nieprawidłowość w funkcjonowaniu całego systemu. Wtedy profesjonalista powinien usunąć maskownicę, wykonać niezbędne prace naprawcze i z powrotem nałożyć ją na system. Należy pamiętać, że prace związane z naprawą czy chociażby z przeglądem systemu rynnowego należy zawsze zlecać jedynie fachowcom.
Mit #2: Bezokapowy system odwodnienia dachów nie jest wydajny
System Galeco BEZOKAPOWY składa się z rynien i rur spustowych o przekroju kwadratu. Kształt ten pozwala uzyskać jeszcze większą przepustowość wody niż w przypadku modeli półokrągłych. Oznacza to, że w razie konieczności odprowadzenia z dachu dużej ilości wody, rynny kwadratowe spełnią swoje zadanie szybciej i sprawniej. Poza tym system Galeco BEZOKAPOWY składa się z trzech materiałów, które pozwalają stworzyć optymalne połączenie o najlepszych właściwościach. Poziom rynnowy wykonany jest z najtrwalszego z nich, odpornego na działanie warunków zewnętrznych, czyli ze stali. Z PVC-U natomiast, stworzone zostały rury spustowe, a najbardziej widoczny element, czyli maskownica to stal powlekana, która dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu system dopasować można do wymagań projektowych i indywidualnych gustów inwestorów.
Czytaj również: Nowoczesny system rynnowy o kwadratowym przekroju
Mit #3: System BEZOKAPOWY może przeciekać i zalewać elewację
Prawidłowo zamontowany system rynnowy nie będzie przeciekał. Na stronie producenta dostępna jest szczegółowa instrukcja montażu, podzielona na poszczególne etapy i tzw. lista kontrolna, która nie pozwoli zapomnieć o żadnej niezbędnej czynności. Oprócz starannego zamontowania, szczelność zagwarantuje także specjalny klej agresywny, który solidnie połączy elementy spustowe, wykonane z PVC. Niezbędnym elementem w systemie Galeco BEZOKAPOWY jest także pas podrynnowy, którego zadaniem będzie odprowadzanie ewentualnych skroplin poza elewację, pozostawiając ją w stanie nienaruszonym.
Mit #4: System Galeco BEZOKAPOWY to kosztowne rozwiązanie
Galeco BEZOKAPOWY przez wzgląd na swoją innowacyjność i wysoką jakość jest droższy od tradycyjnego systemu rynnowego. Jego cena jednak zależy od wielu czynników – pod uwagę należy wziąć przede wszystkim powierzchnię dachu, poziom skomplikowania jego projektu, a także długość i ilość rur spustowych. Nie należy zapominać także o kosztach samego montażu. Ceny za wykonaną pracę u różnych ekip dekarskich mogą znacznie różnić się od siebie. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące wyceny całego systemu orynnowania danego budynku najlepiej zgłosić się do zaufanego dekarza, który dokładnie wyliczy ilość potrzebnych materiałów i określi cenę tzw. robocizny.
Czytaj również: Czy warto zainwestować w system kabli grzejnych do rynien?
Mit #5: Rynny ukryte niosą ryzyko uszkodzenia elewacji podczas mrozów
Woda w rynnach ukrytych może zamarzać w takim samym stopniu, jak w rynnach tradycyjnych. Punktem newralgicznym są jedynie schowane w elewacji rury spustowe, które na skutek zamarzającej wody mogą popękać, a wyciekająca woda może zalać warstwę elewacyjną. By uniknąć przykrych niespodzianek warto zamontować we wnętrzach rynien i rur spustowych samoregulujący się system kabli grzejnych, który uruchamia się w momencie, gdy temperatura spadnie do poziomu ustawionego na regulatorze. Dzięki produkowanemu przez kable ciepłu, woda nie zamarza i może swobodnie przepływać, nawet w momencie pojawienia się ostrych mrozów.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....
- usługi i produkcja CNC Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jestem pewny, że dużo osób skorzysta z gubad . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
- Jak wykończyć narożniki w suchej zabudowie, aby by... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Gdzie reklamować firmę wnętrzarską? Liczba postów: 109 Grupa: Firmy budow... Jestem absolutnie pewien, że każdą nową firmę można wypromować, jeśli nakręcić film z drona. W naszej produkcji filmowej YOPRST możesz zamówić dowolny film z dr...
- Odzież robocza najlepsza na upały Liczba postów: 149 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Dawidek1 napisał: Co sądzicie o zakupach w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? W sklepach internetowych lubię kupować, acz...