Bezproblemowe przejścia architektoniczne

Bezproblemowe przejścia architektoniczne

Specjalnie z myślą o transparentnej, minimalistycznej architekturze wprowadzono system fasadowy, w którym smukłe elementy konstrukcji nośnej i skrzydła okienne stanowią optyczną całość. To pierwsze i jedyne tego typu systemowe rozwiązanie na rynku, które pozwala na efektywną realizację ekstremalnie transparentnych elewacji o bardzo subtelnych, klarownych podziałach. Czytaj dalej

 

W europejskim krajobrazie architektonicznym wzrasta liczba budynków cechujących się prostym kształtem bryły i czystą formą podkreśloną przez imponujące, wielkowymiarowe przeszklenia. Ich uwydatnienie jest możliwe dzięki zastosowaniu smukłych profili, jednak projektanci poszukują nowych rozwiązań pozwalających uzyskać jeszcze bardziej klarowny design. Wchodząca w skład nowej platformy systemów Schüco FWS innowacyjna fasada Schüco FWS 60 CV oferuje jeszcze więcej możliwości kształtowania minimalistycznej architektury. Jej unikatową cechą jest niezwykle funkcjonalne i subtelne rozwiązanie elementów otwieranych oraz stałych. Przejścia pomiędzy nimi w strukturze fasady są niedostrzegalne na zewnątrz budynku.

 

Czytaj również: Nowoczesna architektura budynków


Niewidoczne granice


Rewolucyjność rozwiązania fasadowego o niewielkiej szerokości czołowej 60 mm polega na wizualnym ujednoliceniu ramy okiennej i konstrukcji nośnej. W efekcie od zewnątrz nie można rozróżnić stałych wypełnień od elementów otwieranych. Smukła granica pomiędzy profilem nośnym a skrzydłem jest dostrzegalna tylko od strony wewnętrznej. Fasady dostępne w podstawowych głębokościach zabudowy 65 mm i 85 mm pozwalają na projektowanie w powłoce budynku różnego rodzaju imponujących przeszkleń o wysokości całej kondygnacji, od pojedynczych okien aż po pasma okienne. W zależności od indywidualnego zamysłu można ponadto wkomponować w elewację portfenetry. W ramach prefabrykowanego modułu szklana balustrada jest integrowana z konstrukcją nośną fasady. Kompletna systemowa technologia gwarantuje łatwe i efektywne łączenie konstrukcji ze strukturą budynku, a także innymi materiałami elewacyjnymi, zapewniając przy tym optymalne odprowadzenie wody oraz doskonałą izolacyjność cieplną.

 

 

Plus do bilansu energetycznego


Jeszcze do niedawna osiągnięcie wysokiej termoizolacyjności w przypadku fasady aluminiowej wiązało się z wydatnym zwiększeniem szerokości profilu. Filigranowy system Schüco FWS 60 CV pokazuje, że transparentny design i doskonała ochrona cieplna mogą iść w parze. Przykładowy moduł fasadowy o wymiarach 1,20 m x 2,50 m z szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m2K posiada izolacyjność cieplną na poziomie Ucw=0,85 W/m2K. Stabilna konstrukcja umożliwia stosowanie ciężkich, potrójnych pakietów szybowych. Rozwiązanie bazujące na okuciach Schüco SimplySmart oferuje bezpieczeństwo antywłamaniowe w optymalnej klasie RC 2, a także bardzo dobrą izolacyjność akustyczną.

 

Czytaj również: Architektoniczne wyzwanie


Nowość! Fasada Schüco FWS 60 CV

 


Wchodząca w skład nowej platformy systemów Schüco FWS innowacyjna fasada Schüco FWS 60 CV o szerokości czołowej profilu 60 mm daje jeszcze więcej możliwości kształtowania transparentnej, klarownej architektury. To pierwsze i jedyne takie rozwiązanie na rynku, w którym optycznie ujednolicono skrzydła okienne i konstrukcję nośną fasady w taki sposób, że od zewnątrz nie widać różnicy pomiędzy elementami stałymi i otwieranymi. Fasady są dostępne w podstawowych głębokościach zabudowy 65 mm i 85 mm. Pozwalają na projektowanie w powłoce budynku różnego rodzaju imponujących przeszkleń o wysokości całej kondygnacji, od pojedynczych okien aż po pasma okienne. System obejmuje również rozwiązanie scalonego z konstrukcją nośną portfenetru. Oprócz subtelnego designu rozwiązanie oferuje doskonałą ochronę termiczną. Przykładowy moduł fasadowy o wymiarach 1,20 m x 2,50 m z szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m2K posiada izolacyjność cieplną na poziomie Ucw=0,85 W/m2K. Rozwiązanie bazujące na okuciach Schüco SimplySmart oferuje bezpieczeństwo antywłamaniowe w optymalnej klasie RC 2, a także bardzo dobrą ochronę akustyczną.

Źródło: echoPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19440 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 452

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >