Bezprzewodowy regulator temperatury

Bezprzewodowy regulator temperatury

Regulator temperatury to urządzenie odpowiedzialne za utrzymanie optymalnych warunków cieplnych we wnętrzach zgodnie z wymaganiami użytkowników.

 

Najnowsze modele posiadają wiele praktycznych funkcji, ale także wyróżniają się nowoczesną estetyką. - Taki jest m.in. AURATON 2025 RTH. To zaawansowane technologicznie urządzenie, pracujące w oparciu o system LMS (logic managing system), opatentowany przez naszych inżynierów – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS. Najnowszy w ofercie, bezprzewodowy regulator temperatury jest całkowicie nową konstrukcją znanego i docenianego modelu AURATON 2005 TX Plus. Wyróżnia się przede wszystkim odświeżonym designem i jeszcze większą funkcjonalnością – m.in. łatwiejszym programowaniem i obsługą.

 

Udogodnienia techniczne

- "AURATON 2025 RTH zasilany jest dwoma bateriami alkalicznymi AA. Dzięki technologii zastosowanej do jego stworzenia, urządzenie jest wyjątkowo energooszczędne oraz może pracować bezawaryjnie i bez wymiany zasilania przez wiele lat. Zawdzięczamy to m.in. komponentom użytym do budowy regulatora, które są bardzo wydajne przy małym poborze energii" – opowiada Maciej Leonhard.

 

Czytaj również: Inteligentne sterowanie ogrzewaniem

 

Dla wygody użytkowników, regulator został wyposażony w 10 różnych programów, w tym 7 do samodzielnej modyfikacji według potrzeb. Dodatkowo posiada rozbudowany i niezależny program urlopowy (od 1h do 99 dni) oraz licznik czasu pracy urządzenia grzewczego, którym steruje. – "Wraz z modułem wykonawczym (AURATON RTH), AURATON 2025 RTH tworzy inteligentny system regulacji temperatury. Jego elementy komunikują się ze sobą bezprzewodowo na częstotliwości 868 MHz krótkimi, szyfrowanymi transmisjami, co zapewnia sprawną i wolną od zakłóceń pracę" – wyjaśnia Maciej Leonhard. Ponadto odbiornik RTH został wyposażony w unikalny algorytm cyklów „włącz-wyłącz”.

 

– "Cały cykl grzania (z ostatnich 24h) jest zapisywany w pamięci urządzenia. Jest to niezwykle pomocne w przypadku utraty komunikacji z regulatorem, spowodowanej np. zakłóceniami lub awarią. Moduł AURATON RTH zrealizuje wówczas zapamiętany cykl, dając nam czas na przywrócenie transmisji lub naprawę sterownika" – tłumaczy.

 

 

Estetyka

Oprócz zaawansowanych parametrów technicznych, nowe urządzenie wyróżnia się także oryginalną estetyką, prostym i nowoczesnym designem. – Większy i bardziej czytelny wyświetlacz LCD wyposażyliśmy w 3 różne diody podświetlenia. Dzięki temu, użytkownik sam może wybrać, jaki kolor najbardziej mu odpowiada lub najlepiej pasuje do wnętrza, w którym będzie zainstalowany – zielony, biały czy czerwony – mówi Maciej Leonhard. Ponadto panel jest rozsuwany, co pozwala ukryć klawiaturę i zapobiec przypadkowym działaniom czy niekontrolowanym zmianom ustawień, np. przez dzieci. – Regulator AURATON 2025 RTH wyróżnia jeszcze jedna zaleta - posiada czujnik oświetlenia, który zwiększa oszczędność energii i znacznie wydłuża żywotność baterii - dodaje.

 

Czytaj również: Jak dobrać napęd i kontroler do bramy garażowej

 

System LMS

Wszystkie produkty z serii LMS są urządzeniami radiowymi i komunikują się ze sobą wykorzystując standard komunikacji LMS. Są maksymalnie zoptymalizowane pod kątem zużycia energii, dlatego tak długo pracują na tych samych bateriach. Wszystkie urządzenia markowane symbolem LMS mogą ze sobą współpracować, ponieważ są powiązane w sposób funkcjonalny. Przykładowo: klamka okienna AURATON H-1 współpracuje z odbiornikiem RTH. Z tym samym odbiornikiem może współpracować również (jednocześnie) regulator AURATON 2025 lub AURATON T-1 oraz termometr AURATON T-2 itp. Każdy kolejny element zwiększa funkcjonalność zestawu. W ten sposób, dokładając kolejne elementy, możemy stworzyć system pełniący rolę „ inteligentnej automatyki domowej”.

 

Czy wiesz, że…?

Firma LARS prowadzi ciągłe badania i analizy, mające na celu ulepszenie procedur działania urządzeń w systemie LMS. W związku z tym, nowy regulator AURATON 2025 RTH podlega dożywotniej gwarancji na upgrade oprogramowania. Klient ponosi jedynie koszty związane z logistyką urządzenia do serwisu i z serwisu.

Źródło: Yasna Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >