Biokominek alternatywą tradycyjnego w małym mieszkaniu

Biokominek alternatywą tradycyjnego w małym mieszkaniu

Marzysz o migających płomieniach i przytulnej atmosferze, ale jesteś przekonany, że nie możesz sobie pozwolić na kominek w małym mieszkaniu? Te niewielkie urządzenia spełnią twoją fantazję bez względu na to, gdzie mieszkasz. Czytaj dalej

 

Kominek to pragnienie niejednej rodziny. Palenisko pod dachem nie tylko ogrzewa i ozdabia wnętrze, ale też jednoczy i relaksuje domowników. By jednak pozwolić sobie na instalację wkładu kominkowego, dom musi spełnić odpowiednie warunki techniczne. Dlatego tradycyjny kominek to rozwiązanie przede wszystkim dla domów jednorodzinnych, które uwzględniają go w projekcie. Czy to oznacza, że mieszkańcy bloków i kamienic nie mogą cieszyć się żywym ogniem?


biokominek alternatywą tradycyjnego w małym mieszkaniu

Prościej, szybciej, tak samo pięknie

Wręcz przeciwnie. Osoby, które mieszkają w domach wielorodzinnych również mają możliwość rozkoszowania się widokiem tańczących płomieni. Doskonałym zastępstwem dla wkładu kominkowego i niewątpliwą ozdobą mieszkania może być biokominek. To innowacyjne urządzenie posiada same zalety. - Nie trzeba podłączać go do żadnej instalacji, wystarczy ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl, lidera w produkcji kominków, biokominków i akcesoriów kominkowych. – Specjalne biopaliwo, które ulega spalaniu w takim urządzeniu, nie dymi, nie produkuje sadzy ani popiołu i nie wymaga żadnych przewodów kominowych. – dodaje ekspert.

 

Czytaj również: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o biokominkach


biokominek alternatywą tradycyjnego w małym mieszkaniu

Specjalista od nastroju

Płonący biokominek jest całkowicie bezwonny. Można jednak dolać do niego olejków zapachowych, które wprowadzą do wnętrza odpowiedni w danej chwili nastrój. Największą zaletą urządzeń tego typu jest różnorodność ich kształtów i rozmiarów. – Nie bez powodu biokominki są od jakiegoś czasu cenną inspiracją dla projektantów wnętrz. Można je dopasować do każdej aranżacji – zauważa ekspert. – Nowoczesne i futurystyczne biokominki pokochają miłośnicy minimalizmu. Domownicy, którzy wolą klasyczny wystrój, docenią modele o tradycyjnym wyglądzie. Na rynku jest też mnóstwo biokominków zaprojektowanych w stylu glamour, skandynawskim, angielskim, marynistycznym, romantycznym czy industrialnym -wymienia Sylwester Kałwiński.


biokominek alternatywą tradycyjnego w małym mieszkaniu

Gość nie tylko w salonie

Ze względu na łatwość montażu i niewielkie rozmiary biokominków, urządzenia te mogą gościć nie tylko w salonie. Świetnie sprawdzą się w łazience, gdzie uprzyjemnią relaksujący wieczór w wannie lub zbudują romantyczny i intymny klimat w sypialni. – Nie należy jednak zapominać, że biokominek to nie tylko ozdobny gadżet, ale też niezwykle praktyczne urządzenie – zauważa Sylwester Kałwiński z Kratki.pl. – Jest dodatkowym źródłem ciepła, który w znaczący sposób może podnieść temperaturę w niewielkich pomieszczeniach, zapewniając przy okazji bezpieczeństwo i spełniając ekologiczne standardy.

 

Czytaj również: Jak bezpiecznie użytkować biokominek?


biokominek alternatywą tradycyjnego w małym mieszkaniu

biokominek alternatywą tradycyjnego w małym mieszkaniu


Źródło: Sfera Group / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19449 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >