Biurko niemalże idealne

Biurko niemalże idealne

Biurko jest zazwyczaj tym meblem, który towarzyszy nam przez długie lata. Często przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Stanowi również naszą wizytówkę w kontaktach ze znajomymi czy partnerami biznesowymi. Warto w związku z tym starannie przemyśleć jego wybór, a nawet wykonać wymarzony model na zamówienie.

 

 

Dobrej jakości, eleganckie biurko z powodzeniem ma szansę stać się jednym ze sprzętów, które stanowić będą element dziedzictwa rodzinnego. „Aby tak było powinniśmy pomyśleć raczej o klasycznej stylistyce, która zdecydowanie mniej jest wrażliwa na chwilowe mody i trendy. Dobrze zaprojektowany mebel umiejętnie „odnajdzie” się w stylizowanych na stare, ale i współczesnych wnętrzach” – podkreśla Krzysztof Wirchomski, właściciel manufaktury produkującej meble na zamówienie.

 

Czytaj również: Przyjemne z pożytecznym, czyli biurko idealne

 

Z jednej strony biurko pokazuje jaka estetyka jest nam bliska, z drugiej zaś ma do spełnienia nie tylko funkcje reprezentacyjne, ale również użytkowe. Dlatego powinno być ono wyposażone w szuflady, półki, przegródki na dokumenty, a nawet wymyślne schowki. Naturalnym materiałem do wykonania biurka jest niewątpliwie drewno - tworzywo bardzo plastyczne, ciepłe w dotyku i charakteryzujące się szerokimi możliwościami dekoracyjnymi. Drewno dobrze czuje się w towarzystwie naturalnej skóry, stali i mrożonego szkła, które też mogą stać się elementem architektury lub wykończenia mebla.

 

 

Biurko stylowe, ale uniwersalne

Przy wyborze konkretnego stylu mebla należy ostrożnie podchodzić do ilości zdobień, okuć czy intarsji. Lepiej postawić na ciekawą formę biurka i oryginalny fornir, które nie znudzą się właścicielowi. „Bardzo dostojnie prezentują się biurka wykonane w stylu klasycystycznym, art deco czy biedermaier. Charakter tych kierunków w sztuce pokazuje, że nie trzeba wielu dekoracji, żeby dekorować, a minimalizm potrafi być bardzo wymowny” – zauważa Krzysztof Wirchomski. Prawdziwą ozdobą gabinetu potrafi być nie tylko linia biurka, ale również zastosowany do jego wykończenia fornir. Zdaniem Krzysztofa Wirchomskiego: „Okleina z palisandru czy orzecha kaukaskiego urzeka wysublimowanym rysunkiem drewna i nadaje wyjątkowej atmosfery całemu pomieszczeniu.” Praktycznym wyposażeniem klasycznego biurka będą elegancki przycisk do dokumentów, kałamarz czy nożyk do otwierania listów.

 

Czytaj również: Nowoczesny wystrój biura

 

Nie tylko dla mężczyzn

Stereotypowo biurko kojarzone jest z męskim światem. Tymczasem powstaje bardzo wiele unikalnych wzorów biurek o wyraźnie kobiecej sylwetce. Częściej są to meble gięte utrzymane w typie Ludwika Filipa niż masywne biurka biedermaierowskie. Uwaga ta dotyczy również typowo damskiej wersji biurka, czyli toaletki. Wyznacza ona w sypialni kobiecą enklawę, w której panie mogą bez skrępowania oddać się swoim małym przyjemnościom, pielęgnacji twarzy i przygotowaniu makijażu. Dobra toaletka powinna być stylowa. “Starajmy się unikać mebli eklektycznych, tak popularnych na początku lat 90-tych. Możemy wybierać między oryginalnym, starym meblem, a jego współczesnymi kopiami. W tym drugim przypadku należy znaleźć manufakturę, która ma przygotowanie merytoryczne i rzemieślnicze do jego wykonania” – mówi Krzysztof Wirchomski, właściciel marki Wirchomski. Na stylowej konsoli nie powinno zabraknąć eleganckich, szykownych akcesoriów. Coraz modniejsze są stare (lub stylizowane na stare) flakony na perfumy wykonane z grubego szkła i wyposażone w charakterystyczną pompkę. Na toaletce dostojnie prezentować się będzie również welurowa szkatułka na biżuterię.

 

 

Specjaliści od mebli na zamówienie

Na rynku jest stosunkowo niewiele profesjonalnych manufaktur, które podejmują się wykonywania mebli na życzenie klienta. W przeciwieństwie do produkcji masowej jest to proces wymagający czasu, niesłychanej precyzji i fachowej wiedzy.

 

Czytaj również: Fotele i sofy w kratę

 

Jednym z takich miejsc jest manufaktura Krzysztofa Wirchomskiego specjalizująca się w pracy z drewnem. Marka Wirchomski pracuje na kilkunastu gatunkach drewna, a klient ma do wyboru ponad 50 rodzajów forniru. Jeżeli klient nie ma gotowego projektu mebla to może liczyć na pomoc ze strony projektantów pracowni. Przykłady mebli powstałych w manufakturze Wirchomski zobaczyć można w warszawskim showroomie marki przy ul. Merliniego. 

Źródło: Home Sweet Home PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • płytki w salonie?? Liczba postów: 137 Grupa: Porady i op... Jeżeli robisz remont i potrzebujesz klejów oraz hydroizolacji czy uszczelniaczy to odwiedź witrynę https://diy.bostik.com/pl-PL Nie tylko znajdziesz odpowiednie...
  • Projekt i aranżacja kuchni - kuchnia zamknięta czy... Liczba postów: 5 Grupa: Wnętrza Niezależnie co wybierzesz zainteresuj się ofertą tego producenta granitu https://igranit.pl/spieki-kwarcowe/ U niego zakupisz nie tylko płytki, schody czy parap...
  • pomoc tłumacza Liczba postów: 46 Grupa: Ciekawe pom... Możecie sobie sprawdzić stronę https://nowatkowski.pl/tlumacz-przysiegl y-wloskiego-w-warszawie/ , na której znajdziecie ofertę profesjonalnego tłumacza przysięg...
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 339 Grupa: Porady i op... Szczególnie jeśli mamy do czynienia ze stalą nierdzewną, warto poddawać ją takim zabiegom jak https://passeco.pl/obrobka-elektrolitycz na/ . Wydajne środki do el...
  • Jak zamontować lustro? Liczba postów: 109 Grupa: Ciekawe pom... Co sądzicie o lustrze w sypialni?

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 565

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >