Biuro – lista artykułów

Jak wprowadzić ergonomię pracy przy biurku?

Na pewno niejednokrotnie spotykasz się z pojęciem ergonomii pracy. Chodzi w niej o takie przystosowanie warunków, aby samopoczucie indywidualnego pracownika na stanowisku było na odpowiednio dobrym poziomie oraz aby zachowane zostało bezpieczeństwo pracy. W przeciwnym razie pracownik będzie niezadowolony, może mieć problemy zdrowotne, a jego efektywność będzie mniejsza. W rezultacie będzie to strata dla wszystkich.

Czym są fit-outy biurowe?

Rosnąca gęstość zabudowy i ograniczona ilość gruntów zmuszają deweloperów i inwestorów do przekształcania istniejących budynków zamiast stawiania nowych. Fit-outy biurowe – bo taką nazwę nosi to rozwiązanie – umożliwiają adaptację i modernizację przestrzeni biurowych w sposób, dzięki któremu mogą zyskać drugie życie. W obliczu rosnących wymagań ekologicznych oraz potrzeby optymalizacji kosztów, ten trend staje się nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale wręcz koniecznością. Przekształcone budynki są dostosowywane do nowych standardów pracy, które stawiają na elastyczność, efektywność energetyczną oraz ergonomię. Znaczna poprawa ich funkcjonalności przekłada się także na większą atrakcyjność na rynku nieruchomości komercyjnych.

Nowa strategia dla biznesu - neuroróżnorodność. Jak zapewnić dobre warunki pracy osobom neuroróżnorodnym?

Neuroróżnorodność staje się coraz ważniejszym elementem strategii biznesowych. Przedstawiciele firm i działów HR dostrzegają, że zróżnicowane zespoły, w których uwzględnia się unikalne potrzeby i talenty pracowników, mogą być bardziej efektywne i innowacyjne. Odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni biurowej może wspierać realizację tego celu.

Jak w wakacje można uprzyjemnić sobie miejsce do pracy w domu?

Spełnieniem marzeń niejednego pracownika jest, by urlop trwał jak najdłużej, najlepiej całe lato. Zwykle jednak tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na taki komfort. Dobrym sposobem na zachowanie wakacyjnego klimatu na dłużej jest przearanżowanie domowego miejsca do pracy, tak aby nawet po powrocie z wypoczynku towarzyszyła nam przyjemna atmosfera.

Jak można wprowadzić ekologiczne zasady w prowadzeniu biura?

Temat ochrony środowiska nieustannie wiedzie prym wśród najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Coraz więcej firm stawia na rozwiązania prośrodowiskowe w biznesie i decyduje się na przyjazne eko rozwiązania w swoich siedzibach. Trendem, który dynamicznie zyskuje na popularności jest wykorzystanie materiałów z odzysku - w tym również materiałów akustycznych, pozwalających osiągnąć komfortowe warunki pracy. Przykładem takiego rozwiązania jest siedziba wrocławskiej firmy z branży energetycznej w rewitalizacji, której wykorzystane zostały sufitowe materiały dźwiękochłonne z odzysku.

3 pomysły na ciekawie zaaranżowany kącik do pracy w domu

Zmieniający się od kilku lat sposób pracy na wielu osobach wymusił potrzebę posiadania w domu miejsca na biuro. Podpowiadamy, jak stworzyć taki gabinet oraz sprawić, aby był on nieprzeciętny i zachwycał stylem.

Niecodzienne, zrównoważone wnętrza w warszawskim biurze z recyklingu

W Warszawie powstało jedno z pierwszych biur, w którym na tak dużą skalę zastosowano zrównoważone rozwiązania. 90 proc. mebli pochodzi z drugiej ręki, w środku znajduje się ponad 600 roślin, a część materiałów i instalacji wykorzystano ponownie. Zrealizowane w Gdański Business Center biuro firmy Arup znalazło się w top 5 najlepszych wybranych przez międzynarodowy magazyn designerski „FRAME”. Swoją ekologiczną warszawską siedzibą, Arup inspiruje do tworzenia zrównoważonych przestrzeni.

Aranżacja wnętrz do pracy z uwzględnieniem neuroróżnorodności użytkowników

Choć określenie to brzmi enigmatycznie, staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne. Według badań, osoby neurodywergentne stanowią prawie 30% ludzkiej populacji. Tworzenie przestrzeni biurowej, która sprzyja neuroróżnorodności, jest kluczowe dla stworzenia środowiska pracy, które wspiera różnorodne sposoby myślenia i funkcjonowania mózgu. Jak więc zaprojektować przestrzeń sprzyjającą twórczemu działaniu?

Wygodne miejsce do pracy w domu

Oddzielny pokój do pracy w domu to idealne rozwiązanie stwarzające najlepsze warunki do skupienia się na zawodowych obowiązkach. Co jednak, gdy realia metrażowe nie pozwalają na takie luksusy? Jak kreatywnie wpasować domowe biuro, lub chociaż biurko, w przestrzeń wykorzystywaną do codziennego życia?

Jak zaaranżować współczesny, domowy gabinet do pracy?

Pokój do audiencji, a także symbol prestiżu i funkcji - gabinet, bo to o nim mowa, wziął swoją nazwę od XVI wiecznego mebla, który wdzięcznie nazywał się… kabinetem. Skąd pojawił się pomysł i jak wygląda historia domowego biura, który dla wielu pracujących w trybie hybrydowym stanowi swoisty obiekt westchnień? Jak dzisiaj wygląda pomieszczenie „homeoffice”? Na te pytania odpowiadają ekspertki Galerii Wnętrz DOMAR – Aldona Mioduszewska i Sylwia Gulewicz-Wysocka.


Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19437 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >