Biurowiec w zielonym sąsiedztwie

Biurowiec w zielonym sąsiedztwie

X2 Boutique Office to zaprojektowany w postindustrialnym stylu, efektowny budynek biurowy klasy A. Butikowy charakter bryły, który znalazł inspirację w architekturze londyńskich loftów, to gwarancja komfortowej atmosfery do pracy i rekreacji. Biurowiec zlokalizowany jest w zielonej części Mokotowa, a jego projekt przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.

 

X2 Boutique Office znajduje się przy strategicznym skrzyżowaniu dwóch ważnych traktów komunikacyjnych w Warszawie: ul. Czerniakowskiej oraz Chełmskiej. Bliskość Trasy Siekierkowskiej i Łazienkowskiej znacznie podnosi dostępność komunikacyjną budynku. Z wyjątkową lokalizacją obiektu wiążę się coś jeszcze. To sąsiedztwo licznych udogodnień m.in. Centrum Handlowego Panorama i wielu hoteli. Jednocześnie biurowiec wzniesiono w kameralnym otoczeniu obiektów administracji rządowej i ambasad. Wpisany w zielone sąsiedztwo Łazienek Królewskich czy Parku „Morskie Oko” jest szczególnym miejscem na biurowej mapie Warszawy.

 

Klimat biznesu

Powierzchnia całkowita budynku równa się blisko 16 000 m2, z czego największą część zajmuje umieszczona na pięciu kondygnacjach, komfortowa i świetnie doświetlona przestrzeń do pracy. Mniejszy obszar przypadł w udziale powierzchni handlowej, zaledwie 1000 m2. Budynek dysponuje także dwupoziomowym parkingiem podziemnym z liczbą 143 miejsc postojowych, 100 miejsc dla rowerów i motorów, a także szatnią z prysznicami. Przed budynkiem znajdują się także dodatkowe miejsca parkingowe. Okazałe, bo aż trzymetrowe pomieszczenia zapewniają aurę przestronności i luksusu, intensyfikując niepowtarzalny klimat X2 Boutique Office. Na parterze budynku, w jego centralnym obszarze, zlokalizowana jest recepcja główna i trzon  komunikacyjny z 4 windami. W sąsiedztwie lobby wejściowego znajduje się restauracja oraz powierzchnia usługowa.

 

Projekt wyróżnia się wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, które w połączeniu z dobrym standardem montażu, stworzyły wyjątkowe środowisko dla pracy i biznesu.  Uzyskanie tak unikatowego efektu stało się udziałem lidera produkcji systemów aluminiowych w Europie – firmy ALUPROF. Do realizacji budynku wykorzystano m.in. jej system MB-SR50N ściany słupowo-ryglowej, który dedykowany jest lekkim ścianom osłonowym. Kształt słupów i rygli pozwala budować estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, gwarantując jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Znamienny dla systemu MB-SR50N jest duży wybór słupów (od 65 mm do 325 mm) i rygli (od 5 mm do 189,5 mm), a także rozwiązania kątowe, co pozwala na swobodne kształtowanie dowolnej zabudowy aluminiowej a także zamiana zaokrąglenia kształtowników o promieniu 2,5 mm na ostrą krawędź, co z ma duży wpływ na estetykę konstrukcji – dzięki temu kształty profili umożliwiają taki dobór profili i rygli, który daje efekt zlicowania powierzchni słupów i rygli od strony wewnętrznej fasady. Sprawia to, że zabudowa przeszklenia przypomina jednolitą w widoku kratownicę, co znacznie ułatwia estetyczne i precyzyjne połączenia z pozostałymi elementami zabudowy: ściankami wewnętrznymi i podwieszanymi sufitami. Inne systemy ALUPROF, które wykorzystano w realizacji inwestycji to m.in. fasada przeciwpożarowa MB-SR50 EI w klasie EI60, system okienny MB-70 oraz drzwi rozsuwane oparte na systemie MB-59 Casement.

 

 

Biuro wagi koguciej

X2 Boutique Office przez wielu nazywany jest biurowcem wagi koguciej. Choć – na tle konkurencji z zagłębia biurowego Warszawy – nie ma szczególnie pokaźnych rozmiarów. Jednak nie przestaje zaskakiwać ekstrawagancją. Postindustrialne wykończenie wnętrz, starannie dobrani najemcy powierzchni usługowej to tylko niektóre z przejawów wyjątkowości tej przestrzeni.

 

Zaledwie pierwszy rzut oka na elewację wystarczy, by przekonać się o jej unikatowym charakterze. Połączenie stali, szkła i podstarzałej cegły to rzadko spotykany mariaż w miejskiej, zwłaszcza biurowej strefie. Wrażenie to potęguje obserwacja przestronnego wnętrza, tętniącego życiem w godzinach wieczornych. 

Źródło: RedPen / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19415 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >