Biznes – lista artykułów
Jakie benefity oprócz pensji proponują dzis pracodawcy, aby zatrzymać pracownika?
Aby pozyskać dziś talenty, firma musi wyróżniać się ofertą pracy. Praca ma dawać poczucie bezpieczeństwa, najlepiej gdy jest na etat, na czas nieokreślony i... z ubezpieczeniem na życie.
11-10-2023
Kiedy zacznie obowiązywać urzędowy system e-Doręczeń?
Od grudnia 2023 roku e-Doręczenia, które zastąpią klasyczny list polecony, staną się obowiązkowe dla większości urzędów, m.in. administracji publicznej i jednostek samorządowych. Także z adwokatem czy notariuszem będzie można skontaktować się drogą elektroniczną. To pierwszy etap zmian, które mają doprowadzić do likwidacji korespondencji papierowej z urzędami. Eksperci Obserwatorium.biz wyliczyli, że w przypadku migracji 90 proc. przesyłek administracji publicznej z formy tradycyjnej na elektroniczną oszczędności w skali roku mogą przekroczyć 2,3 mld zł. Wciąż jednak wprowadzanej zmianie towarzyszy szereg obaw, m.in. o bezpieczeństwo korespondencji.
10-10-2023
Czy klienci EUCO otrzymają swoje odszkodowania?
Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. w restrukturyzacji przygotowało propozycje układowe dla swoich wierzycieli. Opracowany pod nadzorem zarządcy restrukturyzacyjnego plan przewiduje spłatę zobowiązań wobec klientów w 100%. Dokument trafił już do sądu za pośrednictwem Krajowego Rejestru Zadłużonych. Po przegłosowaniu propozycji układowych i zatwierdzeniu układu przez sąd - rozpocznie się proces spłat.
06-10-2023
PZPFiK apeluje o racjonalne podejście w dostosowywaniu rozmiarów czcionek na etykietach produktów budowlanych
W ramach rewizji unijnego rozporządzenia CLP przewidziane są zmiany w zakresie formatowania etykiet produktów budowlanych. Branża farb i klejów apeluje o większą elastyczność w zakresie nowych wymogów dotyczących etykietowania. O uwzględnienie stanowiska branży zabiega Polski Związek Producentów Farb i Klejów, który wystosował do europarlamentarzystów z Polski pismo w tej sprawie.
05-10-2023
Benefity pracownicze dziś są standardowym dodatkiem do pensji w większości firm
Benefity pozapłacowe są ważnym elementem motywowania i premiowania zaangażowania pracowników, budowania ich lojalności, a także przyciągania nowych talentów, ponieważ wielu kandydatów – zwłaszcza z młodszych generacji – nawet nie bierze pod uwagę ofert pracy, które nie uwzględniają pozapłacowych benefitów. Jak pokazało tegoroczne badanie ARC Rynek i Opinia na zlecenie Enter The Code, ogółem aż 75 proc. kandydatów zwraca uwagę na obecność takich bonusów w ogłoszeniach o pracę. Jednak część z nich – jak np. opieka medyczna czy ubezpieczenie na życie – jest już postrzegana jako wręcz podstawowy standard. Dlatego wielu pracodawców idzie obecnie o krok dalej i wprowadza nieoczywiste, spersonalizowane benefity, jak np. wsparcie w rozwoju pasji pracownika bądź vouchery i karty do wykorzystania na dowolne przyjemności.
05-10-2023
Praca w spółce energetycznej i możliwości rozwoju kariery zawodowej
Dziś energetyka to sektor kluczowy dla wszystkich gałęzi gospodarki. O tym, jak wiele możliwości budowania i rozwijania kariery zawodowej oferuje ta branża, można przekonać się na stronie Stoen Operator. Stołeczny operator systemu dystrybucyjnego w witrynie internetowej udostępnił nowe zakładki dotyczące pracy w spółce oraz programu stażowego #Z energią na staż.
03-10-2023
Organizator drugiej edycji konferencji Akademii Inwestora zaprasza startupy poszukujące kapitału
Do 12 października trwa pierwszy etap rekrutacji startupów do Akademii Inwestora, która organizuje kolejną konferencję, łączącą kapitał z biznesem – informuje Artur Orzełowski, prezes spółki Duoinvest.pl - organizatora eventu. Dodał, że po ostatniej konferencji uczestniczące w niej startupy zebrały ponad 5 mln zł kapitału.
03-10-2023
Zrównoważony rozwój to dziś nie tylko dobrze brzmiący slogan, ale „must have” w każdej branży
Ponad połowa przedstawicieli firm produkcyjnych deklaruje, że inicjatywy w tym zakresie są kluczową częścią ich strategii rozwoju. Z kolei 94 proc. spodziewa się, że zarówno ich przedsiębiorstwo, jak i cała branża będą wprowadzać w nadchodzących latach coraz więcej zmian ukierunkowanych na zrównoważony rozwój – pokazuje raport Autodesku „State of Design & Make”. Co istotne większość z nich uważa, że takie inicjatywy mają pozytywny wpływ na działania firm w krótko- i długoterminowej perspektywie oraz że będą odpowiadać za znaczną część ich przychodów.
03-10-2023
Zaopatrzenie w stal i profile stalowe: Rola hurtowni stali i magazynów w przemyśle
Stal jest materiałem, który odgrywa fundamentalną rolę w dzisiejszym przemyśle. Niezależnie od tego, czy jest używana w konstrukcji budynków, produkcji maszyn, czy w innych zastosowaniach, jej niezawodność i wytrzymałość są nie do przecenienia. W tym kontekście, hurtownie stali i magazyny stali stanowią kluczowe ogniwo w łańcuchu dostaw, dostarczając przedsiębiorstwom niezbędne materiały do produkcji. W artykule tym przyjrzymy się roli hurtowni stali i magazynów stali, z naciskiem na ich znaczenie w zaopatrzeniu przemysłu stalowego i nie tylko.
02-10-2023
Sektor polski e-mobility przez ostatni rok odnotował ogromny skok
W Polsce elektromobilność rozwija się dynamicznie z każdym rokiem, ale względem bardziej rozwiniętych rynków – takich jak Holandia, Chiny czy USA – wciąż trzymamy duży dystans. Tymczasem rozwój tego segmentu mógłby w nadchodzących latach stać się nowym motorem polskiego wzrostu gospodarczego. Zwłaszcza że suma globalnych inwestycji w obszarze zeroemisyjnego transportu do 2050 roku jest szacowana na 53 bln dol. – Rząd powinien dołożyć wszelkich starań, aby jak najwięcej tych środków trafiło do Polski – podkreślili sygnatariusze „Siódemki dla elektromobilności”, podpisanej w trakcie odbywającego się w Łodzi Kongresu Nowej Mobilności. W dokumencie wskazano najpilniejsze postulaty, które mają wesprzeć krajowy rynek zeroemisyjnego transportu i przekształcić Polskę w wiodący hub produkcyjny sektora elektromobilności.
02-10-2023