Biznes – lista artykułów
Etykiety papierowe w branży budowlanej – jak odpowiedni wybór etykiet wpływa na efektywność i bezpieczeństwo?
W branży budowlanej etykiety pełnią kluczową rolę, zapewniając nie tylko ważne informacje o produktach, ale także wpływając na efektywność zarządzania materiałami, bezpieczeństwo na budowie oraz zgodność z przepisami. Właściwy wybór etykiet może przyspieszyć procesy logistyczne, ułatwić identyfikację materiałów i komponentów, a także spełnić rygorystyczne wymogi dotyczące przechowywania oraz transportu materiałów budowlanych.
12-10-2024
Branża kryptowalutowa apeluje. Polacy wciąż wpadają w sidła oszustów w social mediach. Potrzebne są nowe przepisy
Polacy tracą pieniądze, ponieważ ufają reklamom przygotowanym przez oszustów. Pułapki zastawiane są głównie w mediach społecznościowych. Zdarza się, że do inwestycji zachęca znana osoba, ale jej wizerunek jest wykorzystany bezprawnie. Eksperci apelują do organów państwa, że pilnie potrzebne jest wdrożenie rozwiązań, które ograniczą ten problem. Przede wszystkim proponują wprowadzenie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących reklamy i weryfikowania treści sponsorowanych, a także szybkiego usuwania śladów oszustw. Do tego znawcy tematu dodają, że popularne serwisy społecznościowe mogą ponosić konsekwencje, o czym świadczy niedawny zakaz wydany przez Prezesa UODO. Zwracają też uwagę na konieczność podnoszenia wiedzy finansowej Polaków.
10-10-2024
Ruszył konkurs - Fundusze Europejskie na tworzenie i rozwój centrów wiedzy o dostępności przy uczelniach.
Propagowanie wiedzy o dostępności, w tym projektowania uniwersalnego, oraz współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym mająca na celu wypracowanie innowacyjnych produktów i usług zaspokajających potrzeby o charakterze powszechnym - to główne zadania stawiane przed centrami wiedzy o dostępności. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach środków z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego prowadzi nabór w konkursie, którego efektem ma być utworzenie lub poszerzenie działalności istniejących centrów wiedzy o dostępności.
07-10-2024
Marki isover, rigips i weber po rebrandingu
Grupa Saint-Gobain, światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, znany ze swoich innowacyjnych rozwiązań wpisujących się w założenia zrównoważonego rozwoju – w tym gospodarki obiegu zamkniętego, przeprowadziła rebranding trzech swoich marek: ISOVER, RIGIPS i WEBER. Zmiany mają na celu nie tylko odświeżenie wizerunku logotypów, ale też podkreślenie kluczowych wartości Grupy, wyrażonych w jej celu nadrzędnym „MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.
04-10-2024
Do 50% wyższe koszty z powodu opóźnień i kradziezy na placu budowy
Kradzieże na placach budowy niosą ze sobą daleko idące konsekwencje finansowe, wykraczające poza bezpośrednie koszty związane z zastąpieniem skradzionych materiałów. Choć bezpośrednie straty związane z utratą narzędzi i sprzętu są znaczne, ukryte koszty, takie jak opóźnienia w realizacji projektów, podwyższone składki ubezpieczeniowe i kary umowne, mogą mieć jeszcze większy wpływ. Według raportu BauWatch – Indeks Przestępczości w Budownictwie – te ukryte koszty często prowadzą do znaczących przekroczeń budżetu i napiętych relacji z klientami oraz interesariuszami.
02-10-2024
Turyści po powodzi zmieniaja kierunek swoich wyjazdów
Pogoda dopisała. Pomogły też apele o nierezygnowanie z wyjazdów. Tak udało się zatrzymać masowe odwoływanie rezerwacji na południu Polski. Jednak regiony poszkodowane przez powódź nie mogą liczyć na szybki dopływ gotówki, bo turyści zamiast Karpacza czy Szklarskiej Poręby, chętniej wybierają teraz Zakopane i Kraków - wynika z analizy Nocowanie.pl.
30-09-2024
Dekarbonizacja sektora lotnictwa jest możliwa, ale do tego potrzebne jest kompleksowe wdrażanie wielu rozwiązań jednocześnie
Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.
27-09-2024
W 2025 roku nastąpi największy napływ unijnych funduszy, które mają pobudzić krajową gospodarkę i spowodować boom inwestycyjny
W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.
26-09-2024
Dobrze dobrany model zakupu energii elektrycznej w przedsiębiorstwie - zobacz wideoporadnik
Istnieją różne modele zakupu energii elektrycznej, które firmy wybierają w zależności od swoich potrzeb, preferencji i przyjętej strategii biznesowej. Obecnie najbardziej popularne rozwiązania to: stała cena, zakup 100% energii na rynku SPOT oraz model transzowy. Warto zrozumieć mechanikę tych rozwiązań i to, jak można je zastosować w biznesie. Dlatego E.ON Polska, bazując na wiedzy i doświadczeniu swoich ekspertów, stworzył kompleksowy wideoporadnik, który w przystępny sposób wyjaśnia, na czym polegają poszczególne modele zakupu energii dla firm.
24-09-2024
Praktyczne zastosowania GenAI w operacjach biznesowych
W ostatnich latach firmy zetknęły się z wieloma technologiami, które miały zrewolucjonizować ich działanie - od blockchain, przez task mining, po metaverse. GenAI również obiecuje automatyzację zadań, które do tej pory wykonywali wyłącznie ludzie. Ale czy to coś więcej niż buzzword? A jeśli tak, jak przygotować organizację na tę zmianę?
24-09-2024