Biznes – lista artykułów
Kilka porad - jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej bez wychodzenia z domu
Każdego roku przybywa konsumentów, którzy decydują się zarządzać swoimi finansami przez sieć online. Bankowość elektroniczna stale się rozwija, dzięki czemu, możemy dokonywać wielu operacji finansowych bez konieczności wychodzenia z domu. W obecnej, nadzwyczajnej sytuacji, wymagającej od nas ograniczenia wizyt w miejscach publicznych i punktach usługowych, bankowość internetowa oraz mobilna to wygodne, a także bezpieczne rozwiązanie – zresztą nie tylko na czas epidemii. Jak zacząć „bankować” w sieci i zarządzać swoimi finansami nie wychodząc z domu?
04-05-2020
Czy Condohotele to dobry pomysł na lokatę pieniędzy? Zyskowna inwestycja bez ryzyka czy przepis na długookresową stratę?
Na przestrzeni ostatnich lat w naszym kraju popularne stały się inwestycje w tzw. condohotele. Zainwestuj w apartament w condohotelu i zarabiaj przez wiele lat bez ryzyka – tak deweloperzy zachęcają inwestorów, obiecując im 10% zysku w skali roku. Spora rzesza inwestujących w nieruchomości już uległa obietnicom ponadprzeciętnego zarobku bez ryzyka. Czy jest to dobra strategia inwestycyjna czy mamy jednak do czynienia z kolejną modą, która w dłuższym okresie może wygenerować straty?
03-05-2020
Czy nasza osobowość ma wpływ na to, jak wydajemy pieniądze?
Dlaczego zdarza się, że mając świadomość tego, jakie będą konsekwencje naszych wyborów dotyczących finansów, i tak podejmujemy niewłaściwe decyzje? Dlaczego np. zaciągamy kolejny kredyt, na który nas nie stać, pamiętając, że spłacamy już pożyczkę i raty za zakupy albo korzystamy z karty kredytowej, mimo że obiecywaliśmy sobie, że nie będziemy po nią sięgać kolejny raz? Z drugiej strony, są osoby będące w trudnej sytuacji finansowej, którym przydałby się dodatkowy zastrzyk gotówki, ale nigdy nie zdecydują się pożyczyć pieniędzy. Jeszcze inni latami będą składać np. na zakup wymarzonego samochodu, zamiast kupić go „od ręki” na kredyt. Okazuje się, że duży wpływ na nasze decyzje finansowe ma nasze usposobienie.
02-05-2020
Elektroniczny arbitraż - rozwiązanie dla firm, które muszą powalczyć o zaległe płatności
W ostatnim czasie znacząco wzrosło zainteresowanie e-arbitrażem. Z powodu pandemii i odroczenia rozpraw w sądach powszechnych, coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z innych możliwości rozpatrywania spraw spornych. Firmy wnoszą o rozstrzygnięcie konfliktów z kontrahentami na kilkaset złotych, ale także na ponad 100 tys. złotych. Wyroki zapadają w 3 tygodnie, a zaległa płatność trafia od dłużnika na konto firmy. O tym, jakie korzyści niesie e-arbitraż opowiada Robert Szczepanek, współtwórca Ultima Ratio, Pierwszego Elektronicznego Sądu Polubownego przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP.
29-04-2020
Zakładanie spółki typu LLC (Limited Liability Company) - dlaczego warto zrobić to w Nevadzie
Jedną z najważniejszych decyzji przy zakładaniu spółki z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest wybór odpowiedniego stanu. Mając do wyboru aż 50 jurysdykcji oraz zważywszy na fakt, iż wiele z nich bije się o palmę pierwszeństwa w ustanowieniu środowiska prawnego przyjaznego przedsiębiorcom, znalezienie odpowiedniego może okazać się sporym utrudnieniem. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie na lidera wyrasta prawodawstwo Nevady, które uczyniło z tego stanu realną alternatywę dla ustanowienia na jego terytorium siedziby przedsiębiorstwa.
28-04-2020
Odmrażanie gospodarki i projekt Tarczy Antykryzysowej po nowelizacji
Do sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy nowelizujący pakiet ustaw nazwanych Tarczą Antykryzysową. Projekt obejmuje szeroki zakres zmian, natomiast za najważniejsze należy uznać te, które mają na celu wsparcie procesu odmrażania gospodarki.
28-04-2020
Powrót pracowników do biurowców - jakie warunki muszą spełnić firmy?
W związku z zapowiedzianym przez polski rząd odmrażaniem gospodarki firmy ruszyły z przygotowaniami do stopniowego przywracania pracy w biurowcach. Czy będzie to powrót do normalności czy do nowej rzeczywistości? Na to pytanie starają się odpowiedzieć eksperci.
24-04-2020
Niestety, koszty kryzysu spadną głównie na przedsiębiorców. Co można dziś poradzić firmom?
Zamknąć przedsiębiorcom jedną z dróg do korzystniejszych warunków prowadzenia biznesu, a potem obłożyć podatkami. Musimy dostosować się do nowej rzeczywistości kryzysu i budować nowy model życia gospodarczego. Dlatego nie ma znaczenia wysokość podatków płaconych dotychczas przez przedsiębiorców. Muszą płacić jeszcze więcej w celu sfinansowania walki z epidemią – tak wynika z przemówienia Premiera Morawieckiego, które wygłosił w Sejmie 6 kwietnia 2020 r., prezentując informacje na temat sytuacji Państwa w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce.
23-04-2020
Lider w czasie pandemii - co powinien zrobić, aby zapewnić swoim ludziom wsparcie
Pandemia COVID-19 postawiła wszystkich liderów przed ogromnym wyzwaniem. Dla dużej części z nich to prawdopodobnie najtrudniejszy moment w karierze zawodowej i największy test z przywództwa. Trudność obecnej sytuacji polega na tym, że nikt z nas nie miał wcześniej do czynienia z kryzysem o takim charakterze i na taką skalę.
20-04-2020
Jak w nowych warunkach pandemii zarządzać zasobami ludzkimi?
Wiele obaw i niepewności wywołanych pandemią koronawirusa pochłania dziś zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników na całym świecie. Choć zahamowanie niektórych sektorów gospodarki nastąpiło gwałtownie i przyczyniło się do zastoju na rynku pracy, to kryzys pobudził także nowe metody zarządzania zasobami ludzkimi m. in. leasing pracowniczy. W jaki sposób chińskie firmy radzą sobie z wyzwaniami w tym trudnym czasie i jak kształtuje się przyszłość zatrudnienia. Czy te rozwiązania można przenieść także na europejski rynek?
16-04-2020