Budowa OVO Wrocław z hotelem Hilton

Budowa OVO Wrocław z hotelem Hilton

Tysiąc wypełnionych po brzegi betoniarek i stalowe pręty o długości Wisły – tyle materiału użyto dotychczas do budowy OVO Wrocław z hotelem Hilton. Kompleks wspiął się właśnie nad ziemię – to kamień milowy w realizacji najbardziej oczekiwanej w mieście inwestycji. Dzisiaj ten sukces uczcili wspólnie inwestorzy OVO Wrocław, wiceprezydent Hilton Worldwide na Europę Centralną i Wschodnią oraz prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Czytaj dalej

 

Budowa OVO Wrocław rozpoczęła się w drugiej połowie kwietnia 2014 r. Zaledwie w ciągu sześciu miesięcy wielofunkcyjny kompleks – w którym znajdą się m.in. luksusowe penthouse’y i apartamenty, biura, centrum fitness z basenem oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton – wyszedł z ziemi i pnie się coraz wyżej. To moment przełomowy dla inwestycji.- Nasza wizja przekuwana jest w rzeczywistość – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław i członek zarządu Wings Properties Sp. z o.o., powołanej do realizacji projektu. – Na pierwszy rzut oka widzimy jedynie plac budowy, ruchliwy, dynamicznie postępujący naprzód, ale wciąż tylko plac budowy. Jeśli jednak przyjrzymy się z bliska, zobaczymy, że w tę niezwykłą inwestycję jest zaangażowanych wiele międzynarodowych firm. Ta globalna sieć z pasją pracuje nad realizacją historycznego projektu OVO Wrocław.

 

Czytaj również: Nowe inwestycje na warszawskim Wilanowie

 

OVO znaczy Wrocław

W futurystyczny projekt zainwestowała Star Group Poland, powołana przez potężną grupę deweloperską Angel Poland Group. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest Eiffage Polska Budownictwo, jedna z największych i najbardziej renomowanych firm budowlanych w Europie. Ale realizacja wizjonerskiego projektu obejmuje dużo więcej jednostek – z Polski, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Włoch, Chin, Belgii, Francji, Niemiec, Izraela i innych.Przykładem międzynarodowej sieci pracującej na OVO Wrocław będzie corian. Ten wyjątkowo wytrzymały, elastyczny i estetyczny materiał, który utworzy zaokrągloną elewację budynku, jest innowacyjnym wynalazkiem francuskiej firmy DuPont. Natomiast wyprodukowany zostanie w Turcji, a uformowany w Polsce i zamontowany oczywiście w stolicy Dolnego Śląska.To nie przypadek, że inwestycja realizowana jest we Wrocławiu. To miasto z bogatą historią, a jednocześnie nowoczesne i inspirujące, które nie obawia się odważnych projektów, lecz śmiało spogląda w przyszłość. – Bardzo się cieszę, że projekt OVO nawiązuje do koncepcji wrocławskiej architektury – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. – To budynek bardzo wysokiej klasy. Wypełni pustą miejską przestrzeń, stanie się częścią miasta i jednym z jego symboli.

 

 

OVO Wrocław w dużej mierze jest odbiciem panującej we Wrocławiu energii. Dla miasta oznacza zarówno korzyści ekonomiczne, nowe miejsca pracy, jak i realizację idei przyjaznej oraz wielokulturowej europejskiej metropolii.- W ciągu kilkunastu lat Wrocław przeszedł gruntowne zmiany i szybko staje się modelowym miastem współczesnej Europy. Udało się przy tym zachować coś niezwykłego, co wyróżnia je spośród innych – otwartość, optymizm i ciekawość – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław z pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. – Wrocław potrafi jednocześnie wypracowywać wzrost ekonomiczny, jak również zwiększać poczucie sensu i szczęścia własnych mieszkańców.OVO Wrocław powstaje przy ul. Podwale 82-91, w sąsiedztwie Poczty Głównej, Parku Słowackiego i blisko wrocławskiego Rynku. To prestiżowe miejsce w samym centrum miasta, jednak lokalizacja to dopiero początek. OVO Wrocław wyróżnia się niemal wszystkim: architekturą, jakością wykonania, luksusem i spójnym połączeniem wielu funkcji w jednym budynku. Sumując wszystkie elementy, znaczenie inwestycji – dla mieszkańców OVO i mieszkańców miasta – zwiększa się, wprowadzając w życie Wrocławia nowy wymiar. To projekt jutra.- Już za kilkanaście miesięcy OVO Wrocław zacznie przyczyniać się do społecznego, kulturalnego, a także ekonomicznego dobrobytu miasta – mówi Ron Ben Shahar, członek zarządu Wings Properties Sp. z o.o., inwestor i partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group.- Nie udałoby się tego osiągnąć bez wsparcia oraz zaangażowania przedstawicieli gminy Wrocław, a także partnerów inwestycji.

 

Gdy budowa tańczy

Nad placem budowy nieustannie przesuwają się 4 dźwigi, a 150 wykwalifikowanych robotników pracuje w wielu miejscach jednocześnie, od najniższej kondygnacji po powstające właśnie pierwsze piętro. To skomplikowany proces, wymagający sprawnej i ścisłej koordynacji.- Niewiele jest na świecie placów budowy, które tak wyglądają. Splecione żelazne pręty, wylewanie betonu, ruchy żurawi i wydeptywane przez robotników ścieżki – budowa OVO przypomina współczesny taniec, dzieło sztuki, w którym porządek jest niemal poetycki – mówi Asaf Gottesman.Dotychczas do budowy OVO wykorzystano blisko 9 tys. m sześc. betonu i ponad 1,7 tys. ton stali. To oznacza, że na placu pojawiło się prawie tysiąc wypełnionych po brzegi betoniarek, a długość stalowych prętów ustawionych jeden za drugim wyniosłaby łącznie ponad tysiąc kilometrów, czyli równałaby się długości Wisły.Na poziomie -2 strop jest ukończony niemal w całości i trwają zaawansowane prace murarskie, powstają m.in. ścianki kuchni hotelowej i sali balowej. Strop nad poziomem -1, gdzie znajdą się m.in. pomieszczenia kasyna, a także klubu fitness z basenem, jest gotowy w 90%. Niedługo także na tej kondygnacji rozpoczną się pierwsze prace murarskie, najpierw przy pomieszczeniach technicznych. Budowa wyraźnie wyszła już ponad ogrodzenie. Strop poziomu 0 jest gotowy w 35%. To stanowi podłogę 44 pokoi pięciogwiazdkowego hotelu.

 

Czytaj również: Nowe osiedle w Lublinie

 

- DoubleTree by Hilton szybko nabiera kształtów. Jesteśmy szczególnie dumni z tej inwestycji, która dołączy do naszego wyszukanego portfolio i zaznaczy obecność w pięciu najważniejszych miastach w Polsce – mówi Uli Widmer, wiceprezydent Hilton Worldwide na Europę Centralną i Wschodnią. – Wyczekujemy zakończenia OVO Wrocław i dalszej bliskiej współpracy ze spółką Wings Properties w przygotowaniach na przyjęcie pierwszych gości.OVO Wrocław rośnie i z każdym dniem jego zaokrąglona sylwetka będzie coraz lepiej widoczna z poziomu ulicy. W miarę postępu prac murarze będą się wspinać wyżej i wyżej. Pracowników na budowie sukcesywnie przybywa. Obecnie jest ich o 25% więcej niż jeszcze miesiąc temu.Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a inwestycja będzie gotowa w 2016 roku.

 

 

Liczby OVO

169 – tyle apartamentów znajdzie się w OVO Wrocław, w tym 26 penthouse’ów. Wszystkie będą miały taras (największy o powierzchni 250 mkw.) i panoramiczne (od podłogi do sufitu) okna

2,85 – 3 m – to wysokość apartamentów28 – tyle będzie lokali biurowych9 – tyle kondygnacji będzie w OVO Wrocław

6 – tyle pięter będzie się pięło ponad poziom ziemi25 m – tak wysoki będzie budynek

48 627 mkw. – to całkowita powierzchnia OVO Wrocław

4 600 mkw. – tyle powierzchni zajmie przestrzeń handlowo-usługowa7150 mkw. – taką powierzchnię elewacji pokryje corian

189 – tyle pokoi będzie w hotelu DoubleTree

380 – tylu maksymalnie gości przyjmie hotel

300-500 – tylu gości skorzysta ze wszystkich usług hotelu: sali balowej, konferencyjnej, restauracji

370 – to liczba hoteli DoubleTree na świecie

260 mln zł netto – to całkowity koszt inwestycji OVO Wrocław

700 – tylu pracowników będzie zaangażowanych w budowę

 

Inwestor

Inwestorem OVO Wrocław jest Star Group Poland, która do realizacji futurystycznego kompleksu powołała spółkę celową Wings Properties Sp. z o.o. Star Group Poland zrealizowała już we Wrocławiu m.in. pięciogwiazdkowy butikowy hotel The Granary, a została powołana do życia m.in. przez Angel Poland Group, jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. Grupa Angel Poland działa od 2003 roku i koncentruje się na inwestycjach w największych miastach Polski. Zarządza nimi ze swoich biur w Krakowie i we Wrocławiu. Poprzez liczne spółki celowe realizuje przedsięwzięcia na rynkach nieruchomości, inwestując głównie w budownictwo mieszkaniowe, a także w projekty komercyjne, hotelowe oraz mieszane. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 1,5 mld zł. Angel Poland Group zrealizowała w Krakowie apartamentowce Angel City i Angel Plaza, zaś obecnie prowadzi najbardziej ekskluzywną inwestycję mieszkaniową w Krakowie – Angel Wawel, oraz centrum leczenia chorób geriatrycznych, w tym Alzheimera, Angel Care.

 

Czytaj również: Co czeka biura w 2015r. ?

 

Generalny wykonawca

Eiffage Polska Budownictwo SA to generalny wykonawca usług budowlanych, który specjalizuje się w realizacji projektów budowlanych pod klucz. Eiffage jest obecny w kluczowych sektorach budownictwa: mieszkaniowego, biurowego, hotelowego, przemysłowego, oświatowego i centrów handlowych. Początki historii firmy datują się na 1988 rok. W 2001 roku firma znalazła się w strukturach francuskiej grupy budowlanej Eiffage, jednej z największych grup tego typu w Europie, znanej m.in. z budowy linii TGV oraz najwyższego na świecie wiaduktu Millau we Francji. Obecnie Eiffage Polska Budownictwo funkcjonuje w grupie wzajemnie wspierających się firm działających na polskim rynku i współpracujących w ramach Grupy Eiffage. Firma zrealizowała około 500 inwestycji w całej Polsce, zarówno w charakterze generalnego wykonawcy jak i w formule zaprojektuj/wybuduj. Aktualnie Eiffage Polska Budownictwo realizuje m.in. Galerię Amber w Kaliszu, Centrum Handlowe Łacina w Poznaniu, Angel Wawel w Krakowie, osiedle Żoliborz Artystyczny, ArtEco i Aura w Warszawie, Enterprise II oraz hotel Hilton w Krakowie.

 

Dowody na niepowtarzalność OVOOVO Wrocław wyróżnia się niespotykanym kształtem i materiałem wykonania. To pierwszy we Wrocławiu budynek blobowy. Jego bryła jest zaokrąglona i przypomina kroplę wody – niedoścignioną formę natury. Elewacja OVO nie ma więc narożników, ale to dopiero początek powodów, z których OVO Wrocław jest niepowtarzalne.

 

 

1. Kształt – architektura blobowa lub blobitektura, tak nazywa się styl, w jakim zaprojektowano budynek OVO. Bloby to budynki przypominające formy lub struktury podpatrzone w świecie przyrody. Mają kształty płynne, miękkie, obłe. Architektura blobowa zerwała z geometrycznymi formami sześcianów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Rozwinęła się dzięki technikom projektowania wspomaganym przez zaawansowane oprogramowanie i pojawieniu się materiałów, które umożliwiają realizację nietypowych budynków. OVO będzie pierwszym w Polsce budynkiem „blobowym” na tak wielką skalę. 

 

2. Materiał – wyjątkowy kształt OVO udało się uzyskać dzięki zastosowaniu corianu. W polskim budownictwie można z niego korzystać dopiero od 2012 roku. Corian został wynaleziony przez firmę DuPont. Jest materiałem elastycznym, dającym się dowolnie formować, wytrzymałym, a jego powierzchnia nie zdradza śladów łączenia. Ceni się go także za to, że jest odnawialny, łatwy w naprawie i przyjazny dla środowiska. 

 

3. Funkcje – budynek OVO będzie wielofunkcyjny, ale w nowoczesnym wydaniu. Został zaprojektowany tak, aby jego poszczególne funkcje mogły się uzupełniać. Znajdzie się w nim 169 luksusowych apartamentów i penthouse’ów, pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, 28 biur o najwyższym standardzie, prestiżowe butiki, restauracje, kasyno i centrum fitness. Jak te funkcje będą się dopełniały? Na przykład biurowe lobby znajdzie się tuż obok recepcji Hiltona, a hotel będzie wyposażony w zaplecze konferencyjne i salę balową.

 

4. Prestiż i komfort – pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton to renomowana, międzynarodowa marka, która gwarantuje usługi na wyjątkowo wysokim poziomie, dla najbardziej wymagających gości. Z kolei przestrzenne, komfortowe apartamenty są projektowane indywidualnie dla każdego mieszkańca. Biura w budynku OVO również oferują dużo więcej niż typowe biura klasy A. Oprócz ekskluzywnych i funkcjonalnych wnętrz oraz możliwości korzystania z przestrzeni konferencyjnych przy hotelu, ich właściciele będą mieli dostęp także do luksusowego centrum fitness i wielu innych udogodnień. 

 

5. Concierge – znakiem firmowym OVO będzie usługa concierge’a, czyli osobistego asystenta, z której będą mogli korzystać mieszkańcy apartamentów, właściciele biur i goście hotelu.

 

6. Penthouse’y – na najwyższej kondygnacji znajdzie się 26 penthouse’ów z obszernymi tarasami – największy z nich będzie miał 250 mkw. – oraz panoramicznymi oknami. Mieszkańcy penthouse’ów będą mieli spektakularny widok na wrocławskie Stare Miasto. W połączeniu z komfortową przestrzenią wnętrz, designerskim wykończeniem oraz wszystkimi udogodnieniami, jakie oferuje budynek OVO, będzie to wyjątkowe miejsce do życia. 

 

7. Położenie – budynek OVO znajdzie się w ścisłym centrum Wrocławia, a jednocześnie blisko starego parku, tuż nad fosą i niedaleko bulwarów nadodrzańskich oraz Ostrowa Tumskiego. Wszystkie atuty miasta będą na wyciągnięcie ręki. W pobliżu znajduje się także pl. Społeczny. To miejsce, w którym powstanie wrocławska dzielnica przyszłości. OVO wpisuje się w historyczny charakter Wrocławia i już zapowiada nowe perspektywy.

 

8. Interakcje – ponad 2500 mkw. zieleni, kafejki i restauracje – dostępne dla wszystkich. Budynek OVO będzie miał otwarty wewnętrzny dziedziniec. Ta przestrzeń przyciągnie ludzi i wykreuje nowe miejsce spotkań. To wyjątkowa zaleta w porównaniu do innych budynków o podobnych funkcjach. Zwykłe biurowce, apartamentowce czy hotele są zwykle zamknięte dla osób z zewnątrz. OVO stworzy nową jakość miejskiego życia.

 

9. Nowy symbol miasta – Wrocław ma szczęście do wybitnych architektów. W każdej epoce pozostawiali po sobie budynki, które podziwiamy do dziś. W świecie architektury znany jest zwłaszcza wrocławski modernizm i budynki takie jak Hala Stulecia czy dawny dom handlowy Kameleon. Kiedy te projekty powstawały, były innowacyjne, a jednocześnie służyły rozwojowi miasta. Takie założenia przyjęli też architekci OVO. Budynek stanie się nowym symbolem Wrocławia. 

 

10.  Innowacja w zgodzie z duchem miasta – projekt OVO jest nowatorski pod wieloma względami. Jednak jego twórcy, Asaf Gottesman i Ami Szmelcman, podkreślają, że bardzo zależało im na wpisaniu budynku w historyczną tkankę miasta. OVO idealnie pasuje do zabudowy kwartałowej, dominującej w centrum Wrocławia, i zachowuje rozmiary we wrocławskiej skali. Płynnie wpisuje się także w zieleń Promenady nad fosą miejską i pobliskiego parku Słowackiego. Świetnie komponuje się także z bezpośrednim sąsiadem – dostojnym budynkiem Poczty Głównej. 

Źródło: PR Expert / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 351

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >